Zahradní traktor na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#1 Nový příspěvek od Vinco »

Bratranec koupil sekačku Westvud s poškozeným motorem, naskládaným v krabici. K poškození udajně došlo po servisní prohlídce v mountfildu. Rok výroby je 1995 a je to skoro jakoby to vyjelo z obchodu.
U motoru je ohnutá vačková hřídel a chybí rozvodové kolo na klikovou hřídel. Jinak není nikde vidět žádné jine poškození. Tak mi není jasné co se vlastně stalo. Netušíte někdo co mohlo způsobit ohnutí hřídele a kde by se daly sehnat díly na motor?
Přílohy
25062010924.jpg
25062010923.jpg
25062010922.jpg
25062010921.jpg
20062010898.jpg
20062010897.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#2 Nový příspěvek od DYK »

Vačková hřídel mohla dostat "podnět" jedině od nadzvedátek ventilů a dál a dál, takže bude nutné prověřit stav pístu, ventilů aspol. Jen je divný, že někdo prošustroval to kolo z kliky. Kdo se v tom nořil? Mountfielďáci by to dali dohromady od nich ta krabice plná věcí určitě není.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#3 Nový příspěvek od Vinco »

Vím jen že si s nima dva roky dopisovali a pak to zustalo ležet a tak jim to pry vratili. Časti motoru byly v označených pytlikach. Ventily jsou naprosto v pořádku a zdvihátka vypadaji že jsou uplně nové. Na te vačkové hřideli jsme objevili malou stopu jako by do ní praštíla ojnice a na bloku přesně mezi vačkama je taky trochu klepnuté. A ještě byl vytažený jeden ventil. :-/
Bylo to rozebrané včetně sundaných pístních kroužků. Nikde žadná stopa poškození, válec i píst bez škrábanců. Motor do tohoto stavu poskládal bratranec.

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#4 Nový příspěvek od Lesa »

Hezký večer. Zdravím Dyku.
Ten podnět se jmenuje "svíčka s dlouhým závitem" nad ventilama s rozvodem SV. Svině jedna nechce uhnout ventilu když se otvírá. :) Dyk už ti to vysvětlil co musíš zkontrolovat. Díly koupíš v každém Mount. nebo Kis plus Litoměřice, případně ti je objedná každý druhý servis sekaček.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#5 Nový příspěvek od DYK »

Vinco, ty píšeš, že je jinak všechno v pořádku. No něco tu vačku ohnout muselo a vítr v klikovce to asi nebyl. Budiš, stalo se a bratranec to prověřil, ventily chodí jak za mlada, ve válci zrcadlo, prostě vše OK. Pak opravdu stačí objednat co vadné či chybjející jest a tradá, třeba to pojede. Jen bych se vyhnul nákupu u Moutfieldu, suveréně nejdražší, vlastní zkušenost a objednej podle Typu-modelu- kodu v Litoměřisích. Jsou schpní ti říct kde je to na skladě a kdy to budeš mít. Nejpozděj do týdne a když se trefíš do týdení objednávky, máš to do konce toho samého týdne doma. Za sebe říkám já bych z takto složeného motoru měl strach co se ještě objeví. Taky nevím, kolik za to bratranec dal v nepojízdném stavu, ale pouvažoval bych nad nákupem polomoru a je to tutovka. Ani rozdíl té ceny nemusí být dramatický, spíše zajímavý. Toto ale nevím, jen typuju.
PS: Zdravím Lesu :potlesk: :) :)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#6 Nový příspěvek od Vinco »

Cely trakturek vyšel na 10000,-. Ten divnej pocit s toho mam taky protože nevím proč se to stalo. Ještě mne napadá jestli se nepovolila ojnice na klice nebo něco podobného. Jsou tam ty jediné dvě stopy jak jsem psal výše, a ojnice vypadá taky nově. Asi jak říkáš koupit koupit díly a rozjet ho ať se projeví.
Přílohy
20062010892.jpg

korhel
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 21, 2010 9:00 pm

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#7 Nový příspěvek od korhel »

Vinco také niečo som už videl, kľuka bude ohnutá od nejakého nárazu najskôr priamo na unášaš alebo spojku žacieho noža čo mohlo spôsobiť zlomenie rozvodového kolieska kľuky a nečasované otáčky kľuky a vačky. Pri takomto "chause" nabúrala kluka do vačky a ohla ju. Dať to do kopy by nemal byť problém ak nie sú vybité klzné uloženia . Kľuka sa dodáva aj s kolečkom u nás stojí tak 65 euro vačka neviem u f. www.supa.sk Chcem sa pýtať či nevykazuje nejaké poškodenie aj kolečko regulátora otáčok?


http://www.youtube.com/watch?v=xFj5MmHH ... r_embedded
ale chce to zvuk

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#8 Nový příspěvek od DYK »

Kdyby to všechno byla pravda, tak jdu rovnou pro polomotor, nemusím řešit coby kdyby a možná ještě ušetřím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Motorove kosačky a krovinorezy

#9 Nový příspěvek od Vinco »

Dnes jsem zjišťoval možnosti a polomotor už na tento typ není, kolo rozvodu na klikovku jen v Mountfildu na objednávku za 800,- a vačka u Konvičky za 1500,- V Mountfildu za 1640,-

Haro-radim
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 25, 2015 8:52 pm
Bydliště: opava

"Tuhý start" Briggs

#10 Nový příspěvek od Haro-radim »

Dobrý den,není to dlouho co jsem koupil traktorek Castelgarden s motorem briggs 15,5 Ps.
Traktor stal údajně 4roky na zahradě bez hnutí.Koupil jsem novy startér(nebyl tam)zapalování(nehazelo jiskru),vzduchový filtr,
vyčistil karburator i kontakty,vyměnil olej a to hned 2x 8) .
Teď k věci,přijde mi ze startovaní je strašně tvrdé,vím ze motor ma dekompres a tak se chc zeptat zasvěcených než se vrhnu do něčeho třeba zbytečného,muže se něco stát s vackou resp. s dekompresi a pokud ano co s tím?Dekuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: "Tuhý start" Briggs

#11 Nový příspěvek od thovt »

Podívej se na setrvačník ( http://www.abczahrady.cz/image/cache/da ... 00x500.JPG) jestli sedí přesně v drážce, může být ustřižený klínek.
Ješte to muže dělat brzda na setrvačníku.
Naposledy upravil(a) thovt dne úte srp 25, 2015 9:39 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "Tuhý start" Briggs

#12 Nový příspěvek od Milhauss »

Já mám to samé na svém mtd,a prý nefunguje dekopresor :-/

Haro-radim
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 25, 2015 8:52 pm
Bydliště: opava

Re: "Tuhý start" Briggs

#13 Nový příspěvek od Haro-radim »

Klinek na setrvacniku je v pořádku a na svém místě.

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: "Tuhý start" Briggs

#14 Nový příspěvek od Lesa »

Seřídit ventily podle typu motoru. Dekompresní vačka nadzvihává při odfuku ventil. U OHV do řady11xxxx sací 0,05 výfukový 0,10, řada 16xxxx a 26xxxx sací 0,10 a výfuk 0,10, řady 18xxxx, 23xxxx, 24xxxx sací 0,05 a výfuk 0,10, řada 28xxxx sací 0,10 a výfuk 0,15.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: "Tuhý start" Briggs

#15 Nový příspěvek od thovt »




Odpovědět

Zpět na „Zahrada“