Ptačí budka a život okolo ní

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#76 Nový příspěvek od Leo »

Krmení ptáčků v zimě

Lojové koule potěší především sýkorky, ale pozor na síťky, které jsou pro ptáčky nebezpečné...
* Jednoduché krmítko vytvoříte z obyčejné šlehací metly do kuchyně
* Lojové koule bez síťky můžete vložit do speciálních krmítek
* Můžete je propíchnout, navléknout na provázek a zavěsit na strom
* Položit do jakéhokoliv krmítka
* Lojové koule můžete i položit na zem, pokud je to v místě, kde nejsou kočky a psi.

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#77 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#78 Nový příspěvek od Leo »

Krmení kačen a další havěti na vodě v zimě

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#79 Nový příspěvek od duchodce »

To jim ty kovové metly za mrazu nevadí ?.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#80 Nový příspěvek od Leo »

Asi ne. Já jsem to jen našel na netu. V té síťce to taky není hit, sám ji sundávám a dám kouli do krmítka. A zjišťuji, že některé koule baští rychle, některé se ani nedotknout. Takže je to možná i o kvalitě.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#81 Nový příspěvek od duchodce »

No to určitě . Nevím co v tom mají ale pokud jsem mohl mít krmítko, tak když jsem nekoupil ty koule na jednou tak některá tam zůstala . Nyní žel bohu krmítko je prázdné ,protože ten náš kocouří mizera se naučil ty sýkorky chytat ať jsem dal krmítko kam chtěl .Zase, ale jak je to kocour ,tak vyhnal lasičky z půdy a není myš v baráku.Strašně rád jsem pozoroval když v krmítku probíhali bitvy sýkorek o semínka slunečnic,když se tam nasypali.No a právě některé napadali na zem a sýkorky je sbírali. A v tom okamžiku byl někde poblíž a chytil ji. On úplně "chcípl" a třeba hodinu dokázal nehnutě ležet ,nebo se nechal zapadat sněhem aby nějakou ulovil. Je to prostě šelma ,žrádla plnou misku .Má nás vycvičené ,skočí na okno -pojďte otevřít - nažere se ,skočí na křeslo a chrní.Běda když si tam chci sednout začne vrčet a uraženě odejde ven.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#82 Nový příspěvek od Leo »

Taky nám kočky chodili na ptáčky. Krmítko je zavěšené dva metry nad zemí na trupce, tak čekali, až budou ptáci na zemi. Naše kočka umřela, a sousedovic kocoura honí náš pes, tak mají ptáci klid.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#83 Nový příspěvek od Britt »

Naši puntíci jsou oba lovci a krmítko by nebylo pro ptáky, ale pro ně. Puntík nemá problém ulovit holuba a ty menší loví i za letu.
Byl za to kolikrát bit, ale je to prostě v něm.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#84 Nový příspěvek od ota »

Mám vyzkoušený jeden druh těch koulí. Zkoušel jsem ai z 6 druhů. Takové malé v zelené síťce těch se ani nedotkly. Koupím vždycky třeba po 6 ks těch vyzkoušenejch. Pověsím na dvoře jednu a jednu vedle dílny. Na plot. Záleží na nějaké náladě ptactva. Někdy je tam koule 14 dnů a někdy den. Nelze říct, padá sníh bude to ubejvat. Někdy když padá, ani ťuk a někdy je tam frmol. Nechávám to v té síťce. Nikdy jsem s ní neměl problém. Akorát když přileťí strakapoud, ten občas udělá vekou díru do ní. Síťky si sundavám a dávám do nich vyloupané ořechy. Naládju síťku a pověsím. Nejčastější návštěvník je brhlík a sýkory. Jak koňadry, modřinky. Pak sem létají stehlíci a zvonci. Občas se tu objeví takovej mrňavej ptáček šedej s takovým dlouhým slabonkým zobáčkem. Ten bývá po jaru na zahradě. Jednou jsme tam zdělávali dřevo a tyhle asi 4 ptáčkové obletovyly jabloně a prohlížely si praskající pupeny a asi vybíraly nějaké červíky. Vždycky tím zobáčkem zajel do vnitř a za chvilku něco spolkl. Ani jim nevadilo, že se tam motáme.
Krmítek jsem kdysi nadělal desítky. Všechno z plechu. Každej ve firmě měl krmítko. Vždycky před zimou si někdo vzpoměl že by krmítko a průběžně se jich udělalo třeba 15. Kámoš co jsme spolu dělali vždycky brblal, že ptáčkům přimrznou nožičky k plechu. Tak jedno vyrobil taky a sledoval. Nikdy nikdo nepřimrznul na ten plech.
Tady mě akorát dost štvou straky, šedivky a hrdličky. Hrdlička si u dědy sedne do krmítka a půl dne tam nikoho nepustí. Ty malí prckové poletují kolem a nemůžou se tam kvůli ní dostat. Straky to je to samí. Odhánějí malé ptáčky od krmítka. Proto mám na plotě ten děrovaný plech a na něj věším ty koule v síťce. Hrdlička, ani straka na to nelezou. Asi se neudrží. Ale tyhle prckové se na tom udrží. Je sranda, když přileťí strakapoud a klobe si z jedné koule a na druhou přileťí sýkora. Roztahuje křidýlka, aby vyadala velká. Ale strakapoud je v klidu. Nechá je být. Takhle jsem si nalákal ptáčky kteří tu pak v budkách hnízdí. Občas si i v zimě vlezou do budky a chvíli tam něco šmudlají. Nejlíp brhlík, ten tak ťuká vevnitř, jak když pustí malou zbiječku.

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#85 Nový příspěvek od bratrH »

Já mám nasypáno v krmítku asi 4 dny a nikdo ještě nepřilétl.A to krmítko je na stejném místě už 5 let.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#86 Nový příspěvek od Leo »

Já sypu do krmítka celý rok, tak ptáci jsou naučení. Když sypeš až teď, tak si to mezi sebou asi nestačili říct. Nebo je tam nějaký problém, že nepřiletí. Já mám krmítko na trupce konstrukce pro vinnou révu, tak je tam vidět ze všech stran. Dřív bylo na meruňce, a tam se báli chodit kvůli kočkám.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#87 Nový příspěvek od ota »

Ne tak to asi nebude, když nemáš celoročně, nebudou tam létat to jistě nepalťí. Nikde nic přez léto nemám. Až teď na zimu vyndám ty koule. Možná tak před 14 dny jsem dal první. Jak píšu, mám vysledováno, oni mají svojí náladu na krmení. Třeba ten den co vyndám krmení je půlka pryč. Pak to tu 10 dní je netknutý. Pak je to za dva dni pryč. Dám novou koly a na stromě seďí sýkory a čekají. Zalezu do dílny a už na to jdou. Pak se zase vytraťí. A někdy jich tu je klidně 20 najednou. Někdy za celej den ani jedna. Přitom tu vyzpěvují na stromě. Brhlík je uplně nastejno. Poletuje šplhá si po jasanu a na kouly se ani nepodívá. Za dva dni vleze na kouly a spořádá ji flák sám. Strakapoud se poflakuje taky kolem. jak uvidí lrmeňí přileťí a naklobe si. pak se stratí a přiletí zase za čas. není to daný ochlazeňí, nebo třeba zasněžením dostupného jejich krmeňí. Nevím jak to mají. Ale říkám si třeba je umrzlo tak to přiletí. A nic. pak je hnusně a jsou tu. Když fouká vítr přieletí nebo nepřiletí. Nevím jak to oni mají.
Když má brhlík mladé létá na zbytky z té koule. Dal jsem mu tam novou aby měl přikrmovat a ani si ji nevšimnul. Pak třeba za 14 dnů z ní bral. A to ji má asi 4m od budky. Prostě jak mu to přijde tak bere nebo ne. A to kolikrát sedí vedle koule a nebere z ní.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#88 Nový příspěvek od duchodce »

Pravděpodobně když se nafutrují tak nepotřebují třeba den dva krmení. A taky jim to třeba tak nelítá jsou těžcí :smich: a nebo jako lidé ,když se přežereš taky se odvalíš jenom ke gauči ,vyženeš psa nebo kočku -když se dá - a zalehneš, eventuelně se musí udělat místo přítulkyni.... 8) :vysmech:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#89 Nový příspěvek od bourač »

ptáci musí mít vynikající zrak :shock: něco jsem montoval na zahradě, na 10cm vysokém trávníku.
Na drzovku 1 metr ode mne přiletěl Kos a cosi popelil v té trávě, během chvilky vytáhl obrovskou žížalu a odletěl.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#90 Nový příspěvek od ota »

Asi všichni mají dobrej zrak myslím. Stačí, když se chci podívat na provoz budky. Stačí, abych se jen nachomejtnul v nějakém přiměřeném pásmu a hned to brhlík, sýkora zjistí. Jelikož mám budky ,,u nosu" mám přehled. To samé je s krmením. Stojím u soustruhu a čumím skrz okno na zavěšenou kouly a sleduju cvrkot. Když přileťí nzvaný host, stačí klepnout na okno a je pryč. Na hostinu jsou zváni jen ,,užitečňí ptáčci". Nebudu přeci živit nezvané příživníky! Copak jsem nějaký ,,stát" :vysmech: Někdy stačí jen zamávat koštětem u okna a jsou pryč. Jinak dneska trochu pohyb oproti jindy.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“