Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9047
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#496 Nový příspěvek od Sniper »

Nebo levý nůž :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#497 Nový příspěvek od ota »

Snipere nedá se, musím příhodu. :D
Kdysi jsme ve firmě měli ,,erární" stroje na uklid trávy. Klasickou Husgarnu sekačku, Perlu na vysokou trávu, křoviňák Husgarnu, el řetězovou pilu a td. Vše jsme si mohli půjčit dom. Skladník měl sešit a tam si výpujčku psal. Jednou jsem si půjčil tu zahradní rotační sekačku s košem. Dovlekl jsem to v Trabantu dom. Vymorduju z kufru a zkontroluju benzin, olej. Nastartuju a jedu. Ale moc nechtěla házet trávu do koše a dost to ždímalo vyžší trávu. Koukám do koše, skrz ten tunel. Nikde žádná překážka. Ještě jsem vyndal koš a vyčistil ho, byl hodně ucpanej. Nasadím a jedu. A znovu. Kurva asi tupej nůž! Otočím sekačku bokem a čumím jako péro z gauče. Nůž nasazenej obráceně. Vyhazovákama dolů. Ostří uplně kulaté, smetené. Prostě sekačka na novej nůž! Druhej den jdu za skladníkem kouknout do notýsku, kdo sekal předemnou. Jasně Petr. Jdu za ním a ptám se ho. A on člověče potřeboval jsem posekat za barákem takovej bordel. Nůž se v půlce ztupil o šutry, kterejch tam je jako naseto. Potřeboval jsem to posekat, protože už to bylo moc vysoký. Tak jsem tu kudlu otočil a jak to šlo!
Kluci já jsem vloni koupil novou sekačku v kovošrotě za 300 Kč. Měla spadlej řemínek na pojezdu. To byla první závada. A kvůli tomu, že blbě startovala ji pám vyhodil a koupil babce sekací zraktůrek. Sekačka posekala asi 3x malou zahrádku jinak nic. Jak stála delší dobu, špatně startovala. Vyčistil jsem karbec a ta se mě nazlobila! Nakonec jsem závadu našel. Špatmá svíčka. Ta byla jak nová. A když byla ohřátá, neházela uvnitř asi jiskru. Druhej den na zatáhnutí a jela dál. Pak jsem jednou tahal jak blázen a teplá ani nezakouřila. Napadlo mě tam vrazit jinou svíčku. Od té doby chodí jako hutě. 8) Mluvil jsem právě s chlápkem, co ji do šrotu dovezl na vleku za autem. Povídal, že po sezoně ji dal do servisu. Měla vyměněnej olej, naostřenej nůž. Ale řemen v servisu nenahodili a svíčku taky ne. Asi nezkoušeli v servisu ani startovat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#498 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem před 6 lety nebo tak nějak koupil doktořici fungl novou Stigu s pojezdem. Každý rok výměna oleje, 2x jsem vyměnil filtr, jednou jsem po zimě musel nechat vyčistit karbec ultrazvukem a kromě broušení nože jede naprosto bez údržby
Stejně tak je tomu s Antikristem. Když jsem ho přivezl, celý jsem ho prošel a co se mi nezdálo, tak jsem poladil, jako spojovačku přední nápravy, loupala se barva ze sekacího ústrojí, tak jsem ho komplet odrbal a znovu nastříkal a od té doby jezdí pouze na běžnou údržbu bez jediné poruchy.
Křoviňák je na tom ještě hůř. Tam jsem kromě benzínu a doplnění struny na nic nesáhnul, ale ten naběhá tak 3 hodiny za sezónu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#499 Nový příspěvek od Atlan »

DonKarlos píše: pon kvě 09, 2022 12:19 pm Pekna. Jen by me zajimalo, jak jsi spokojen se sberem travy. Vypada stejne jako ta moje Silver 520BR a u te je to katastrofa :-( Tahle ma sice nejake vychytavky navic, ale sasi vypada stejne. Tak by me zajimalo, jestli upravili nejak vyhozovy otvor, popr. nuz. Treba byl nekdo uz tak nasrany, ze chytil nerva a dobrovolne ji poslal na smrt :smich: Ja z te moji opravdu chytam nerva :zly:
Daj fotku noza, nerozmyslal si kupit iny noz co bude lepsie vyhadzovat? Dufam ze nekosis 15cm travu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#500 Nový příspěvek od ota »

Výška trávy. O víkendu jdu do včel. Před včelníkem dobře po kolena tráva. Přemýšlím, jestli to posekám, nebo nechám na sušení. Vždycky tam byla hnusná tráva, kopřivy v tom a takové trsy trávy. Posekal jsem to a bylo. Ale letos tam je ,,běžná " tráva co vedle. Zase když by to bylo na sušení, musel bych to pak vzít křoviňákem kolečkem, vynosit a pohrabat. Samozřejmě oblečenej, kukla rukavice. Včelky nesnáší před ulem spalovací motory. Takhle bych to semlel sekačkou bez koše. Takže ta moje dává i vysokou trávu. Akorát ji musím strkat před sebou jak váleček na nudle. Jet na pojezd v tom nejde. Podruhé bych to požnul dřív a s košem.
Sekací traktůrek s výhozem do boku by to schroupnul jako nic. Ale je tam pro něj málo placu na otáčení.
Asi to nechám na seno. Tráva je pěkná.
Té mojí ,,nové" sekačce výška trávy nějak nevadí. Musím akorát pomalu bez pojezdu a jak když válím těsto. Postupně a dá to. 15 cm u mě standartní běžné sekání méně udržovaných ploch. To nic neznamená.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#501 Nový příspěvek od DonKarlos »

Jak jsem psal výše ... nůž jsem koupil jiný, standartně se prý dodával mulčovací. Ok, koupil jsem tedy nůž určený na sběr, měl by to být originál. A stejně je to na ... Ale nejsem sám. Kdysi jsem se díval na recenze na Heuréce. Je tam hezky vidět, jak jsou ty recenze zavádějící. Když si všimnete recenzí od ověřených uživatelů, tak vesměs OK. Ale když si všimnete recenzí těch neověřených ... no, nic moc

https://sekacky.heureka.cz/al-ko-520-br ... all&page=1

Proč? Protože ověření zákazníci píší recenze většinou v době, kdy to ani pořádně neodzkoušeli :hm:

Nůž někdy nafotím. Největší prdel je, že se někdy výhozový otvor ucpe i bez koše! Tak jsem zkusil boční výhoz a v podstatě je to to samé :pistol: Zdálo se mi, že se vzduch v koši tak nějak honí, jakoby neměl kudy utéct. Tak jsem zkoušel nadělat do koše pár děr. Možná to trochu pomohlo. Nevím. Se naseru a udělám z něj řešeto :typek: Ano, přiznávám, neseču každý týden, takže 15cm není vyjímka. Na druhou stranu, seču tak, že to nejdříve beru na nejvyšší výšku sečení a potom to ještě proletím na nižší výšku (většinou střední poloha). I tak se to občas ucpe :vztek: (při dokracování). A podotýkám, že na většině plochy není žádný krásný trávník. Když vjedu do míst, kde je nový hustý trávník, tak je to úplně v prdeli :-/ Uvažoval jsem o jiném noži - tří-ramenném, někde se to tu řešilo. Výrobce tvrdí, že to potom krásně sbírá, že tam musí být dokonce nějaká pojistka na koš, jinak může pod náporem vzduchu vypadávat z úchytu. Jenže, ... papír snese všechno a názory na něj se různí. Za nůž chtějí něco přes litr. Co když bude na prd?

Že bych otočil nůž? Snad nejsem taková lopata :red:

Oline, mohl by si někdy nafotit nůž a koš? Popř. výhozový otvor? Díky :friends:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9047
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#502 Nový příspěvek od Sniper »

Já mám okolo baráku Oleo Mac Allroad se záběrem 51cm a motorem B&S o výkonu 6k.
Seču 1x za 14dni trávu vysokou cca 12-15cm bez koše, s prizvedlým deklem tunelu a i přes to, pokud je trochu tráva vlhká, tunel se za cca 5min jízdy ucpe. Vyhrábnu ho a ještě je potřeba vyčistit i ulitu ve které nůž běhá.
Holt hodně trávy, sem tam krtinec, trochu vlhkosti a už je problém. Neřeším to.
Na větší plochy jsem pořídil JD a to je trochu jiné kafe :prace: se záběrem 133cm a vyhozem do boku bez deflektoru se mi ještě neucpal ani ve vysoké trávě.
Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#503 Nový příspěvek od Jend@ »

Pěkný Honza Jelínek :) Jaký to má motor? Určitě dvouvál?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9047
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#504 Nový příspěvek od Sniper »

Yanmar V2 diesel, vodou chlazený, 17k
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#505 Nový příspěvek od DonKarlos »

jóóóóó, kdyby se to ucpalo po 5 minutách, to by byla krása. Mě se to ucpává po 5 metrech :smich: Né, to kecám. Musím to čistit na konci každého řádku, tj. zhruba 15m. Prostě zdechnout motor (mám rád své prsty), zvednout dekl, a trávu z otvoru přesunout dál do koše. A takhle dokola. Prostě paráda :typek: Čekám, kdy mi to startování zůstane v ruce.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#506 Nový příspěvek od Sadra17 »

to máš dobrý, já s malou elektrickou ted po 20 metrech vysejpal koš :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9047
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#507 Nový příspěvek od Sniper »

DonKarlos: Zkus to bez koše, jenom s deflektorem, klapkou na tunelu.
Pokud se to bude ucpávat dál, je problém v noži, tunelu, pokud ne, je problém v koši a to bývá většinou jenom díky nedostatečnému proudění vzduchu, který unáší trávu. Nemá ten koš z vrchu, co nejvíce vzadu nějakou klapku, nebo otvor, který by šel dodělat, aby se zlepšilo proudění vzduchu?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#508 Nový příspěvek od Čárls »

Malej obsah koše mám to taky tak na elektrický proto seču bez koše a zašprajcovaný viko sice sem jak dobytek ale mam rychle posekáno No a až to zaschne pojezdím a sesbírám to už jde rychle je toho jak šafránu a a žížaly se o dost postarají Osobně nesbíral bych skoro vubec ale polovička držkuje Uvažoval sem o motorový ale u nás se to nevyplatí na ten krcálek U našich je velká s 55 pruměr s pojezdem a rychlostma pojezdů jezdím max na 3 neb bych za ní už musel utíkat pokud to dám na 5 aj rychlost otáček se nechá ale seču furt na plnej tam je to plantáž a tak to odsejpá
Já křoviňákem oběhnu podél plotů a chodníků zbytek sekačkou
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#509 Nový příspěvek od DonKarlos »

Sniper: jestli to chápu správně, mám použít takový ten nesmysl (asi deflektor) na boční výhoz a do tunelu strčit ucpávku ? Chápu to správně? Jenže to jsem už zkoušel a stejně se to ucpávalo :( Pravda, při sekaní 20cm trávy. Ještě to můžu zkusit stejně jako Čárls.

Jen pro info, zde je foto nožů a koše. Fotky jsou sice z netu, ale odpovídají

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9047
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#510 Nový příspěvek od Sniper »

Nee, prostě jsem to myslel, ať to zkusíš bez koše 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“