Zahradní traktor na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zahradní traktor na trávu

#706 Nový příspěvek od imaginaro »

Sedačkovej taky rozhodně nechám, mâm v plánu za pár let(pokud bude ještě bungovat) že na něm bude jezdit malej(cca kolem 10ti let, teď má 7), už teď se mu líbí se mnou na něm jezdit, mám ho mezi kolenama, drží se volantu a jezdíme po rovince. Jak vstane, musí chcípnout.
Jinak, jednoho takovyho kterej si sekačkiu přejel děcko u nás je - teď ho vozí na vozíku. Než mi to řekli, myslel jsem že se narodil retardovanej a postiženej. ... bych si to asi hodil ... ale zase, nechat v tom tu ženskou ...

Brite, to mâš asi podrbany, mělo by se to seřídit nebo spínač vyměnit(opálené kontakty), mě to nevypíná ani když na tom nechám sedět malyho(cca 25kg).
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní traktor na trávu

#707 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem všechny spínače zachoval, pouze jsem je vyřadil z provozu, takže stačí nasunout konektory a zae to maká.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zahradní traktor na trávu

#708 Nový příspěvek od imaginaro »

Jo tâk, no každopádně pokud to někomu dělâ cos psal, platí co jsem psal já :smich:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní traktor na trávu

#709 Nový příspěvek od Britt »

Ten sedačkovej je jako novej a vlastně všechny a seřizovat tam není co. Sedačka musí být plně zatížená, jinak spínač rozepne a stojíš. S děckem by to nesekalo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zahradní traktor na trávu

#710 Nový příspěvek od Navarson »

Ano, levný mašinky mají levný spínače. U opravdovejch sekaček je spínač na principu fólie pod klávesnicí (několik uhlíkovejch kontaktů na ploše pod prdelkou). Pak tu samozřejmě nějaký "vynechávání" motoru nehrozí. Ale každej je svýho "štěstí" strůjcem.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zahradní traktor na trávu

#711 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak jsem se v tejdnu rozhoupal,
a dneska už moje nová Stiga 2084 zažila prubefahrt 8)
Obrázek
Původní favorit Riwall vypadl ze hry kvůli tomu, že je ovládán na levou nohu (navíc se při dotazu na Riwall prodejce kroutil jako žížala, že by to nedoporučoval atd. atd.- dle výstavky v prodejně prodávaj jen Stigy a AL-KO, ostatní na objednávku bůhvíkdy a nakyselo).
Jinak prodejce musím pochválit - vyvrátil mi mé obavy o výjezdu (bez sekání) do prudšího kopce s tím, že běžně najížděj do náklaďáku po šínách. Poté jsem si (s dopomocí) konečně uvědomil, že většinu výkonu stejně žere sekání, takže když ho vypnu, tak vyjedu na jedničku skoro cokoliv, dokud neproklouznou kola na trávě, a bylo po první starosti. Lámal mne na hydropojezd, dokonce mne nechal si s ním venku prakticky zadrandit, že prej je to fakt moc pohodlnější a plynulejší (měl tam na to model 3084 H). Jízda dopředu s ním fajn, couvání nic moc - asi mám málo citlivou patu, ale vždycky mi to dozadu nehezky poskočilo. A že prej mi to s variátorem bude takhle poskakovat i dopředu (což se naštěstí vůbec nepotvrdilo). Byl jsem ale docela nalomenej, bejt tam o číslo větší kubatura motoru tak o tom dost vážně uvažuju - ale je tam motor se stejnou kubaturou, akorát značkovější (Briggs & Stratton) a s o něco větším výkonem, nahnaným většíma otáčkama.
Takže jsem nakonec zůstal u původní mechaniky 2084, a dnes jsem strávil přes půl hodiny na dvoře učením se s ním zacházet. Na ovládání brzdospojkou na pravou nohu jsem si velmi rychle zvykl (připomíná to trochu jízdu s v autě s automatem). Dokonce jsem i cvičně posekl těch pár chomáčů trávy, co už semtam vyrazila, a zatím spokojenost - nasekl jsem celej zásobník. Výhoz se neucpával (eště aby jo, tráva vyla krátká a oschlá). I přeřazení za jízdy (bez sečení) na větší kvalt jsem si zkusil (bez spojkobrzdy - i když to návod nedoporučuje), a naprosto bez cukání, plynule). Dokonce to na jedničku sekalo i do mírného kopce, i s mým metrákovým já za volantem.
Takže zatím jsem spokojen, aj lehce nadšen z nové hračky. Doufám tedy že mašina vydrží, uvidí se za rok, za dva.
Jinak pro Britt-a - řízení přední nápravy je tu podstatně kulturnější než ohnutej drát spojovačky - předpokládaná náhrada kloubkama patrně nebude potřeba.
Obrázek

Obrázek

BTW: poprosím chytrolína a hulváta Navarson-a, aby se k mým příspěvkům už nevyjadřoval, stejně o jednoválcových sekačkách menšího výkonu a jejich použitelnosti či nepoužitelnosti ví ještě míň než po dnešku já, a jeho rady o nutnosti dvouválce byly pro mne úplně k prdu - po dnešku vím, že mi těch pár jednoválcovejch koníků zjevně bude stačit. Na zahradě stejně při kličkování mezi jabloněma budu muset sekat na jedničku či dvojku, nepotřebuju hltat hektary, času bude dost. A pro mého třiaosmdesátiletého otce bude i ta jednička s ohledem na jeho reakce až dost rychlá. Ale když před úrazem dokázal tu zahradu dvakrát ročně posíct malou ruční bubnovkou, tak tímhle to vícekrát za rok pojezdí s prstem v nose.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní traktor na trávu

#712 Nový příspěvek od Britt »

Pěkná mašinka a myslím, že budete oba spokojeni. Je vidět, že je o dekádu mladší a modernější než ten můj. Trochu mne zarazil ten menší záběr, ale je to pořád lepší, než tlačit sekačku. Dvouvál motor bych řešil pouze případě sekání ve svažitém terénu, kvůli "tlakovému" mazání, jinak jednovál výkonově bohatě stačí. Vážím metrák a antikrist se mnou lítá jako nic. Kámoš si koupil dvouvál, kvůli větším výkonům a dneska akorát nadává kvůli spotřebě. Tady v polabí kopečky nejsou. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní traktor na trávu

#713 Nový příspěvek od Atlan »

Mozes vybrat tunel a vyfotit ako je riesena zadna napinacia kladka remena?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zahradní traktor na trávu

#714 Nový příspěvek od StaPo3011 »

to budu moci nejdříve za dva týdny, až budu zase na chalupě.
To už budou asi i další zkušenosti se sečením.
Jinak podle katalogu ND (kterej jsem si coby správnej papírovej čert dopředu na netu stáhnul)
to vypadá takto:
Obrázek
Apropos, na stránce http://www.opara.si/katalog-ipl.html
je spousta katalogů ND v pdf na tyto různé strojky ke stažení,
ten můj na Stiga ESTATE 2084 je (pro další obrázky) tento order.opara.si/wwwroot/Pdf/3207.pdf

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zahradní traktor na trávu

#715 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...blahopřeji k novému stroji ! A jen tak na okraj . Tahle Stiga není žádná výhra . Klidně jsi mohl identický stroj koupit u Mountfildu . Pokud se nebudeš přesně držet návodu ohledně řazení , brzy se dočkáš nemilého překvapení . Teď jsem zvědavý , jestli si necháš poradit , nebo mě zařadíš mezi hulváty , jako kolegu Navasona .

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Zahradní traktor na trávu

#716 Nový příspěvek od vladman »

StaPo3011 a prečo si nevybral hydro? Ja som pred pár týždňami tiež riešil traktorovu kosačku a vybral som Vari 84 (dala sa spraviť cena) ale práve som tam chcel hydropojazd, neviem prečo by to malo byť v ovládaní menej plynulé ako mechanika.... :-/ Inak v tejto triede sú všetky tie stroje úplne rovnaké, aj motor, aj šasy, aj pneu atď líši sa len farba a nálepky.... :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zahradní traktor na trávu

#717 Nový příspěvek od StaPo3011 »

pro Vladimíra:
pokud mne tu nebudeš častovat geniálními "moudry" typu
"Jednu z těch omalovánek potřebuješ jen na dvorek tak 1000m, rovný jak stůl, pravidelně dosekávaný...že jo? Mezitím sis pořídíl dvojbubnovýho 12ti kobylovýho robota se sulkou, abys za ním nemusel chodit, a ostatní diskutery jen tak zkoušíš, viď. No, stejně jsem tě prokouknul, jak hubenou kozu"
tak nemám důvod tě nazývat hulvátem. Krom toho jsme se myslímže potkali v Býžďově a chovali jsme se k sobě normálně :) .
Jinak poradit si občas dám. A nevím jestli to byla nějaká akce, ale nejsem si jistej, jestli maj u Mountfieldu tohle samé za 39.990 Kč . Pokud ano, tak bych já osobně s Mountfieldem neměl žádnej ideologickej problém :) .
Ale tohle je hezky žlutý, no, prostě jsem vybíral i podle vzhledu a barvy :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zahradní traktor na trávu

#718 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...takže rada č.1 a tu skutečně dodržuj ! Jakákoliv manipulace s řadící pákou jen u stojícího traktůrku . Zapomeň na řazení za jízdy ! A zvláště pozor na řazení zpátečky , traktor musí stát !
To předělání spojovačky budeš do roka taky dělat . Jo a zkontroluj si zajištění napínací kladky řemene sečení , případně seřiď napnutí .

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zahradní traktor na trávu

#719 Nový příspěvek od Navarson »

:zapomel: Teď jsem to slíznul... :pohlavek:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zahradní traktor na trávu

#720 Nový příspěvek od StaPo3011 »

vladman: Já hydropohon nepomlouvám, chvíli jsem byl k němu docela i nalomen.
Co nakonec u mne rozhodlo proti:
1) U modelu Stiga 3084 H je ovládání hydropohonu vpřed/vzad řešeno dvojzvratnou pákou na pravou nohu. Část páky pro pojezd směrem dopředu je delší, a hezky plynule se dá ovládat rychlost dopředu. Pro pojezd dozadu je zadní část páky (pro ovládání patou) kratší, a je tím pádem (aspoň u toho kusu, co jsem měl možnost si s ním zajezdit) podstatně citlivější - u mých pokusů to byla dozadu vždy "cukatůra". Možná by se na to dalo časem zvyknout, nebo to byl nepovedený předváděcí či špatně seřízený kus, nevím. Možná to má Vari řešeno lépe, plynuleji, a tím pádem tato námitka u tebe padá.
2) U Stigy 3084 H je tahle (vlastně asi nejdůležitější) páka konstrukčně dost odbytá. Nemohu najít nikde dostatečně detailní foto zprava, tak aspoň obrázek z katalogu:
Obrázek
V reálu to vypadá o mnoho hůř - je to svařená ošklivě ohnutá kulatina, vaklající se v pouzdru skeletu. Vypadá, jako by tam nepatřila, patrně tam byla (do jinak elegantního, a v rámci cenové kategorie vcelku pohledného traktůrku) dokonstruována někým jiným později. Za mne, s ohledem na důležitost a neustálost jejího použití naprosto nedůstojné provedení. Ale opět, pokud to má Vari jinak, tak námitka padá.
3) U tohohle hydropohonu 3084H musíš mít při sečení stále nohu na "plynu", tj. na výšezmíněné páce, a tím regulovat rychlost. Mně přijde pohodlnější tam zařadit "kvalt" a pak jen kroutit při jízdě volantem, a občas pedálem zabrzdit atd. Ale uznávám, že tohle není silný argument, dalo by se určitě na to neustálé stlačení pedálu zvyknout (jako když se jezdí v autě).
4) Možná asi nejdůležitější argument v dnešní nejednoduché době - cenový rozdíl mezi 2084 a 3084H je skoro 10 litrů. Na to, že to práci zastane stejnou, se mi to prostě zdá zbytečně moc.
5) Co se týče spolehlivosti a finanční náročnosti oprav, tam jsem názor změnil - považuji teď tyhle varianty v tomto ohledu za víceméně rovnocenné: Nechtěl bych u hydropohonu po čase platit novou celou drahou hydrojednotku, ale u variátoru s nákupem pojezdového, a časem i variátorového řemenu jsem dopředu smířen, a ty taky nejsou zrovna levné, a určitě jich (do doby, než se hypoteticky oddělá hydropohon) jich budu muset měnit více kusů.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“