Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Cestny zakon SVK

#331 Nový příspěvek od maruten1707 »

pripájam sa k tomu čo napísal peny, C sa davaju na vozidlá zo zahraničia a fungovali už skor a su viazané na VIN čislo.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Cestny zakon SVK

#332 Nový příspěvek od CBS »

Možno musí mať vypísaný nejaký papier, na STK chodili autá z jedného bazáru stále s rovnakým číslom.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Cestny zakon SVK

#333 Nový příspěvek od zde »

ked som kupoval v 2008 r. novu Kiu rio tak som mal tiež z predajne pridelenu "C"- značku ale ta bola vystavena na 7 alebo 10 dni dokedy som mal prihlasit auto na DI . Potom som im značky doniesol do predajne . Takto mali čo si spominam pridelene značky z DI na predaj aut .Bolo to vystavene ako prenosne čislo na nove auta z predajne . Takže po mne išlo na dalšie auto .

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Cestny zakon SVK

#334 Nový příspěvek od peny »

nove auto by malo mat znacku s cervenymi pismenami a s pismenom M :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK

#335 Nový příspěvek od pavel sk »

Nasi ked pred rokmi (v 2000roku) kupovali novu Feliciu tak tiez dostali cervene (tzv. prepravne cislo). Bolo len na tri tyzdne pokym sa auto neprihlasilo na DI a cislo sa vracalo do predajne Skoda Auto. O tych zelenych C-čkach nebolo vtedy pocut a ani som ich nikde nevidel, az donedavna.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Cestny zakon SVK

#336 Nový příspěvek od sferos »

Neviem kam toto dať, netýka sa to celkom cestného zákona ale samostatné PZP „Vozidlo s EČV typu C“.
Traktor som prihlásil na značky hneď medzi prvými, samozrejme po prísľube, že dostanem výnimku na cestu prvej triedy. Z uvedeného dôvodu som hľadal najvýhodnejšie PZP a poistil som traktor aj príves v Allianz za „výhodnú“ sadzbu 27,40 traktor a 27,90 príves. Teraz mi prišlo zaplatiť zvýšená suma za traktor 29,14.

Ja iniciatívni blbec som to včera uhradil, aby som na to nezabudol. Ešte tam mám uvedené bonus 60%. Tak sa dá vypočítať koľko by to bolo 100%. Dnes som pozeral na internete a narazil som na Tuto stránku, http://www.povinne-zmluvne-poistenie.sk ... la-typu-c/ kde je jednoznačne uvedené:

Aj vozidlá typu C musia mať PZP
Ako pri všetkých vozidlách, ktoré sa používajú na cestách, aj pri vozidlách typu „C“ musíme myslieť na ochranu tretích osôb v prípade spôsobenia škodovej udalosti. Preto si musia držitelia aj týchto vozidiel uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Na rozdiel od bežného je však výška poistného stanovená pevnou a jednotnou sumou 25 €. Poisťovne majú totiž pre tieto vozidlá samostatnú kategóriu. Nie je preto možné zohľadňovať zľavy či naopak prirážky, ktoré vyplývajú z veku držiteľa, výkonu motora či okresu evidencie. Niektoré poisťovne však ponúkajú vyššie poistné krytie, pri ktorom je samozrejme jednotné poistné vyššie.
Postup uzatvorenia PZP je ešte jednoduchší ako pri ostatných vozidlách!
Stačí využiť online kalkulačku PZP a poistenie získate ihneď z pohodlia domova. Navyše nemusíte vkladať viacero údajov, keďže poistné je jednotné. Stačí zvoliť kategóriu vozidla „Vozidlo s EČV typu C“, zadať osobné údaje držiteľa a základné informácie o vozidle a návrh poistnej zmluvy odoslať. Následne ešte zostáva uhradiť poistné za PZP, aby bolo aj platné, a uzatvorenie poistenia napr. na doma vyrobený traktov máte úspešne za sebou.

Ponuka poistného po zadaní základných údajov je 22,95 € v Komunálnej poisťovni a v Kooperatíve. Je to rozdiel 11,14 €.

Volal som do Allianz, musím zájsť na pobočku a požiadať buď prerobiť zmluvu, alebo vrátiť platbu a zrušiť zmluvy. Pokiaľ sa nedohodneme na ponúknutej sadzbe, tak zruším zmluvu a uzatvorím cez internet.

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cestny zakon SVK

#337 Nový příspěvek od Jakub721 »

Dobrý deň mám takýto stroj Obrázek
Chcel som sa opýtať na pár vecí ohľadom C-značiek. Hneď ako som počul že sa bude dať prihlásiť na C-značky domarobený stroj tak som neváhal a išiel som hneď na políciu ako vyšla táto novela. Mali v tom neskutočný zmätok tak si aj myslím že preto mi toto prihlásili na C-značky. Na prvý krát mi to nechceli prihlásiť lebo som tam dal štandardne 3 fotky len auta (spredu , zboku zozadu) aj som sa im snažil vysvetliť že to používam iba výlučne do hory a že tam nemám originálny motor ale motor z Renaultu 21 hladký diesel ale odbili ma stým že toto mi isto neprihlásia takže vysvetlovanie a čakanie márne. Tak som sa tam popýtal našiel som tak ochotnú osobu , ktorá mi poradila aby som to odfotil napr. s vlečkou a je v nej niečo naložené. Tak na druhý týždeň som tam išiel znova ale už z inými fotkami odfotil som auto s vlečkou plnou kapusty a prihlásili mi to stým že musím mať poistku aj na vlečku aj na auto + na auto treba dve C-značky vpredu aj vzadu. Bol som neskutočne rád že mi to prihlásili ale hold roky ubiehajú ako voda a zachvílu tu bude 1.9.2016 a nechcem si to nechať na poslednú chvílu. CHCEM SA VÁS PRETO OPÝTAŤ či sa bude dať ešte toto prihlásiť na C-značky . Ak nie tak z toho chcem zhodiť karosériu vyrobiť nový ram lebo tento je K.O. poprípade naviják aj rampovač vpredu. Prihlásili by mi to už po takejto rekonštrukci? Ďakujem Vám za odpovede.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Cestny zakon SVK

#338 Nový příspěvek od peny »

nehnevaj sa, a ani to neber osobne, ale co ma pajero spolocne s traktorom domacej vyroby??

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cestny zakon SVK

#339 Nový příspěvek od Jakub721 »

Šak toto že ani neviem ako ale prihlásili to takže sa to ani nebude dať už. Uvidíme ako to všetko dopadne ale skôr ma odpálkuju ako by mi to mali prihlásiť. Nehnevám sa som rád že reaguješ na túto tému 8)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Cestny zakon SVK

#340 Nový příspěvek od Jaro25 »

Toto je presne ukážkový príklad. Horko ťažko sa na svete objaví legislatívna úprava, ktorá má pomôcť tým čo to potrebujú a hneď sa nájde zopár špekulantov, ktorí uvažujú ako to zneužiť. Je síce pravda, že to ustanovenie v zákone je napísané hrozne nedomyslene a na DI v tom tiež nemajú celkom jasno, lebo sa to popravde ani nedá. Ale s troškou zdravého rozumu to nejako funguje. Ty prihlásiš Pajero, a tváriš sa, že ho potrebuješ na poľnohospodárske a lesné práce. A nehanbíš sa ani naoko zaň pripojiť vlečku plnú kapusty. Prečo si tam nezavesil pluhy alebo lesnícky naviják? Naozaj by ma zaujímalo, na aké poľnohospodárske, alebo lesnícke práce to auto používaš. Myslím si o tom svoje.
Jedno je však isté, že veľa vecí, ktoré nejako slúžili väčšine bolo zrušených len preto, že zopár jedincov to začalo hrubo zneužívať. A toto je podľa mňa jeden z príkladov.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cestny zakon SVK

#341 Nový příspěvek od Jakub721 »

Napríklad na takéto účely to využivam Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Cestny zakon SVK

#342 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja mám fabiu kombi - tiež na nej vozím drevo, aj kapustu, aj pšenicu...spravím foto a asi ju prihlásim na C-značky nech neplatím vysokú poistku STK a EK, na dialnicu nepôjdem a cestám 1. triedy sa vyhnem. A keby aj nie, nič sa nestane pokiaľ ma nechytia :D :D :smich: :smich: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek:
Ale nie, nebudem to robiť, ale šlo by to. :obchod:

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cestny zakon SVK

#343 Nový příspěvek od Jakub721 »

To máš firemnú alebo svoju fabiu lebo firemné auto je najlepší traktorík

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Cestny zakon SVK

#344 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja mám traktorík ten čo mám v Nicku. Má riadne TP EČ STK atd...S tou fabiou si robím srandu ako sa to dá zneužiť. je to moje auto a vozím na tom čo som písal hore, má normálne EČ.

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cestny zakon SVK

#345 Nový příspěvek od Jakub721 »

Ako vidím radšej z toho japonca zhodím kabínu a bude kľud :friends:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“