Trhání náletů

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mzetar
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 13, 2014 8:09 pm
Bydliště: Trutnov

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#31 Nový příspěvek od mzetar »

Jde me o to aby to potom nebylo jak po bombardovani, aby se tam dala pak normalne sekat trava sekackou a normalne zit a hlavne nektere stromy zanechat, jen vytanat nalety. O stepku mi nejde at si to klidne odvezou. Plochu zjistim ale bude to radove na Ary. Velka zahrada. Tak 30 aru.

To sniper: frezy dobry ale takovy monsstrum by tam neprojelo.

Asi nejlepsi bude ten minibagr, jak se to pohybuje cenove?

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#32 Nový příspěvek od chobotek »

Minibagr je okolo 500Kč/h. S trochou snahy to jde i bez větší techniky, vyřezat těsně nad zemí, lehce přesypat zeminou, zasít trávu a hodně často sekat. Dřeviny to časem vzdají. Nebo vyřezat, počkat až to obrazí a pak chemie. To co je pod zemí časem zmizí samo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#33 Nový příspěvek od Sniper »

mzetar: Tahle technologie existuje samozřejmě i v menším provedení. Já jsem na ni poukázal jen proto, ať víš co to umí a jak rychle. My taky připravujem plochy pro výsadbu, nebo zakládání trávníků. Pařezů se jinak nezbavíš, než celoplošným frézováním, pokud si tam pustíš něco s radlicí, budeš mít z toho solidní tankodrom, i když spousty lidí tvrdí, že ne. Však uvidíš.

Mě teď čeká něco podobného na vlastním pozemku cca 0,5 Ha. Já si tam vletím s frézou a vím, že to mám i se svačinou za 1/2 dne hotové 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mzetar
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 13, 2014 8:09 pm
Bydliště: Trutnov

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#34 Nový příspěvek od mzetar »

frézy v menším bych bral, hledal jsem něco v okolí Dvora Králové nad Labem ale bez úspěchu, nejlíp kdyby se někdo ozval sem 8)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#35 Nový příspěvek od radas »

15 leté nálety musí škubnout i malotraktor z navijákem vytrhnout z kořenem kořen uřezat a hodit bokem zbytek dřeva zpracovat na topení :-/ pár kluků trochu pivka dyť to musí být za víkend hotové :) horší pak úprava pozemku hlínu kultivátor, sice se nadřeš, ale zase to bude vypadat a půjde to i posekat

mzetar
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 13, 2014 8:09 pm
Bydliště: Trutnov

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#36 Nový příspěvek od mzetar »

dík za odpověď, bohužel nemám tu techniku :-( škoda že jste oba z takové dálky. Je tu někdo ze Dvora Králové nad Labem nebo okolí?

repty
Příspěvky: 184
Registrován: pát kvě 18, 2012 11:13 am
Bydliště: Vyškov

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#37 Nový příspěvek od repty »

Obdržel jsi dostatek rad, teď si už jen vybrat :friends:
Nepíšeš průjezd v metrech, těžko se pak radí.

Pokud by ses rozhodl pro firmu, soukromníka, tak v okolí Trutnova je určitě bezpočet zabývajících se výkopovými a zemními pracemi.
Pokud by ses rozhodl pro půjčovnu s minibagrama, tak nejmenší 0,8t bagr se půjčuje od 1000Kč výš. Rypná síla na lopatě kolem 1t je dostačující.
Pokud by ses rozhodl pro ruční práci, tak jistota je vytahat i s kořeny. Někteří doporučují kladkostroj, případně řetězový zvedák. Lze použít i hydraulický zvedák, ale to se hodí pro větší stromy. Nebo můžeš improvizovat, a kmeny uřezat pár cm pod terénem a zasypat - přesně jak radí chobotek.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#38 Nový příspěvek od Pavel »

pak uz ti nezbude nez lidsky sadlo

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: čím vytahat 15ti leté nálety i s kořeny

#39 Nový příspěvek od CB750 »

Máme doma 3tový minibager takže viem o čom hovorím ale ak má 800kilový bager rypnú silu jednu tonu :D tak to urob radšej bagríkom okolo 2-2,5 tony a radšej viac. lebo ten 800 kilový je pixovina.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre páni na blato a bordel je reťaz s tvrdokovom ,ale čo lišta? Čistím džunglu tak že šípkový ker režem pod úrovňou terenu , teda vlastne vyrežem v zemi lievik. Zmieril som sa s tým že pila , lišta aj reťaz zaplačú, je to zarátané v nákladoch. Čo ma ale prekvapilo ,je že lišta umrie skôr ako zbrúsim reťaz. Pila hecht, lišta aj reťaz oregon. :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Čárls píše:oco13 na tohle bych nechal starou lištu starý řetěz a starou pilu něco jako rezervu pro strýčka příhodu jinak na křoví bych si vzal křoviňák nebo sekeru ne že bych si ničil pilu
Čárls - to krovie má tesne pri zemi priemer 4cm a býva tak 4 - 6 prútov pokope. To nedá žiaden kroviňák. Obrázek :typek:
Kroviňák mám tiež Hecht a dá tak 2cm s pilovým kotúčom 3cm
Zase čo by som chcel od strojov za stovku :typek:
Stará lišta aj pila sa už pobrali na večný odpočinok a počítam že ešte pár ich tam padne.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#42 Nový příspěvek od DYK »

Já nevím, ale nebylo by lepší použít "nůžky"? Ale na větve, ne zahradické :vysmech: A třeba s teleskopickou rukojetí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#43 Nový příspěvek od Čárls »

Sory na takový čurbes mě napadne jen jediný buldozer shrnout na hromadu a zapálit
upřimnou soustrast nad takovým křoví tos zdědil les či co to tam musí růst roky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Motorové pily

#44 Nový příspěvek od Shrek »

Tohle delam bagrikem a mulcovacem, kdyz vyndam jeden kryt, tak to vpohode preseka 15cm, 8cm to bere na jeden sek.
Jinak ti moc nezavidim, delat bez mechanizace rukama... Jsem na jare delal asi 4tis m2. Uz je z toho pekna louka, ale asi 8dni prace bagr a+ 2-3dny traktor... Parezu bylo asi 10 vozu, ten co mam z matesa.
Udelal jsem si i hrabky na bagrika, a za traktor 320 Icko a za to tezky brany. Docela to rovna pudu...
https://photos.app.goo.gl/TTp6wj9nujQ7Oxul2
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#45 Nový příspěvek od DYK »

Jo, brány jsou tím pověstný!! ;-)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“