Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#511 Nový příspěvek od DonKarlos »

to jsem zkoušel, ucpe se. Dříve či později :(

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9053
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#512 Nový příspěvek od Sniper »

A jaký tam máš nůž, ten šedý?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#513 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ano, ten sedy. Ten jsem myslim dokupoval. Loni jsem provedl experiment, kdy jsem na sekacku nastrojil oba noze :) Jako do krize. Zoufali lide delaji zoufale ciny :-/ Ale chovalo se to stejne. Zitra trochu poladim kos :prace:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9053
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#514 Nový příspěvek od Sniper »

Když dáš ten nůž na sběr, sundáš koš a necháš pootevřenou klapku na tunelu tak ti musí tráva lítat až na nohy, takhle kosím pořád a tunel se mi ucpe opravdu jen výjimečně v mokré trávě :-/
2 nože na sebe nedávej, to je blbost.
Jednak ten druhý nebude mít osazení a mohl by se protočit a taky to uložení není stavěné na větší odstředivé síly.
S rotující hmotou neradno si zahrávat.
V profilu vidím Novojičínsko, jsem stejný okres.
Odkud jsi? Klidně sz 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#515 Nový příspěvek od DonKarlos »

Pořídil jsem pár fotek a krátké video. Tráva na fotkách je celkem řídká, takže k ucpání došlo poměrně po delší době. Jindy to jde rychleji :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

https://youtu.be/wLdvG28YCo0

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#516 Nový příspěvek od DonKarlos »

Nadělal jsem do koše v zadní části hafo děr průměr 9mm a je to už trochu lepší. Nestihl jsem to už zdokumentovat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13125
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#517 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud chceš sekat bez koše zvedni ten kryt nad zadní kolečka spíš trochu výš jhttps://postlmg.cc/gnJpZcyj ne jak na tomhle obrázku ho máš musí jít ještě aspoň o deset cm nahoru Musíš to vypozorovat já to řeším kusem špagátu na rukojeti a pak přichyť na ten kryt kus handry abys nebyl jak dobytek ono občas chytí šutr nebo něco a mužeš s tím dostat do nohy a bacha pokud je tráva ještě vlhká od rosy to se pak ucpává i když je to bez koše jak píši To jsou moje zkušenosti s elektrickou potvorou co mám doma .

Kamarád třeba na nože navařil ještě větší packy na výhoz a ještě že měl koš ty packy prostě ulítli jedna proletěla bokem a druhá byla zaseklá v koši To jen k těm upravám nožu co občas někoho napadnou :shock:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#518 Nový příspěvek od DYK »

Co řešíte? To ucpávání? No to je dílem množství hmoty a dílem rychlosti pojezdu. Se taky podívejte, jak douhá je ta posečená tráva. A jestli chceš sekat bez koše, tak použij boční výhoz k tomu určený, jinak budeš mít zelený nohy až po kolena. Jinak existují 4R nože tedy čtyřlistá vrtule. Nůž na fotce v ruce není sbírací ale tzv. mulčovací i když ten pravej vypadá jinak.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9053
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#519 Nový příspěvek od Sniper »

DYK: nůž na sekačce je na sběr, mulčovací má v ruce bokem. Ucpává se mu to s nožem na sekačce :-/
Boční výhoz zkoušel, ten samý problém...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#520 Nový příspěvek od Navarson »

Zahradní motorová sekačka na trávu, jak zní název vlákna, je primárně určená na údržbu trávníku, ať už je vabavená jakoukoliv lištou. :)
Na dlouhou přerostlou trávu (třeba i na trávníku) je určená sekačka bubnová. Pokud schází, postačí i křoviňák. (u obou pracnější...musí se i hrabat a odvážet) Ale zase se nic neucpává :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#521 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dyk: jak podle tebe vypada pravy mulcovaci nuz?

No, a za me, pokud takovy travnik sekacka spolehlive neposece a nesesbira aniz by se ucpaval kos, neni to sekacka, ale srot. Vyjimku bych udelal AKU sekackam. U nich je to slozitejsi s vykonem.

Jak jsem psal drive, nez se poridila tato sekacka, sekalo se se sekackou od mnohymi zatracovaneho Bede Travnicka, a ta takovym problemem netrpela. Jejim problemem byl vykon motoru. V hustsi, ne vsak prerostle, trave se dusila. Ale neucpavala se!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#522 Nový příspěvek od DYK »

Mulčovací nůž vypadá nějak takhle https://www.zbozi.cz/vyrobek/oregon-uni ... =mulčovací nůž a není to podle mne ale podle výrobce. Z odkazu je patrné, že není žádný problém si to najít. A já jsem psal o noži co je v ruce tedy mimo sekačku.
Podívejte se ještě jednou na video!! Do koše! Usečené stéblo je dlouhé, na to jsem už upozorňoval, k tomu nevelký výhozový otvor do koše a je to - ucpaný. Jde to vyzkoušet bez toho koše zadním výhozem a pokud se zase ucpe je to jasný. Potom už jedině jiný, vícebřitý nůž. Třeba by pomohl Twinclip od Stigy, ale nevím. Je třeba vyzkoušet. Jo ještě odkaz, když je problém si něco najít https://runlab.kobras.cz/produkt/nuz-stiga-twinclip-50 Jako další zkoušku bych doporučil nepoužívat pojezd zkusit jet se sekažkou pomaleji jak to bude vypadat a pracovat. Jestli bude stéblo kratší a sekačka bude normálně sbírat, je to rychlostí pojezdu, o kterém jsem také psal. Prostě takto vzrostlá tráva na danou rychlost pojezdu je už moc. Určitě bych tam nevracel ten univerzální nůž (pseudomulčovací) sběrací nůž dělá větší vztlat a prouh vzduchu, který napomáhá transportu posečené hmoty. Je ještě jedna možnost - sekat tu plochu na vícekrát. Prostě zvednout sekačku a třeba na dvakrát se dostat na požadovanou výšku strniště a pro příště nenechat tolik vyrůst, když ještě jak víme na jaře je trávy i v nižším porostu dost a rostliny jsou plné vody.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#523 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tak, tyto sekačky jsou stavěné na pravidelné sekání trávy, kdy se seká cca 1/3 délky. Když to necháš přerůst, musíš zvolit jinou techniku nebo sekat na vícekrát. Tak to prostě je a nic s tím jiného nevymyslíš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#524 Nový příspěvek od chobotek »

Asi bych to sem vůbec neměl psát, ale pro nás, co umíme chodit dost rychle připadá v úvahu i hnout s regulátorem. On se ten motor veseleji rozběhne, sekačka pěkně fouká do koše a tak nějak je ta práce svižnější.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#525 Nový příspěvek od DYK »

Hnout s regulátorem není nic nemístná zmínka. Jde o to, že sekačky jsou nějak nastaveny protože předpis, ale dá se, bez snižování životnosti motoru jít dál. Ne o moc a ne bez otáčkověru. Tady jde ale o konkrétní případ, kdy je tráva přerotlá, podle mě a pojezd sekačky je jaký je. Je několik možností co s tím. Sekat to na několikrát a pak už udržovat, protože sekání každý týden v tuto dobu je nutnost, nebo pořídit sekačku s variabilním pojezdem a takovou sekačku vybavit lepším nožem. Ovlávání rychlosti pojezdu plynovou páčkou a tím snižování otáček motoru do toho výčtu nepočítám. Jinak co se otáček motoru týká - provozem sekačky se nastavené otáčky snižují. Jak a proč nením, ale motor dlouhodobě bez servisu nemá jmenovité otáčky. Má je nižší. Dělají to i motory pohonných jednotek Vari, Dakr a já nevím čeho všeho. Prostě třeba za dva roky zmizí 300 otáček a to nemá obsluha šanci sluchem postřehnout obzvlát, když se tak děje postupně. Jo a dělají to i motory zahradních traktorů. Prostě dělají to motory MZT. (Malá Zahradní Technika). Nejsme tady na Facebooku, většina zde zvládá technické problémy a ví o co jde, tak je problém si pořítit otáčkoměr z číny a jen ho občas přiložit k vysokonapěťovému kabelu a změřit otáčky? Nic se nikam montovat nemusí, vytáhnu z kapsy orientačně změřím a zase odložím a případně se pídím, čím ty otáčky "dotáhnout".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“