Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#481 Nový příspěvek od Jend@ »

AL-KO s motorem Briggs. Rozumná cena za solidní výrobek, ND do týdne.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#482 Nový příspěvek od DYK »

Dnes už snad nikdo nechce zastavovat do strojů motory B&S. To už ten Loncin je spolehlivější a Stiga na něj dá klidně svoji nálepku. A kopie Hondy? To fakt né.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#483 Nový příspěvek od Standa T »

Já loni v posezonním výprodeji koupil tuto:
https://www.ceskazahrada.cz/sekacky-se- ... 7-scv.html
Zatěžkávací zkouška byla, výkonově v pohodě, jen na to co useče je koš malý :(
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#484 Nový příspěvek od DonKarlos »

Rodiče aktuálně používají sekačku od Bédě Trávnička. Je jí tak 22 let. Motor Tecumseh. Bohužel motor už dosluhuje. Co chvíli zasraná svíčka a kopnutá hřídel mu taky moc nepomáhá :(

Já provozuji sekačku Al-ko BR520. Motor docela dobrý (B&S 650series), chytá dobře, jen začínám pozorovat, že zhruba prvních 10 min. provozu trochu kouří :zapomel: Sekačka je to bytelná, ale sběr trávy katastrofa :pistol: Často se ucpává, moc dobře neplní koš. Jiný nůž, na sběr, nepomohl :-/ Celkový dojem nic moc. Jedna věc se mi na ni ale líbí. A to že je jakoby vyosena na jednu stranu, čímž se dobře obsekává kolem plotu apod.

Strýc má sekačku od Hondy, a taky na ní nepěje moc chvály. Typ nevím. Motor asi dobrý, ale mívá nějaký problém s řemenem pro pojezd, nebo s jeho krytem. Už přesně nevím. Ceny se mi zdají trochu mimo. Co jsem se jen zběžně díval tak sekačka za 14000,- ještě nemá pojezd :evil: WTF.

Chtěl bych pro rodiče nějakou se záběrem okolo 40cm, s pojezdem, ne moc těžkou, s výkonem motoru aspoň 3,5k. Jako měla ta stará. Nějaký rozumný kompromis. Oni si na anglický trávník nepotrpí a sečou 1x za 14 dní. Takže trochu vyšší trávu. Ten Weibang nevypadá vůbec špatně. Toho bych si pořídil já :) Ale pro rodiče ... těch 50kg bude na ně už moc. A cena už je též zbytečně vysoká. Oni by takovou sekačku asi nevyužili. Nemají takovou velkou výměru. Asi by jim stačil ten základní model. A nebo jít cestou AKU sekačky :-/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#485 Nový příspěvek od DYK »

Nešetři na rodičích. Aku sekačka, plastové šasi, tedy lejká, záběr 47cm, variabilní pojezd, prostě jak si ho nastaví, tak to pojede.
https://www.egostroje.cz/aku-travni-sek ... m1903e-sp/
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#486 Nový příspěvek od jean »

DYK, to dokáže pokosiť 14 dnovú trávu? Ja som ešte žiadnu akukosačku v akcii nevidel, tak sa pýtam. Nejak mi tam nevychádza, že udávajú výkon motora 1700W a na 250Wh baterku to má ísť 35 minút. To asi kosia anglický trávnik každé 3 dni, či? Ja mám po dvoch týždnoch trávu, že ju 3,3kW motor ledva kosí.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#487 Nový příspěvek od DYK »

V první řadě si musíš sám odpovědět, jestli sekáš trávu sekačkou, která je na ten tvůj 14 denní porost ještě určená.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#488 Nový příspěvek od jean »

Ja sa pytam na tu aku. A do 500 euro sa silnejsia kosacka jednoducho kupit nedala, tak mam 3,3kW

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#489 Nový příspěvek od DYK »

Tak jsetli se ptáš na tu e-go sekačku tak ta je fakt dobrá. Tenký ale tvrdý nůž, dobře sbírá, ten pojezd je nezávislý na sečení, takže nic netlačíš, dojedeš na místo, ale je určená na sečení pravidelně udržovaných plochách, takže ze začátku jednou za týden určitě. Pokud jsou k té sekačce dvě baterky, lze sekat vlastně bez přestávek na nabíjení. Sekačku pak postavíš "na zadek" opláchneš plastový šasi a je jzase jak nová. Voda tam nemá čemu ublížit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#490 Nový příspěvek od jean »

To znie dobre 8)

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#491 Nový příspěvek od DonKarlos »

Taky se mi libi 8) Az na tu cenovku :zapomel: Hold, za kvalitu se plati. I kdyz … o tehle znacce jsem jeste neslysel, tak nevim. Musim verit Dykovi :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#492 Nový příspěvek od DYK »

Věřit mi je projevem velké osobní statečnosti. Pak máš ještě 60V v Bauhausu kdyby něco. Něco má Béda a jeiné kvalitní a prověřené obchodní místa.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#493 Nový příspěvek od olin »

Mám letitou Vegu, ale před třemi lety se mi v kovošrotu zalíbila jedna od Alka, která vypadala že o ni bylo dobře pečováno. Má veliký zaběr, regulaci otáček a rychlosti pojezdu, celokovové šasi a výkoný motor. Doma jsem zjistil že má nakoplou hřídel, tak jsem koupil v jiném kovošrotu motor na ND. Ve finále když sečtu náklady, tak 300,- sekačka, 300,- motor na díly a 1300,- fungl nový koš. Takže ve finále mám super sekačku za 1900,-.
Obrázek
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#494 Nový příspěvek od DonKarlos »

Pekna. Jen by me zajimalo, jak jsi spokojen se sberem travy. Vypada stejne jako ta moje Silver 520BR a u te je to katastrofa :-( Tahle ma sice nejake vychytavky navic, ale sasi vypada stejne. Tak by me zajimalo, jestli upravili nejak vyhozovy otvor, popr. nuz. Treba byl nekdo uz tak nasrany, ze chytil nerva a dobrovolne ji poslal na smrt :smich: Ja z te moji opravdu chytam nerva :zly:

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#495 Nový příspěvek od olin »

Sběr je super. Absolutně bez problému sebere vše. I když mám vrchovatý koš a vyndavám ho, tak nepadá tráva kolem jako u většiny sekaček. Koš má na sobě takovou jakoby lopatičku, která zasahuje relativně hluboko do tunelu a na té zůstává to co jinak vždy padá mezi sekačku a koš při vyndavání koše.
Nemáš tam náhodou mulčovací nůž?
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“