Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#526 Nový příspěvek od chobotek »

To je otázka unavené pružiny a vůlí. Regulátor si pak "myslí", že otáček bylo dosaženo a ubere. Otáčky umí měřit i příslušná aplikace k chytrému telefonu. Chytrého telefonu nemaje, sekačky nastavuju na ucho a té, co je na videu výše bych určitě přidal;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#527 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dyku, mohl by si prosim tu informaci, o tom jak ma vypadat mulcovaci nuz, preposlat do konstrukcniho oddeleni AL-KO? :) A jeste pro tebe zopakuji, ze secu nejdrive na max. vysku, potom snizuju zhruba na polovinu rozsahu na “docisteni” travniku

Chlapi, ja bych pochopil, kdyby se to ucpavalo pri hustem travniku. Ale v tom mojem bordelu, jeste k tomu ridkem, protoze vetsinu tvori mech, nemuze byt prece problem. Uz vas chci videt, jak by jste na 20cm travnik brali bubnovku :typek: A to tech 20cm je jeste sem tam. Neco delsi, neco kratci.

To s tema otackama me nenapadlo. Resp. jen tak jsem zkousel zatahat za packu nad ramec toho, co dela plynova paka, ale drbat do toho az tak … Proste dam packu na zajica a jedu. Merit otacky me nenapadlo.

Brat 1/3 vysky travy … to bych ted mohl sekat co druhy den :zapomel: To by me susedi hnali, kdybych jim tu delal porad kraval.

Mozna by bylo fajn, kdyby vyrobci povine uvadeli, s jak vysokou travou si dana sekacka poradi. Aby si mohl zakaznik vybrat spravne - zahradni sekacka / bubnovka :D

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#528 Nový příspěvek od chobotek »

Opravdu jde jen o ta dlouhá stébla, co jsou vidět na fotkách. Ono to k ucpání stačí - vzpříčí se v tunelu a pokud není dost tlaku na to je prohnout, zbytek hmoty neprojde a udělá špunt. Nakonec v těch recenzích se to ucpávání zmiňuje vcelku pravidelně. Tvoji frustraci chápu, já bych s takovou věcí dělat nemohl.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#529 Nový příspěvek od DYK »

Milý Done Karlosi, já jsem přesvědčen, že i v Rakouském AL-KO vědí, jak má vypadat mulčovací nůž. Jde jen o názvosloví a pokud je takový nůž vztažen k sekačce, kde stačí jen zacpat výhoz klínem a mulčuje, pak to tomu i odpovídá. Je to jako se vším, 4v1 6v1 jakmile je něco na mnoho způsobů zpravidla pořádně neumí ani jednu a kategorii zahradních sekaček je nemyslitelné, aby si majitel ještě měnil nůž, protože spousta z nich má problém dolitím a kontrolou oleje v motoru dokonce jsem zaznamenal vyřešení tohoto problému tak, že obsluha přidávala olej do benzínu, aby to bylo teda mazaný a vyskytly se problémy s polňováním paliva, takže si dovedeš představit jak by taková výměna nožů u něterých dopadla. A byla by to vina výrobce, jak jinak.
Jedna třetina výšky stébla je hodnosta i pro mulčování - opravdové mulčování s mulčovačem a je to proto, aby posečený stébla zapadly do porostu a netvořili špenát na povrchu a tráva nehnila. Sečení dvakrát za týden není v tuto dobu nic neobviklého a kdo dbá na trávník činí tak. /plně jejjednodušší bude, když vyrazíš do prorostu, vysereš se na pojezd a jednou to pomalou chuzí projedeš. Tedy pomaleji než je pojezd a uvidíš, co se bude dít. Sbírá - nesbírá ucpává se neucpává se.
20cm trávník bych bubnovkou asi nesekl, ale nejdřív mulčovačem, druhý den to sekačkou posbíral a pokračoval se sběrem.
Ale vydž!! Díval jsem se jak si motor pokuřuje a tak třeba brzy bude nová sekačka. On ten motor vypadá na sekačce majestátně, robustně, ale mechanicky je to horší, než třeba Loncin - čína. Z mého pohledu má osazování Loncinů, kterým dala firma Stiga jmeno motor Stiga, všechna pozitiva. Levné ND, podstatně levné a než se drbat s větší opravdou motoru, koupit servisní motor za pár tisíc. Je to jako s cenama karbudátorů na Hondu za dva tři tisíce a nebo na čínu za šest set. To nemá cenu ani čistit ultrazvukem, protože kde jaký servis si za to veme pětikilo. Nemusí a snad ani nechci aby každý sdílel můj názor, ale i já už vím, jak Zongsheng či Loncin vypadají vevnitř a vůbec bych se toho nebál. Ani Loncinů v zahradním traktoru a je jedno, jestli jedno nebo dvouválec.
PS: vím, že byla dna várka strojů, loni tuším, dodávaných právě s "mulčovacím" nožem proto, že byl v nákupu levnější a sbírací nebyly u velkododavatele skladem. Jasně že to někteří reklamovali že nesbírá blbě sbírá , tak jim prodejce prodal jiný nůž. A už jsou všichni spokojení!! U zahradního traktoru měla posešená hmota problém dolétnout do koše.
To je zase kurva román!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#530 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dyk: Roman pro DonKarlose :) Nejak zvlast ten muj problem neprozivejme :friends: Me to proste jen udivilo, ponevadz stara sekacka s tim problem nemela. Tam byl problem vykon motoru. A jelikoz v praci od vedouciho casto slysim: “je treba se posunout vpred”, tak me zkratka prekvapilo, ze si par chytrych hlav v ALKU reklo, ne ne, my pujdeme zuruck :evil:

Udelal jsem tuning kose, trochu se to zlepsilo. Hold, proste si zanadavam, a hotovo. Popr. slivovici provedu restart systemu :smich: Treba to dopadne jak rikas :-/ Motor rekne dost a smytec. A to si ho nevidel prvnich 10 min. po zimni prestavce. Dokonce v nem malicko piska. Ale co uz. To ja neovlivnim. Olej menim, nevim co pro nej udelat vic. Uprimne, jestli budu nucen koupit novou, vubec netusim, co poridit :zapomel: To bude vopruz :pistol: Asi tu travu budu valit MFkou. Ta ma aspon poradny zaber :D Ne, delam si legraci.

A jeste k tomu pojezdu. Moc ho nepouzivam, ponevadz moc nefunguje. On ma snahu, trochu pomaha, ale samo to proste nejede. Remen je dost volny. Musim koupit novy. Uz mam zjisteny rozmer. Jen nabehnout nekde do obchodu. Doufam, ze je to tim remenem. Jelikoz jsem videl, ze na prevodovce pojezdu je packa ovladana lankem, predpokladam, ze je uvnitr nejaky zapinacu mechanismus.

Na stare sekacce to bylo tusim reseno dopinanim remenu.

Jo, a zkousel jsem uz kdysi to sekani i s rucnim pomalym posuvem sekacky a stejne se to ucpalo.

A ten sberaci nuz je origi ALKO

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#531 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dyk: jeste poznamka k tem narazkam na neschopnost nekterych lidi. To o cem pises se da jeste trochu pochopit. Jenze ja byl svedkem neceho horsiho. U byvaleho zamestnavatele jsme vyrabeli takovy klumpr, ktery byl urcen na svycarsky trh. Byly tam nejake elektronicke komponenty, ktere se pripojovaly pomoci sroubovych svorek. A jednou nam zakaznik, pres ktereho se to dostavalo do svycarska, rekl, zda by jsme to nemohli vyrabet s nejakymi svorkami, se kterymi sa da pacovat bez naradi. Rikal: tak vite co, oni dnes servisaci nemaji ani sroubovaky … :shock: :D Takze asi tak.

Omlouvam se za OT

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#532 Nový příspěvek od DYK »

V zahradních traktorech jsou typy, který taky neumí sbírat víc jarní trávy a zackou tunel a nikdo s tím nic neudělá jen včasná seč. Ta sekačka může být to stejný. Problémy s aerodinamikou a tunelem. Košem to nebude. Nebo se to zlepší, ale vada bude právě v té aerodinamice. Celý to jde jaksi doprdele. Zachvilku si někteří ani neutřou prdel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9043
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#533 Nový příspěvek od Sniper »

Tak jsem dneska udělal údržbu travní techniky, doplnil phm, naostřil tupé nože a pokosil kolem baráku, hned to vypadá super. S výhozem husté a vlhké trávy žádný problém.
Na malé sekačce jsem si všiml, že když se dívám na ostří od kraje nože směrem ku středu, tak je ve dvou různých výškách, tím pádem lépe seče vysokou trávu 8)
Pro dnešek jsem spokojen :pivo:


Obrázek


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#534 Nový příspěvek od chobotek »

A teď si představ, jak super by na té ploše vypadalo nasušené seno ;-) Co by tu lidi dali za takovou rovinu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9043
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#535 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek: Když se podíváš do mého vlákna Z25, tak zjistíš, že letos po deseti letech seno nesuším,ale louku udržovat musím.
Na 1/3 budou souseda kozy, zbytek seču 8)
Až budou zase v okolí seno chtít, tak usuším, techniku na to mám :prace:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#536 Nový příspěvek od DonKarlos »

Sniper: oni by mozna seno aj chteli. Ale zadarmo :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9043
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#537 Nový příspěvek od Sniper »

Však ho měli zadarmo 8)
Já jsem ho vždy nasušil a skulil, bylo potřeba jen přijet a slisovat, nebo posbírat sberacím vozem.
No holt mají všichni seno z loňska, tak to seču na angličák, alespoň ta tráva trochu zhoustne 8)
Každopádně pomulčovat to 1x ročně, jak to dělají mnozí na dotace to určitě nedělám :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#538 Nový příspěvek od oco13 »

chlapi mám otázku k obyčajnej zahradnej kosačke s pojazdom. Mám Fieldman kupený za drobné z bazoša , všetko ok len pojazd mi nejako nesedí ak ho nemám zapnutý majú sa kolieska otáčať oboma smermi volne??? Lebo dopredu ide dobre a dozadu sa kolieska zablokujú a dajú sa pretočiť len velkou silou. Kde hladať problém? :-/

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#539 Nový příspěvek od Jend@ »

Rozeber kola, asi máš zarezlé čepy v pastorcích...očistit a namazat 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#540 Nový příspěvek od oco13 »

8) vyskúšam diky

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“