Navracení pozemku

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Navracení pozemku

#91 Nový příspěvek od zip »

Co já vím, tak po digitalizaci je první vyměření zdarma. Majitel pozemku napíše žádost - dopis na Státní pozemkový úřad(na nějaké to místní pracoviště, podle toho kde člověk bydlí) a pouze uvede parcelní číslo a katastr. A oni to pak vyměří.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Navracení pozemku

#92 Nový příspěvek od sychrovak »

Nevidím důvod aby pozemkový fond mě vyměřoval můj pozemek ,který má družstvo po novu pronajato 24let.
To je snad má věc a ZD.

Něco jiného bylo zaměření zcelených pozemků při zpětném rozparcelování a pozemků které vydával přímo pozemkový fond.
Myslím že se ti vysmějí.Navíc PF se změnil k roku 2014.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#93 Nový příspěvek od frturek1 »

vubec bych se s nima nesral, kolchoznici hrajou nato aby jim pozemky zustali a snazi s majitele odradit tim, ze jim budou vydavat vlastni parcely a ne ucelene celky, tlacil bych je doposledni chvile k vydani ad tak nebo tak, a z vymerenim zas tak, vytisknout leteckej snimek, donej si zakotovat zacvhytny body a odnich si to vymerit ad je to +- dle katastru a po prvnim snimkovani LPIS bude znat rozdil v kulturach jestli mate zahrazeno min ci vic a nikoho bych tam nepoustel ad maj, co chteli

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Navracení pozemku

#94 Nový příspěvek od citrusek »

Přesně jak píše frturek, snaží se akorát o to aby jim pozemky zůstaly a tebe odradili. U nás jsme měli hromadu parcel rozházených po celém okolí, tak nám vydaly celky a máme je jako náhradní užívání, ale to už je 20 let. Hlavně teď mají GPS a není pro ně problém pozemky vyměřit, jenom se vymlouvají, že to nejde. Sehnal jsem teď pár lidí, co mají jenom roční výpovědní lhůtu a snažím se je přemluvit, aby pole dali do nájmu mě. Jestli to vyjde, tak mě tohle dohadovaní s Úsovskem čeká taky. Hlavně se nenech odradit a jdi do nich.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#95 Nový příspěvek od lukasss »

no je to na palici lítání a papíry.no jsem zvědav jak to dopadne ale mě neodradí.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#96 Nový příspěvek od frturek1 »

Pokud budou trvat natom ze vydaj vlastni, tak ad ale rovnou bych jim rek ad nepocitajs tim ze je prezto budes nekam poustet.Natvrdo do nich zadny srani tady unas pokud se neco takovyho resi tak automaticky pravnik protoze tu byvali zd nadelalo kurevsky vychcany smlouvy a tak jako oni jdou prez mrtvoli tak stejne je treba jit na ne

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Navracení pozemku

#97 Nový příspěvek od citrusek »

Lukasss: Až něco vyřešíš, tak sem napiš. Podařilo se mi sehnal od kámošky od příštího roku do nájmu 5 ha orné co má zatím v nájmu družstvo. Potřeboval bych vědět jak postupovat a kde začít.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#98 Nový příspěvek od lukasss »

prepisoval jsem pozemky z rodiny na mě.20.5 to bude snad přepsané napíši výpověd a pojedu tam,srat se snima nebudu

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Navracení pozemku

#99 Nový příspěvek od trago105 »

Ovšem počítej taky s výpovědní dobou, běžně jsou 5 let, ale slyšel jsem i o 15.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#100 Nový příspěvek od frturek1 »

a zmena vlastnika taky nehraje roly, najemni smlouva je defakto vecny bremeno ktery se prevadi a plati i kdyby se to prodalo 10x

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#101 Nový příspěvek od lukasss »

to nevadi do září jim musím dát výpoved a za rok to mám

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#102 Nový příspěvek od frturek1 »

noo zalezi na smlouve pokud je to smlouva na dobu urcitou 5,10,15 let tak to tak bejt nemusi ale nevime podrobnosti ze smlouvy tak tezko rict

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Navracení pozemku

#103 Nový příspěvek od zikajay »

Stejne s temahle smlouvama uz byli tenkrat vychcany jako mraky a lidi to podepsali :pistol: a dneska se jim to 100x vyplatilo :(

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Navracení pozemku

#104 Nový příspěvek od trago105 »

pokud je smlouva na dobu určitou tak smlouva skončí až uplynutím této doby, pokud je smlouva na dobu neurčitou, tak ze zákona je výpovědní doba 1 rok, pokud není ve smlouvě sjednáno jinak. Jinak jak správně píše frturek, změna vlastnictví nemá na nájemní smlouvu vliv, nájemní smlouva automaticky postupuje na nového majitele

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#105 Nový příspěvek od lukasss »

mame na neurčito tudíž ročí výpovědní lhůta

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“