Bagr - jízda v zamokřeném teréně

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Bagr - jízda v zamokřeném teréně

#1 Nový příspěvek od 543 »

Potreboval by som sa pohybovať s bagrom (ostrowek) z bodu A do bodu B (cca20m) terén zamokreny a nikdy neviem kde báger "utopim".
Rozmýšľaš som že zoženiem rolku lesníckeho pletiva , ktoré natiahnem pred bager aby na každú stranu pretŕčalo aspoň meter ,po bokoch zabijem roxor a vytvorím akýsi "koberec" po ktorom by som jazdil. Myslíte že by to mohlo fungovať ,alebo strata času a námahy?

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »

To fungovat nebude.
Šlo by naházet pod sebe třeba desky, něco aby se váha rozložila.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Čo tak dvojmontaz?

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Podhustenie pneu tiez robi divi.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#5 Nový příspěvek od 543 »

Podhustenie neprinieslo požadované očakávania , dvojmontaz už tam je a aj tak som ho už utopil a na doskách odhliadnuc od toho ,že by som ich potreboval za vlečku by to asi aj slušne šmýkalo :-/
Problém je ,že to nemá predok a akonáhle nájde dieru alebo sa o niečo sprieči zadok za začne potápať
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#6 Nový příspěvek od thovt »

543:Počkej až zmrzne povrch vznikne permaforst poté mužeš takové práce dělat.

pavel sk: podhuštění funguje na písku, v bahně pasy mají problém ,je to plyný youtube zapadlý tank, bagr atd.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

By si sa divil, aj v blate a snehu to aspon u OFF 4X4 pomaha. Ale sa to musi vediet kolko podhustit. Ak spusti gumu napr. s 200kPa na 120kPa, tak je jasne ze to nepomoze :smich: Co sa tyka bagra apod strojov, tak je naozaj asi lepsie pockat ked to kus zamrzne. Alebo kupit Broida (kracajuci bager) na nohach :smich:

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#8 Nový příspěvek od Fizz »

Klestí, je to zadarmo, a funguje perfektně. Po skončení to za sebou shrabes a za par dní spalis.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#9 Nový příspěvek od Joe66 »

Mal som bager ale 4x4 ale riesit tu ,ze na 20metroch zapadnes s ostrovkom co ma len zadny nahon je s prepacenim na smiech :smich: A podkop mas naco? Ved ked zapadnes tak sa otlacis a 20metrov to musis dat . Bager jcb ked sa zapadlo to v pohode daval. Alebo hydraulika je na ostrovku tak slaba ,ze to neda ? :jazyk: A na stale lietanie po tak rozbahnenom terene to uz na ostrovek bez4kolky nebude :tyty:

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#10 Nový příspěvek od 543 »

Môžeš prísť ,rád sa zasmejem s tebou ;-) a možno niečo naučím. Rád sa pozriem ako to bez predku potlačis podkopom :potlesk: dá sa to vytiahnuť len ,že sa nadvihnem podkopom, posuniem do strany a ťahám do zadu aby sa ten predok odšprajcoval.
S čakaním na mrznutie som to riešil minulý rok, krásne to fungovalo , problém je že môžem robiť v čase osobného voľna,čiže nie vždy aj mrzne a robota stojí.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#11 Nový příspěvek od 543 »

pavel sk: No už kráčajúci báger som zvažoval , jedného som bol dokonca pozerať ,ale po rozhovore s jeho majiteľom má.nadsenie prešlo.
Problém je že na pozemku sú ilove spraše ,podľa IGP aj do hĺbky 3-4m ,keď zaprší je to jak plastelína a ten kráčajúci báger by sa nohami ponaral až kým by nenarazil na niečo tvrdé,keďže váha by bola rozložená na malej ploche nôh. Podľa majiteľa vyťahovať takto nacucnuteho je solídny zážitok, treba každú nohu odkopávať.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#12 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked to nepotlacis podkopom tak hydraulika alebo cerpadlo bude potom asi take slabe ako na bielorusoch . Lebo jcb alebo komatsu ci volvo to s podkopom da v pohode s troskou cviku potlacit :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#13 Nový příspěvek od oco13 »

Podkopom by som sa určite nesnažil tlačiť ale by som sa s ním priťahoval
Voľakedy dávno som na domadeli mal namiesto dvojmontaze disk s lanom a po zaradení uzávierky by ma to vytiahlo aj na strom

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#14 Nový příspěvek od 543 »

Predpokladám že to lano na druhom konci bolo niekde priviazane na trase traktora. V mojom prípade nieje nič na blízku tak pevné aby to ustalo 6t

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jazda v zamokrenom teréne

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Skutočne nič? Druhý stroj ?dom? 6t je dosť ale niekedy treba byť kreatívny :hm:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“