Trhání náletů

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Trhání náletů

#1 Nový příspěvek od Viťa1 »

Vzal jsem louku kde jsou nálety takové pichlavé a přemýšlím jak se jich zbavit něco jde i ručně ale jestli existuje nějaké nářadí nebo něco na to udělat ty větší půjdou traktorem ale ty malé nemáte někdo vyrobený nějaký ruční trhač? :))
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Trhání náletů

#2 Nový příspěvek od vizovjan »

Podle toho, co budeš potřebovat trhat. Pokud je potřeba síla do řekněme 500 kg, tak by se to dalo udělat přes páku (něco podobného jsme loni používali na rozebírání stropu). Na podvozek umístit sloup s uchycením páky, tak abys pákou tahal směrem dolů a druhá strana s krátkým krokem to vytrhla nahoru. Potřebuješ-li víc síly, kdysi jsme používali trojnožku s kladkostrojem, to už mělo sílu dobrou, ale traktorem by to bylo rychlejší, jenže toto bylo na nedostupném místě.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Trhání náletů

#3 Nový příspěvek od Viťa1 »

Kladkostrojem by to asi šlo no jsou to slabé nálety takové ty pichlavé je to schopné propíchnout pneumatiku měl jsem na mysli takové ty tenké asi lanko a trhat traktorem nic jiného nezbyde :))) díky za nápad kladkostroj máme tak uvidím jak to s tím půjde :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Trhání náletů

#4 Nový příspěvek od vizovjan »

Však uvidíš, ono to takto jde, ale neříkám, že je to nejrychlejší. Když budeš mít někoho k sobě, tak to trhání traktorem bude nejefektivnější. Ono totiž potřebuješ potáhnout třeba i metr, aby se uvolnily rozlezlé kořeny, které ještě rukama nevytáhneš.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Trhání náletů

#5 Nový příspěvek od Viťa1 »

Asi jo vyhraje traktor nevím jestli se ale lanko nebude stahovat mulčovat to nechci protože to by pak bylo plné těch ostnů a pak ještě by kořeny zůstaly v zemi a je toho kolem půl hektaru asi něco přes metr vysoký porost to bude hodně práce :))))
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Pavel
Příspěvky: 8270
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Trhání náletů

#6 Nový příspěvek od Pavel »

nejlepší je lano s okem a tycka

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Trhání náletů

#7 Nový příspěvek od frturek1 »

tet sem resil stejnej problem 25a zarostlejch trnim a svestkama, jaky koliv uvazovani je naprd, ja udelal kleste na hona a tema sme to celi vytrhali, podobny jako dela bystron vytrh sem s tim i brizu co mel a na parezu cca 25cm kdyz nezapomenu tak sem zejtra hodim fotku

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Trhání náletů

#8 Nový příspěvek od bawor »

jestli máš možnost tak traktorbagr z klapačkou stím to jde dobře a rychle

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Trhání náletů

#9 Nový příspěvek od CB750 »

Pozri si na bagry .cz ako dopadne tá klapačka. :tyty: Už keď traktorbager tak normalne podkopom. Malé vytrhať a velké odrezať meter nad terénom , potom to orýpať z troch strán na kneň dať slučku a potianuť.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Trhání náletů

#10 Nový příspěvek od bawor »

jak by dopadla :-/ mám bagr z klapačkou a trnky jsem sní trhal už hodněkrát a že by jí to nák poškodilo nepozoruju vždyť je to jen dřevo

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Trhání náletů

#11 Nový příspěvek od CB750 »

Výkon hydrauliky je väčší ako odoknosť klapačky. Zavri do klapačky 15-20cm koreň brezy a potiahni. U nás jeden to skúsil a potom podkladal klapačku na špalky, vrch zaprel stojkami do stropu a plapačku potom rovnal heverom späť.
Jasne že do 5-7cm by som sa o radlicu nebál.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Trhání náletů

#12 Nový příspěvek od Viťa1 »

Ajj no to by bylo řešení ale jsou to takové slabé kousky asi do 3 až 5 cm. trhám to jeepem a jde to celkem jen nemám uvazovače tak to trvá :) ale uvažuju nad tím trhačem za traktor jestli by šlo dej sem nějakou tu fotku :)))
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Trhání náletů

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

tak tady mam par fotek sveho trhace, uz ma za sebou pul hektaru trni planejch svestek a tresni v prumeru 15cm bez problemu, mam to na hona tohle sem vsechno trhal z mista, vetsi prumery jdou taky jen staci nejdriv trochu zatlacit dopredu a povyvratit nak to zakousnu a vytrhnu smerem na horu i takovi to malinky do pulmetru vejsky se s tim da trhat http://frturek.rajce.idnes.cz/vse_z_me_ ... C03332.jpg

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Trhání náletů

#14 Nový příspěvek od Viťa1 »

Díky za fotku vypadá to dobře něco budu muset vyrobit taky a z čeho máš ty zubky? :))))
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Trhání náletů

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

zoubky se mel doma uz mnoho let k tomuto zameru pripraveny, tenkrat seme to nasli nekde ve srote ale bylo to v desce jako vypalek. Jinak na techagru sme koukali na ten bystronovo trhac, a jeste ze sem to podle nej nedelali, ale ty zuby by mohli bejt vetsi takle se po chvili zandaj kurou ale na funkci to nema moc velkej vliv

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“