Zahradní traktor na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Ladislav_Vojta
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 01, 2021 6:42 pm
Bydliště: Skuteč

Zahradní traktůrek nejde chcípnout

#841 Nový příspěvek od Ladislav_Vojta »

Ahoj všichni, koupili jsem od známého sekací traktůrek s motorem Briggs & Stratton (8hp) a je v horším stavu, každopádně se vším si vím rady, až na elektriku, je tam celá špatná elektrika, kterou jsem jakš takš zpravil a instaloval novou spínací skříňku. Traktor v pohodě startuje, ale nemůžu ho chcípnout. Po otočení klíčku do polohy chcípnutí nechcípne a klíč můžu vytáhnout a motor běží. Ještě bych asi měl dodat, že původní spínací skříňka byla na 5 kabelů, ale tato je na 3 (měl jsem ji doma ze starého auta, tak jsem ji chtěl použít)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní traktůrek nejde chcípnout

#842 Nový příspěvek od Atlan »

Vypina sa vecinoubskratovanim na kosttu, taku polohu auto spinacky vecsinou nemaju. Ale ide to riesit relatkom
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní traktůrek nejde chcípnout

#843 Nový příspěvek od Milhauss »

Na kubotě v práci už se nám to stalo dvakrát,vyměnili relátko a zase to chvíli běželo,teď už to nejde opět

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zahradní traktůrek nejde chcípnout

#844 Nový příspěvek od JARDY »

Najít vývod od zapalování, přes tlačítko na kostru by mělo stačit.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zahradní traktůrek nejde chcípnout

#845 Nový příspěvek od thovt »

Očistit kostru u zapalovaní nebo uvnitř zapalovaní je špatná dioda náhodně fungující chcípnutí.
Když to nepomůže musí se elektrika proměřit multimetrem.
https://wiringdiagramall.blogspot.com/2 ... -coil.html

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

sekací traktor agrojet 102 - problémy s převodovkou

#846 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte kamarádi, potřeboval bych od Vás poradit
Vlastním cca rok starý zahradní traktor agrojet 102. Traktor jsem koupil jako funkční. Bohužel jsem zjistil pravděpodobně problém v převodovce. Traktor dobře jezdí, startuje. Převodovka má 6 rychlostí + zpátečku. Na rychlosti 1,2,3,4 jede normálně, ale jakmile tam dát rychlost 5, tak při jízdě do kopce jede jakoby do protitahu (přibrzdí, pak dalších cca 10m jede normálně, tak přibrzdí a pořád dokola). Stupeň číslo 6 tam snad ani dát nemůžu, protože mě páka už nepustí dolů. Převodovku jsem rozdělal, v domnění, že najdu značné poškození na převodovém ústrojí. K mému údivu nevidím větší poškození na soukolí. Tady Vám přikládám foto (dnes večer přidám foto očistěných soukolí) https://joeforestpay.rajce.idnes.cz/sek ... or_agrojet Můžete mě prosím vysvětlit, proč se tak děje, že mě 5.rychlost dělá takovou neplechu a jak to opravit? Mám v plánu nechat vyměnit bronzové pouzdra na hřídelích. Taky mě zajímá jestli patří do převodovky mazivo, nebo jen olej? Děkuji Vám za rady a příspěvky

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní traktor na trávu

#847 Nový příspěvek od Britt »

Takhle od vazelíny toho není moc vidět, takže těžko radit. Jako náplň používám mazivo PZOP https://maziva.heureka.cz/mogul-pzo-p-1-kg/#. U antikrista jsem si udělal v obalu převodovky mazničku a nějak jsem to přehnal s náplní, protože mi leze ven a mám ji až na diskách kol.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zahradní traktor na trávu

#848 Nový příspěvek od Vladimír2 »

... problém bude pravděpodobně uvnitř řazení 5 a 6 stupně .Kola by se měly dát otočit a zabrousit hrany na řadícím klínu . Jako novou náplň jsem použil Mogul PZO nezaměnit s a00
Naposledy upravil(a) Vladimír2 dne stř led 06, 2021 10:59 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahradní traktor na trávu

#849 Nový příspěvek od Britt »

Mogul av00 neznám a ani strejda gůgl mi ho nenašel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zahradní traktor na trávu

#850 Nový příspěvek od Navarson »

No když už jsi tu převodku rozebral...podívej se na stav řadících klínků...jak radí Vladimír...musí se v drážkách hřidele i kol pohybovat lehce, hrany výstupků klínků ani drážky v kolech nesmí mít omlácené hrany. Kola bez klínků se musí na hřídeli volně otáčet.
Já si ale myslím, že problém bude jinde. Až tam tu převodovku vrátíš, a kdyby to pořád zlobilo, podívej se na regulátor otáček motoru. Začni tím, jestli máš dostatek oleje v motoru (odstředivka regulátoru musí být ponořená v oleji i při náklonu traktoru). Pak se podívej, jestli není uvolněný šroub na páčce regulátoru. (páčka se nesmí protáčet na hřídelce odstředivky). Pak zkus experimentovat s dírkama pružinky u táhla plynové klapky.
Prostě podle tvého popisu se mi zdá, že při zátěži motoru špatně pracuje regulace otáček, no.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zahradní traktor na trávu

#851 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Podle zadání typuji tu převodovku . Píše 5 a 6 stupeň.

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zahradní traktor na trávu

#852 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte, já to dnes vyfotím očištěné a pošlu vám foto. Co se týče toho maziva. Kolik se toho do předovky vejde? Respektive, má to mazivo tam být do plna? Líbí se mě ten nápad navrtat díru a dát tam mazničku. Díky

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zahradní traktor na trávu

#853 Nový příspěvek od Peter768 »

Skontroluj brzdu... môže sa stať že pribrzďuje traktor a najviac je to cíti na tom 5. A 6. prevodovom stupni... ( Mne to tiež robilo a chyba bola v tejto brzde.... bolo cítiť ako traktorík niekedy brzdí a troška aj stŕpa...)
Stačilo premazať ovládanie brzdy ... blokovalo sa to...

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zahradní traktor na trávu

#854 Nový příspěvek od drpepa »

brzda to asi nebude. ty problémy mě dělají jen do kopce a jen na 5. a 6. stupeň. Jakmile jedu z klopce a nemám motor v zátěží (asi ani převody), tak je to ok. Dělá to jen do kopce (v zátěži převodů)

alik.195
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 26, 2020 6:28 am
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Zahradní traktor na trávu

#855 Nový příspěvek od alik.195 »

Mám mtd 160/92 h. Chci se zeptat jak dlouho vydrží olej v hydrostatu. Je složitá jeho výměna? Diky

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“