Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#256 Nový příspěvek od krajan »

Do papierov na stk pises majitela ....nie nahodou ???
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#257 Nový příspěvek od oco13 »

Doplnis : v zastúpení, ani s autom nemusí chodiť majiteľ. Alebo tam behnes a spravíš administratívnu STK. Chce to len skúsiť. Aspoň ja by som to skúsil. :typek:

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#258 Nový příspěvek od trupka »

Pochybujem a že to má F značky (nemám maják, odrazky...). Porovnávať administratívnu STK na auto a na takyto traktor je podle mna nemozne, lebo aj na administratívna STK musí ísť auto pristaviť aspon na fotenie , pochybujem že toto by prešlo už len kvôli odrazkam,majáku,osvetlenie značky atď.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#259 Nový příspěvek od oco13 »

Tak píše v inzeráte, nie je problém opýtať sa. Dával som to sem len preto, že aj japonské a čínske traktory môžu dostať značky.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#260 Nový příspěvek od trupka »

V okrese LM japonca neprihlasiš, ako sa to môže v iných okresoch nechápem.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#261 Nový příspěvek od pavel sk »

Staci ak s Japonca alebo Činana, nieco odmontuje alebo nieco priroby a uvedie ho uz ako domadel, ktory musi mat aj na to F cislo potrebne osvetlenie+odrazky. Pokial je mne zname tak sa tyto Aziati nedali prihlasit na riadne biele SPZ. Ale malotraktor ktory je na F je nepredajny ako som uz pisal vyssie. V ziadosti je tusim aj poznamka o tom. Do ziadosti sa okrem udajov majitela, drzitela uvadza aj presne lokalita alebo extravilan obce, kde ten stroj bude pouzivany. Preto je platnost F znacky obmedzena pôsobnobnostou kde mozes nim operovat. To ze ma F cislo, neznamena ze nim moze brazdit po celej CSSR :smich:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#262 Nový příspěvek od krajan »

no a este mam dojem ze tam bolo vyslovne uvedene , ze ho NEMOZES PREDAT :-) nakolko je to pre vlastnu potrebu ....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#263 Nový příspěvek od oco13 »

Krajan ono mne bolo vysvetlené že sa nemôže predať s tabulkami. Mal by si ich vrátiť.
Zase to má jedno ALE. Na OU NZ mi povedali že po skončení núdzového stavu nie je problém prepísať katasrálne územie. Zatváril som sa ako manták a tety som sa opýtal, že čo mám robiť ak som kúpil chatu pri KE a tam chcem chovať včely . Dojdete na úrad a prepíšeme obhospodarované parcely. Len musíte vedieť ich čísla. :D Ešte chcem volať tomu ujovi s ťing-jang-ling traktorom, tak uvidím.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#264 Nový příspěvek od krajan »

oco ten traktik NEMOHOL v takom stave v akom je dostal tabulky na to zabudni ....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#265 Nový příspěvek od oco13 »

Takže kua chlapi , ja som volal - traktor má NR tabule , tri rýchlosi cestné a tri redukované, predáva sa preto lebo nemá PTO. Fotky sú staršie na stk mal všetko čo treba a to sa zase zhodilo dole. Presne ako ja - mám maják na magnet a trojuholník na klipsne. Odrazky sú vo svetlách. :typek: V papieroch k tabulkám má napísané katastrálne územie - okres NR. Paráda toto si raz napíšem aj ja okres NZ , ak niekedy na stk pojdem.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#266 Nový příspěvek od krajan »

majitela neprepise .....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#267 Nový příspěvek od oco13 »

Ja nevravím prepisovať majitela. Čo sa stane ak ma zastavia v aute napísanom na Jožka Mrkvičku z Hornej Dolnej??? Nič - dajú mi fúkať, pozrú stk a ak som nič nespravil idem ďalej. Čo sa stane ak ma zastavia na traktore s F značkami? to isté len si pozrú či mi sedí územie (ktoré sa dá dopísať).
Ako mne je to u prdele, ja tu len všetkým tvrdím, že sa nemajú vzdávať a značky dostanú aj na japonca ,číňana aj na marťana, len za tým treba ísť a nedať sa odbiť :typek:
Ak Stanovi z SNV na OU povie že mu tie tabule nedá - tak za prvé píšem sťažnosť na úradníka všade až po Brusel, a doložím ju 300 fotkami japoncov so značkami. A za druhé v tom momente tam dobaslím kapotu zo zetora , nejaké drevenné kolesá a budem tvrdiť , že som to takto hovadsky vytvoril ja sám (čo bude aj pravda)
Takže vo finále tie tabule dostanem a ešte mi zaplatia aj novinári , lebo to bude sústo pre bulvár o diskriminacii malých farmárov. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#268 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa to nedalo tak zeby som do uzemia napisal okres RS :tyty: . Jedine dediny a aj to musia byt napisane v poradi ako nasleduju po sebe. To by som musel prefotit a dolozit mapu okresu, lebo inak by som to vypisoval aj dnes :smich: :smich: :smich: Napisali sme napr. len extravilany Klenovec a Hnušta lebo su vedla seba 6km. Dalej s vleckov aj tak nechodime. Ale necudujem sa ze inde to je mozne. Co okres to ine zakony.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#269 Nový příspěvek od oco13 »

Zákon je stále rovnaký, len výklad nemusí byť vždy ten istý. Ak by som velmi chcel tak najdem tri role po prastarých rodičoch manželky a každá bude na inom konci okresu, + ja zase zo strany mojich rodičov doložím pozemky v druhom okrese 90km ďaleko. A kludne sa tam budem úradníkovi plieskať o zem, že ich všetky chcem robiť. Zákon je postavený tak že na svojom máš nárok, ako to zapíše je na ňom ale musí vedieť , že na každú jeho chybu striehnem a zverejním ju.(ak mi nevyhovie)
Ani ja som doteraz netušil, že niekde zapíšu celý okres.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#270 Nový příspěvek od trupka »

oco nechcem ti brať názor ,ale nie všetko funguje ako si myslíš. To, že niekde prihlásia japonca na F značky je pre mňa záhada,ale niekde to proste ide. Zákon hovorí jasne, F značky niesu určené pre traktory z tretích krajín. Ak na japonca namontuješ kapotu zo zetora a budeš sa tvárit, že je to doma robený traktor, možno ti to uverí predavačka v Lidli ,ale nie technik na STK. Keby sa to aj niekomu podarilo predať traktor s F značkou, dopísať len územie a niečo sa stane, problém bude mať majiteľ, iba idiot by podstúpil také riziko. Posledná vec, bulvár sa na teba vyserie ak ťa nenájdu s dierou v hlave ako Cuciaka.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“