Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#466 Nový příspěvek od Fizz »

Poloosy jsem předělával na ložiska.

Hliník, tehdy pilkou do frézky na stopce ve vrtačce a lozisko vlepit.

Jetý hydrostat nemusí být výhra, domud ho neprohřeješ a nezatizis nevíš o nem nic.

Taky jsem to řešil a zůstal u manuálu.

Jinak aplikace je téměř totožná, dva Cplechy u kol remenice, ovládání.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#467 Nový příspěvek od Atlan »

Hydraulicke diely sa kupuju zasadne nove. Tak ze novy hydrostat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#468 Nový příspěvek od DYK »

Neměl by někdo sekačku VeGa HWM 46 SP? Teda takovou které se může zbavit a nemusí mít motor. A ze všeho nejvíc potřebuju krycí plasty řemenu pojezdu. Věřím tomu, že to bude stejný i u HWM 48 SP.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#469 Nový příspěvek od Tomas6 »

DYK píše: pon črc 19, 2021 9:11 am POLISTRONG/XENOY používá Honda. Co používá nyní Husqvarna nevím, ale to, co měli v první generaci byl děs, který praskal pouhým provozem motoru. A právě v místech uchycení motoru k šasi. Motory B&S s možností jen el. startu IN START jsou do budoucna trošku pastička.
Z jakého důvodu jsou pastička? Já právě mám sekačku s instart, zatím to funguje, má tak 4 roky tuším, ale tak ať vím co mne čeká. V nejhorším to budu startovat vrtačkou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#470 Nový příspěvek od DYK »

Vibrace!! Baterie přestane kontaktit a celkově se "vyklepe" v uložení - saních. No a problém je, že jiná možnost startu není. To se jim moc nepovedlo. Starý Tecumsehy měli kromě el. startu i špagátek na sekačkách. Možná někdo mamatuje z Mounfieldu sekačky od GGP. Taky ale uznávám, že pro ženský je takto (IN START) řešená sekačka miláček.
Možná jsem to trošku zdramatizoval, ono to půjde do prede v době, kdy už na té sekačce nebude tolik záležet. Bude taky otázka kolik a jak dlouho vydrží plastový karbece.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#471 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo no. To je pravda, už teď je občas potřeba ji trochu dotlačit, semtam se stane že povyjede. No určitě se to bude pak případně dát nějak přebastlit. No někdy by se utahala k smrti, kdyby to bylo jen na špagát, jsou chvíle.co se jí nechce a nechce. No kámoš to startuje Aku vrtačkou a taky to funguje. To může být taky cesta.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#472 Nový příspěvek od Chose11 »

Chose11 píše: pon čer 28, 2021 8:22 pm Vybírám v místním obchodě se zahradní technikou novou motorovou sekačku na trávu, nejvíc se mi zalíbila tahle, ale tuhle značku vůbec neznám, máte někdo zkušenosti? Dávám odkaz na e-shop, ale tam to nebudu kupovat, jen pro náhled.

https://www.onlineshop.cz/sekacky-benzi ... 1298P.html
tak zatím velká spokojenost, motor má fakt sílu, koš je nacpaný k prasknutí a sečení s bočním výhozem mě mile překvapilo, přes půl metru záběr je taky dost znát...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#473 Nový příspěvek od antipo »

Co říkáte na sekačky přímo od Hondy? Motor bude dobrý ale co zbytek? Mají dva sekací nože a tvrdí, že i v mokré trávě se neucpe. :-/
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#474 Nový příspěvek od DonKarlos »

Zdravim,
vybiram benzinovou sekacku pro rodice, a uprimne, z vykonu dnesnich motoru jsem ponekud v rozpacich. Stara sekacka mela zaber neco kolem 43cm a vykon 3,5 kone. Dnes takovou sehnat … :evil: Je to normalni? Nebo se treba zacal u zahradnich sekacek jinak merit vykon motoru?

Karel

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#475 Nový příspěvek od jean »

Aj dnes sú také silné kosačky, ale nemajú ich v supermarketoch. Ja som kúpil hondu, tá má tuším 4,5k motor. Bola o 100 euro drahšia ako čína Rivall z OBI.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#476 Nový příspěvek od Britt »

Nerad to přiznávám, ale výkonou a kvalitní sekačku za rozumný peníz koupíš už i u Chechta. Sousedka si jí pořídila a když jsem to s ní zkoušel, nenašel jsem jediné mínus.
https://cz.hecht.cz/benzinova-sekacka-s ... -sx-5-in-1
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#477 Nový příspěvek od Sniper »

Já mám na záběr 53cm výkon 6k a variátor převodovku, takže ve vysoké trávě jedu na plný výkon, ale nejnižší rychlost. Je to super, ale kolikrát mi výkon chybí. :-/
Také šíře záběru je vhodná pouze na rovinatý terén.
Ty slabé sekačky jsou dobré k novým RD, kde se kosí každý druhý den kanadský trávník.
K těm státům, mnohem lepší by bylo dát elektrostart na 220V jak to mají sněžné frézy a teplý motor jednoduše dál šňůrou. Už tak těžké sekačky zatěžovat ještě baterií je blbost a nemožnost ručního startu je blbost úplná.
I když hrdina to může stárnout jako letadlo ta vrtuli :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#478 Nový příspěvek od jean »

Britt, za hondu som dal menej. Aj ked som kupoval o 110 euro lacnejsie proti ofiko cene. Mam tam 53 cm zaber a variator

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#479 Nový příspěvek od Britt »

Já už Hondu do baráku nechci. Motory Honda nejsou moc spolehlivé. Mě se vymačkala silikonová jehla plováku, do válce mi natekl benzín a když jsem chtěl nastartovat, vyletělo mi těsnění pod hlavou. Nové těsnění 1000 Kč a jehla to samé. Navíc pouze na objednávku a měsíc čekat. Co jsem tak četl recenze na tyto motory, nebyl jsem zdaleka jediný, kdo se s tím setkal.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#480 Nový příspěvek od jean »

Ten hecht ma v sebe loncin - cinska kopia hondy.... Sak nastastie si kazdy moze kupit, co chce.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“