Ptačí budka a život okolo ní

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#121 Nový příspěvek od Fizz »

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#122 Nový příspěvek od Codza »

Dobrá práce DonKarlos s tím rehkovníkem, to je tak trochu ta polobudka jak jsem psal výš. Stačí když prostě je jen jedna třetina až jedna polovina přední stěny.
V té tůji je to podle hnízda budníček, nejpravděpodobněji menší - nejrozšířenější u nás ze čtyř hnízdících.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#123 Nový příspěvek od DonKarlos »

Prislo mi, ze tu je u me pres zimu nejak mrtvo, tak jsem si rikal, ze s tim neco zkusim udelat. Vyrobil jsem tedy 2 budky. Akorat jsem je udelal asi trochu mensi :zapomel: Vnitrni rozmer 12x12cm. Takze jsem tomu musel prizpusobit i velikost vstupniho otvoru. Uz presne nevim, ale myslim, ze jsem ho delal 28mm. Je to spise oval. Prislo me to hodne malo, ale najemnici se nasli celkem rychle :) A jeste jsem koupil a zasadil 2ks Aronii, at maji co jist. A taky musim jeste zmastit nejake krmitko

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#124 Nový příspěvek od ota »

Mám ten otvor ještě menší. To kvůli vrabcům. Hlavně nezapomeň oplechovat otvor. Máš budky otevíratelné? Já mám vyndavací dno. Budka se ke konci zimy musí vyčistit. Jinak nájemníci ohrnují nos. První rok jsem měl všude plno a další jen brhlík. Ten si budku čistí sám. A kámoš mi povídal, že musím čistit. Když jsem pak k jaru vyčistil všechny budky, bylo zase plno.
Konipas má rád podobnej typ budky jako rehek. Když si na netu dáš vyhledat dudky pro ptáky, jsou tam i rozměry. Mám je někde i obkreslené na palíru. Ale ten rehek si udělá hnízdo kdekoli. Měl jsem ho v krmítku, na trámu a i na plechové skříni venku. Pak prckové vylezly z hnízda a pobíhali po skříňi a najednou šup dolů. Jak seskočil jeden, hned i všichni ostatní. A to bylo hledání, vyprošťování mrňousů z nástrah dvora. A nakonec se zadařilo, všichni to zvládli. 8)

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#125 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ota: Na tom oplechovani zapracuju. Pred stavbou budky jsem si neco o budkach nacetl. Psali tam i o tom oplechovani. Ale nejak jsem neveril, ze by se to mohlo stat i u me :zapomel: Otevirani budky jsem sabotoval. Videl jsem, ze to nekteri resi celni stranou na panty. Nechtelo se mi s tim ale drbat, tak jsem si rikal, ze to budu resit odsroubovanim celni desky. Jenze jsem to zadrbal tim, ze k ni jsou prisroubovane desky tvorici strechu. A na desky jsem nalepil plech. Tama cesta tedy nevede. Takze to budu resit jako ty - spodem :)

Jinak, Rehci uz pred vice nez tydnem opustili hnizdo. Pohybovali se porad okolo baraku, a vsiml jsem si, ze nocovali na pozednicovych tramech ve stitu. Celkem odvaha, jelikoz na stit navazuje pultova strecha pristresku, po ktere se obcas pohybuje kuna :zapomel: Na ten tram je to kousek. Uvidime. No, a kolem budky byl nejakou dobu klid. Jenze v posledni dobe jsem zaregistroval v pristresku zase nejaky Rehci pohyb. Tak jsem se rozhodl pro vycisteni budky. Uvidime, zda v ni nejaci zase zahnizdi :)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#126 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tady si holub hřivnáč staví na vysokém javoru svoje nevzhledné hnízdo.ten co pleskne za letu za časů námluv křídlama.vytrvale,celý den ,asi sameček,nevím ,odletuje.zpátky se vrací s větvičkou v zobáku.na stromě vidím družku,co si to tam rovná.budem je s malým Vítkem pozorovat.pítko prej maj rádi a ňáký přikrmování.maj tu klid,tak tu hnízdí pravidelně... https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-z ... e-40330524
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#127 Nový příspěvek od Codza »

Článek na novinkách si můžete najít sami, raději dám tento odkaz.
https://www.birdlife.cz/ptak-roku-2024-rehek-domaci/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#128 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ptáci nemají rádi pšenici? Koupil jsem nějakou směsku do krmítka, všechno mají vyzobané do posledního zrnka, ale pšenice tam zůstává. A blbé je že té pšenice je v té směsi snad většina...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#129 Nový příspěvek od Chose11 »

No zrovna dneska jsem se ptal na obědě ornitologa, zda můžu dávat pšenici a mák a říkal ano a doporučoval. Jen prej né ten sladkej mák z buchet 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#130 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vidíš. A tady to nechcou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#131 Nový příspěvek od Chose11 »

Máte holt rozmazlený ptáky :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#132 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ja hochu. Bejvávalo. Teď už musíme vzít zavděk tomu co je k mání doma a zadarmo. :vysmech:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#133 Nový příspěvek od Chose11 »

Já vím jak ti je :-/ ;-)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#134 Nový příspěvek od vitex »

Taky mám rozmazlenýho ptáka. :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#135 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vitexi to přišlo jak? Já bych aj rozmazloval, není čím už teď. Prostě z nedostatku jiných příležitostí musím nechat zobat doma. :roll: :vysmech:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“