Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Borivoj2006
Příspěvky: 845
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#1 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Zdar hoši,
před Vánoci jsem někde v Globusu nebo Obi viděl zlevněný univerzální diamantový kotouč na kov a beton. (Sleva asi z 1500 na 800 u 125mm kotouče). Český návod byl jenom velmi stručně napsán na samolepce a přilepen zrovna přes podrobný německý text, který bych asi jediný přelouskal. Na té samolepce je napsáno - univerzální řezný kotouč pro suché i mokré řezání oceli, betonu, kamene, kovu (? ocel asi nepovažují za kov). Zkusil jsem večer pohledat na webu, něco jsem našel u Bosche, nejpodobnější je tady: https://shop.chytrematerialy.cz/kotouc- ... 15mm-p2413
Máte někdo zkušenosti s těmito kotouči? Hlavně s tím řezáním oceli (životnost..). Diamantové kotouče přo řezání dlaždic, betonu a pod. samosebou znám. Ale ty jsou podstatně levnější. Myslíte užitná hodnota toho univerzálního kotouče opodstatňuje tu vysoukou cenu?
Dík Bořivoj

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#2 Nový příspěvek od vitex »

Zkušenost s tímto mám.Stejná cena a za deset minut práce byl v zádeli.Za desetinovou cenu jsem poté pořídil podobný obyčejný a mám jej dodneška.Pozor na slovní překlad-je určen na řezání betonu s malým obsahem železa,tzn.maximálně tak na překlady nad dveře a okna.Reklamace dodnes nevyřízena.

Honzas1028
Příspěvky: 32
Registrován: pát bře 05, 2010 9:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#3 Nový příspěvek od Honzas1028 »

Zkušenost s diamantovým kotoučem co popisuješ nemám, ale v práci používáme pro dělení litinových (ocelolitinových) trubek kotouče o průměru 300 a 350 mm. Zvláště litinu (starou) to krájí dost dobře. Ocelolitinu (nové roury) to také dává, ale podle mého vnitřní cementování trubek moc diamantům nesvědčí. Kotouče nám běhají na pilách Partner a Husqvarna. Pokud bych měl celkově zhodnotit jsou dost blízko klasickým kotoučům, obrus z řezaného materiálu je o něco menší, vadí jim vibrace stejně jako klasickým řezným, mají docela velký gyroskopický efekt což je někdy +, jindy-. Podle mého prostě jediný plus je že se nespotřebovávají jako klasika.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Klasika, jako u všeho, co je univerzální nemůže dosáhnout kvalit specializovaného výrobku.
Není to na profi práci, ale to domácí žvýkání dobré. Základ je netlačit jen lehce nechat odebírat a nepoužívat dlouho, aby se nespálil, ale to určitě víš sám.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#5 Nový příspěvek od Fizz »

To se ti zdá drahý? Na 230mm mam diamantak za 2800czk, ten nařezal víc než flexa která stala cca stejně.

Obecně platí že diamantaky odchází na teplotě.

Ocel to řeže, ale jak bylo výše uvedeno v betonu. Pokud pri tom budes moc tlačit, spalis ho, samozřejmě to nezreklamujes. Bohužel český navody stojí za prd, preklad dělá nekdo v google translatoru aniz by zkusil užít mozek.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Borivoj2006
Příspěvky: 845
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#6 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Fizz,
ten kotouček, co jsem dával odkaz jako příklad, je za pětistovku 115 mm. Ten co jsem viděl v globusu byl 125 za 800 (sleva z původních 1500) To se mi nezdá zrovna málo. Normálně kupuji na řezání ocelových profilů na 125 Makitě kotouče o průměru 150 (mám větší kryt a než se kotouč o těch 25 mm obrousí, řežu opravdu piánko abych flexu nespálil) Ty kupuju jako neznačkové za cca 25,- Kč. Aby se ten diamantový vyplatil, musel by vydržet minimálně tolik, co 35 kusů obyčejných. A to se mi nezdá. A asi máte pravdu, že vyloženě na ocelové profily to nebude to pravé. Taky bych to tipoval spíše na ten železobeton

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Jo mel sem par diamantových a tam bylo uvedeno ze je to na nevyztuzeny beton, dlazba a pod,...

Diamantaky holt neco stojí.

115 na kov. Kupuju 10-14kc, 1,0-1,6mm do prcka silnejsi nemaji smysl, 115 navic pouzivam leda aku, pokid delam klempirskou mel jsem i kotoucky 0,6 to bylo jak delat s ziletkou ale chce to hodne lehkou ruku, koupil jsem tehdy krabici ve sleve.

Ale neosvedcily se treba na strese kdyz nerezes v idealni pozici, to pak vsecko pod 1mm lames, na druhou stranu zakracovani jde krásně lehce, baterka ani snad neví ze flex neco řeže, a hlavně prakticky žádné zbytečné teplo do matrose.

Pokid to daji ruky davam co nejtensi, jako univerzalni na rezani cehokoliv beru 1,0 za 10kc, dobre se to pamatuje tusim nejaky xtline nebo tak neco.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#8 Nový příspěvek od Fizz »

Zapomnel jsem napsat k tomu odkazu, mel jsem podobný, byl k flexe, byl na hovno.

Pokud rezes kazde dbe minuty neco jinyho je lepsi mit dve flexky,...

Pokud nutne potrebujes univerzální, zeptej se hasičů, ale neptej se na cenu, zhruba jedna vyplata na druhou stranu to co maji oni řeže čistě nejen kamen beton a zelezo, ale i sklo vsemozny plasty kabely gumy snad aji asfalt...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#9 Nový příspěvek od Franta.cz »

tyhle fungují.Je to přímo výrobce
http://www.btabrno.cz/rezani-pro-rucni-naradi

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Diamantový kotouč na flexu - na kov (univerzální)

#10 Nový příspěvek od Fizz »

Mam ten miracle arix nebo dost podobný ale jina nalepka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“