Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dř

#451 Nový příspěvek od ota »

Těhle pouzdýrek jsem už nadělal kýbl. Uplně nejlíp je, uděláš strejdovi 3 kroužky. Svážeš mu je na drátek. On že to víš já to vždycky někam vrazím. Když z podzima jdu řezat dřevo nenajdu to. Udělám tři pro jistotu. Strejko nareže dřevo, vyndá kotouč uklidí si pouzdýrko k těm ostatnim a někam to vrazí. Za rok z podzima vezme kotouč a kam já dal ty pouzdýrka? A přijde znova a že udělaj mi aspoň tři další. :vysmech:
Dělal jsem je i na CNC vysekávačce z různé síly plechu. Uměla to zcela přesně vyniblovat. Akorát jsem musel upravit krok posuvu a udělat o fous menší, aby ty růžky od nástroje byly akorát na rozměr.
Tuhle jsem dělal sousedovi 3 ks do mafla. Řezal dědovi plexisklo. A koukám na něj a ten kotouč mu čvachtal. Povídám, to nemůžeš přijít? Tak to dořezal a šli jsme to udělat. Donesl i kotouč s atipickou dírou, myslím že palcovou a tam byl kroužek snad s 0,4 mm stěnou jen. On má všechny kotouče nalezence. Buďto najde mafla s kotoučem, nebo posbírá ve šrotě kotouče. Pár jsem mu jich brousil. Někde mu chybí i půlka SK destiček a řeže furt. Třeba palety, nebo bordel.
Většinou ty staré hřídele mají vybrané ty flančny hodně do vnitř. Třeba i 2 mm. Ty nový mají už jen pár desetin. Děda má starou hřídel jak Metuzalém a tam jsou liťinový litý flančny. Mají snad 4 mm vybrání. A on tam má tlustej papír ještě. To prej aby kotouč nebyl kov na kov. Tam není kroužek, ale když jsme rozřezávali malým kotoučem fošinky udělal jsem kroužek a byl snad 10 mm širokej co je tam placu.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dř

#452 Nový příspěvek od Sadra17 »

kotouč pověsim na hřebík a pouzdro k němu 8)
malej traktorista v malým traktoru

kbulda
Příspěvky: 336
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dř

#453 Nový příspěvek od kbulda »

Já si ty pouzdra dávám na drát přímo na tělo hřídele pily. Mám tam i klíč na matku hřídele.
Odklopím stůl a nemusím nic hledat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#454 Nový příspěvek od DYK »

Mám od Jeníčka https://www.elima.cz/obchod/1sam250000r ... 40836.html, za což mu pořád děkuju a tuhle skříňku https://www.elima.cz/obchod/1sam201911r ... 40989.html Nastaveno mám na nejmíň. Cikrula ale po hodině hodině a pul vypíná. Mám tam 4kW el. motor. Mám přidat? Vono to teda cca za deset min. čtvrt hodiny zase jede. První zapnutí při řezání palivového dřeva - jede dvě hodiny v kuse - zhruba.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#455 Nový příspěvek od Čárls »

DYK píše: sob kvě 28, 2022 5:13 pm Mám od Jeníčka https://www.elima.cz/obchod/1sam250000r ... 40836.html, za což mu pořád děkuju a tuhle skříňku https://www.elima.cz/obchod/1sam201911r ... 40989.html Nastaveno mám na nejmíň. Cikrula ale po hodině hodině a pul vypíná. Mám tam 4kW el. motor. Mám přidat? Vono to teda cca za deset min. čtvrt hodiny zase jede. První zapnutí při řezání palivového dřeva - jede dvě hodiny v kuse - zhruba.
Zkus dát pořádně odkaz Pokud je to motorový spouštěč nastavuje se podle štítku na motoru Tj ampéry jen plácnu pokud je na motoru 5,5 A nastav na 5 A a bude to i se sichrovkou Pokud je to tepelná ochrana ke stykači taky tak
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#456 Nový příspěvek od DYK »

Podívej se prosím na stranu 28. Je to odkaz od tebe. Je tam přesně to, co mám. https://www.elima.cz/obchod/1sam250000r ... 40836.html
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#457 Nový příspěvek od Čárls »

Nemám všechno v hlavě Pokud je to tenhle https://www.protechshop.cz/elektromotor ... ssQAvD_BwE elektromotor tak nastav na 8 A jinak musíš podle štítku na elektromotoru případně jej vyfoť a je to jasný hned kolik máš nastavit Já dávám na tomhle vždy o 0,5 až 1A míň než je na štítku

Už sem to našel nastav těsně pod 8 A to jest ten čudl a šipku těsně pod 8
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#458 Nový příspěvek od DYK »

A teda štítek A ten motorovej spouštěč začíná na 10A bych řekl.


Obrázek
Obrázek
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#459 Nový příspěvek od Čárls »

Dej foto ještě čudlu co se nastavuje nekoukej co maj oni na obrázku ,ale co máš ty Pokud je to on je tam na jedný straně 6,3 a na druhý 10 max vprostřed bude 8 a na ten to nastav to je max 8 A
Ty máš podle štítku na 380V 8,7A takže je rezerva proti spálení 0,7 A což je podle mne tak akorád
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#460 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj, Mám dotaz
Stačí na cirkulárku motor 4 kw ,kotouč 50 cm ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#461 Nový příspěvek od ota »

No myslím, že bude záležet co na pile budeš řezat. Já mám 7,5kW a kotouč 600 mm průměr. Umím si ho nabrousit tak našraňkovat. A to je u řezání základ. Někdy řežu větší štěpiny a občas i dost pokroucené. Ten motor je tak akotát. Je znát že když se mi to sem tam svírá, tak bere víc. Ale já to mám tak, že nařežu káru dřeva. Jedu ji složit do dřevníku. V tu dobu pila odpočívá. Ale udělám za den i 8 kár. Trvá mi tak hodinu od zapnutí do znovu zapnutí pily. Takže jedu celý den a motor se ohřeje. Je to tak akorát v pohodě. Nijak teplej není. Ale když pak přejdu na pilu se slabším motorem je to docela pro mě skok o řád dolů. Jsem zvyklej na ten výkon. Samozřejmě pila půlku času běží na prázdno, než odhodím špalík, posunu štěpinu a tak. Než vytáhnu ze štosu další kus a tak.
Tuhle jsem řezal oblice. Tak do 10 cm průměry max. A vzal jsem si na to malou cirkulku co používám spíš na truhlařinu. Dal jsem tam kotouček asi 200 mm s letovanými plátky. Vcelku hrubozubý. Našel jsem ho v kovošrotě s asi 6 dalšíma. Myslel jsem, že by chtěl naostřit. Ale zkusil jsem to a šlo to náramně. Ale tam mám přez 4500 ot/min. Ale zase motor 1,1kW. Tedy takovej čuček. No nařezal jsem kubík těch kusových oblic a motor lehce vlažnej. A měl jsem to za chvilku hotové.
No za mě ze zkušeností na velké dřevo palivo třeba bych bral 4kW jako málo. Ne kvůli zastavování kotouče, ale i kvůli tomu motoru. Asi by se víc hřál než ten silnější. I když mají chlazení. Ale když je přebytek výkonu, je to lepší. To je jak malotraktor a dospělý traktor. Oboje má svoje. Ale co se týká výkonu délky zátěže je silnější myslím lepší.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#462 Nový příspěvek od Sadra17 »

lapav píše: stř črc 20, 2022 3:48 pm Ahoj, Mám dotaz
Stačí na cirkulárku motor 4 kw ,kotouč 50 cm ?
stačit bude, jen aby sis správně zpřevodoval otáčky na kotouč 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#463 Nový příspěvek od Čárls »

Na 55 kotouč sem měl 2,2 kw 2800 otáček zpřevodoval do pomala a řezal jak o závod myslím že tam bylo 2300 otáček (ož se nepamatuji) ta šla s paňmámou do Králik Pak sem měl a postavil na 600 kotouč ten měl 1800 otaček tak sem dal motor 3 Kw 1400 ot a zpřevodoval do rychla ano občas při blbým dřívi se začla zpmalovat a to když to to začlo svírat kotouč Jinak šla jak dráha dobře nabroušenej a našraňkovaný kotouč nebyl problém porcovat smrk co prořízla na kolíbce Nedávno sem ji prodal a byl jsem rád že jsem se jí zbavil :) vše porcuji řetězovkou :)

Ten 4Kw je uplně v pohodě a hlavně aby měl otáčky co jsou na něm uvedený
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#464 Nový příspěvek od filo »

Mám v pile nějakej starej motor, co má dokonce jen 1,4 kW, 980 ot, zpřevodovaný do rychla, pila asi 1500. Na kolíbce to 600 kotouč s SK plátkama utáhne bez problémů a jede jak drak. Když řežu na stole palety plechovým kotoučem, používám myslím 450mm průměr a tady by se občas víc výkonu hodilo no... ale ten motor s hřídelí jsem měl tak ho používám. Váží asi 40kg a s přehříváním problém nemám.

4 kW je běžný motor pro pily na 600mm kotouč...

H.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#465 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
řežu na cirkulárce Scheppach Hs 720 , motor 4,5 kw . Zatím jsem spokojený .

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“