Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#1951 Nový příspěvek od J.Pucera »

Zdravím!
Tak jsem se dostal do šrotu ve Slaném včera. Bohužel už někdo nožovky koupil.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#1952 Nový příspěvek od vitex »

ota píše:Ahoj, byl jsem dneska odvézt špony z dílny do Malešova. Tam sice za ně moc nedávají, ale měl jsem plnej soudek a překážel mi tady. Ve šrotě hromady jako hrady. Hodně plno. Povídal pán, že lidi vozeji teď docela hodně. Těžkýho i plechů hromada jak Krkonoše! :D Litiny plnej kontejner. Nějaká ohýbačka nebo tabulové nůžky tam hozený. Spousty radiátorů. V plechoví hromadě celkem prd akorát jsem tam vytáhnul větrák z auta. Stál mě 20 Kč. No a v těžkým hafo profilů. Jeklů, traverz. Rozřezanej nějakej vehement nějakej stroj. Plechy tlustý centymetr. Nějaké šasi z anákladního auta a nápravy. Jinak hromada věcí od někoho kdo dělá hydraulické pístnice. Spousty těch zakončení na pístnice. Takové to dno s okem. Bez těch ložisek. Různých velikostí. Hafo odřezků trubek jak slabo, tak silnostěných a odřezky pístních tyčí. Vzal jsem si asi 20 kg část trubek a asi jen tři kusy té pístní tyče. Matroš na obrábění nic moc. Jen že to je povrchu pochromovaný. Byly to kusy ještě odřízlí v papíru. Jinak vzadu stranou na paletě Ruskej motor A41. Trochu očesanej. Ale jinak kdo ví co mu bylo. Chyběl starter a vodní a hydraulická pumpa. Jinak se zdál celej. Zkoušel jsem s ním otočit a nešlo to, asi jsem slabej na to. No a celej Ford Tranzit, prej přijel po svejch.
Počochtal jsem chvilku posbíral pár cajků dal na váhu zaplatil 250 Kě za to a jel dom.
A určitě jsi při návštěvě kovošrotu na mě myslel,viď.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#1953 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Víťo, jejda myslel! Povídám si, tenhle motor A41 z kombajnu by vzal Víťovi na tu kráječku prken! To by mohl potom krájet s tímhle pohonem pařezy rovnou tak jak by Jsi je vykutal v lese! Jen by si maličko zakouřil a rup, rup, pařezy by jen lítaly! :jazyk:

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#1954 Nový příspěvek od filip »

Do pytle, všude šrotu haldy a u nás mi kovošrot zavřeli! :vztek:
Tady jsou moc šetrní lidé, nic nevyhodí a ještě raději domů přinesou. :-/
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#1955 Nový příspěvek od ota »

Já jsem se pána ptal a on povídal, že lidi hodně vozeji. Chvilku bylo prej útlum a teď to zase jede. Povídal, že už má uplně plno. Že budou m uset vyvozit. Taky jsme špony tahali přez hromadu radiátorů kolem litiny kontejneru a byl vrchovatej. No zase ale na druhou stranu nic kloudnýho se mi neštymovalo. Akorát si drbu škeblu, byl tam šnek a bytelnej asi 3 m dlouhej. Ani jsem s ním nehnul. Byl přiházenej. Ale on by mi ho ještěrkou vytáhnul. Měl jsem si říct a třeba si kus odříznout. Možná by mi půjčil karboflex. To někdy do budoucna na vrták na sloupky. No třeba bude jinej jindy.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#1956 Nový příspěvek od vitex »

ota píše:Ahoj Víťo, jejda myslel! Povídám si, tenhle motor A41 z kombajnu by vzal Víťovi na tu kráječku prken! To by mohl potom krájet s tímhle pohonem pařezy rovnou tak jak by Jsi je vykutal v lese! Jen by si maličko zakouřil a rup, rup, pařezy by jen lítaly! :jazyk:
Já bych raději to zakončení válců a pístní tyče.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#1957 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Viťo napiš asi jaký průměr těk špuntů. Spodnich tam bylo víc a těch horních průchozích co prolejzá pístní tyč a manžety v ní těch tam bylo míň. Pístní tyče jak jsem psal odřezky ale různé průměry. Stavil bych se tam a nějaké kilo bych Ti vyzvedl. Šupleru sebou bo některý ty špunty byly i na 150 mm pist. Piš zzítra ráno bych si přvstal před burzou stejně pojedu na burzu kolem.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#1958 Nový příspěvek od vitex »

ota píše:Ahoj Viťo napiš asi jaký průměr těk špuntů. Spodnich tam bylo víc a těch horních průchozích co prolejzá pístní tyč a manžety v ní těch tam bylo míň. Pístní tyče jak jsem psal odřezky ale různé průměry. Stavil bych se tam a nějaké kilo bych Ti vyzvedl. Šupleru sebou bo některý ty špunty byly i na 150 mm pist. Piš zzítra ráno bych si přvstal před burzou stejně pojedu na burzu kolem.
Vezmi cokoliv dle vlastního uvážení a na burze mi kup 5 těch velkých zapalovačů co jsem kupoval na jaře.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#1959 Nový příspěvek od ota »

OK.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#1960 Nový příspěvek od Sadra17 »

Kovošrot netolice, vzv bez věže je v tom dvouválec diesel motor 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#1961 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak jsem Ti Víťo vyzvedl asi 80 kg těch věcí na hydrauliku. Snažil jsem se najít nějaké přijatelné rozměry. Třeba ty špunty průměr vnitřku 150 mm jsem nebral. :D Vzal jsem ty koncoví špunty, nějaký ty venkovní co skrz ně jde pístní tyč i nějakej píst co se dává na tyč dovnitř. Pár těch ok co se navářejí na pístní tyč, a pár se závitem, těch tam bylo ale hodně málo, co jsem našel vzal jsem. Pár těch pístních tyčí aby byly co nejdelší. Ale teď Ti vrazím brouka do hlavy. Ale noboj se, jen Tě pěkně navnadím a ke konci zjistíš, že bylo dobře, že jsem to nevzal. Když jsem přehrabal asi tunu všelijakejch vehemntů nijakejch, dole něco na mě čučelo. Tak za to tahám a ne a ne to vyrvat ven. Tak jsem ještě odházel odřezky trubek a vyrval jsem na světlo bóží takovej vehement. Ale teď čučákuj jakej! Jak říká soused, budeš plakat, že jsem to tam nechal!! No sám čučákuju co jsem to vlastně vytahnul ze spoda hromady. A hele ona to planetová převodovka!! A tak ji vyčistím od těch věcí kolem a koukám na ní, točím se středovou hřídelko a nic. Kura co je? A ono tam chybí to středoví kolečko co je na drážkách na hřídelce a pohání ty tři planetoví kola. Jen to tam asi chybělo a motor zazadu tyky nebyl. Ale tak jsem dumal jestli ji vzít či ne. Nakonec jsem ji tam nechal. :( A teď to celé rozuzlení pro Víťu. Pravděpodobně tam mohl být motorek asi tak 750W a mohlo to točit max nějakým malím vehementem. Gilotynu by to neutočilo ani ve snu, ba ve dvou snech po slivovici za sebou! :D Malá byla, tak jedině třeba na pojezd brány to je.
Jo Víťo, ty zapalovače jsem hledal asi hodinu a nenašel jsem je. Jedna panička u stánku povídala, že je tam někde viděla u takového velkého zeleného auta na dece na zemi. No a spolu s ní jsme to auto nikde nenašli.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#1962 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Oto,díky alespoň za to co jsi vzal ve šrotě.

Uživatelský avatar
Lubanek
Příspěvky: 475
Registrován: pát led 09, 2015 9:16 pm
Bydliště: Strážkovice j.č

Re: Kovošrot

#1963 Nový příspěvek od Lubanek »

ahoj koukám že sse tu řeší kovošrot. začínám v jednom pracovat teprv se to bude rozjíždět a otvírat. tak mam takovou malou otázečku :hm: dá se říct počem mám tak nějak koukat aby se dalo použít na ty naše vaše stroje aby se to zbytečně nezničilo???
Mám rád trktůrky a nestidim se za to :D
muj traktůrek Zelňák http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=77816

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kovošrot

#1964 Nový příspěvek od duchodce »

Tak v kovošrotě bych nemohl pracovat ani jako brigádník . Místo výplaty bych vozil "cenné" věci - no přeci to tam nenechám - a brzy bych měl "rozvod od stolu i lože" i když mám velmi tolerantní manželku....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#1965 Nový příspěvek od elbarto »

To Lubanek: za tak bohulibou cinnost pujdes do nebe :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“