Navracení pozemku

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Navracení pozemku

#76 Nový příspěvek od citrusek »

Chip&Dale píše:Soud je k tomu, aby rozsoudil spor. To samo o sobe neni resenim. Jde o to, vypovedet jim smlouvu. Soudit se pak mohou oni. Dulezite je dosahnout toho, aby neuzivali pozemek.

Ale pred timto aktem je samozrejme nutne mit neco v ruce. Posudek, ktery pak u soudu obstoji, tedy posudek soudniho znalce. Nazor majitele, ze to ci ono neni uplne koser, bohuzel nemusi obstat.

Podavat jen zalobu a cekat, az neco nejak dopadne je o nicem. Nadlouho a nic neresi. Krome toho oni mohu behem te doby udelat cokoli, treba i odvezt cast ornice. Nejprve akce, pak at se to tahne treba deset let. Pokud pozemek nebudou uzivat, at se soudi. Uplne idealni stav by byl, co uz jsem popsal: poridit znalecky posudek, podat zalobu s navrhem na predbezne opatreni. To je vic, jak vypoved.

Cele to stoji na tom, ze objektivne spatne se o pudu staraji, coz treba alespon z dlouhodobeho hlediska ji znehodnocuje a mit v ruce posudek nezavisleho cloveka. Ja sam jsem toto neresil, ale setkal jsem se s tim u jineho cloveka, ktery prokazal, ze mu na pole vozili sracky, kontaminovali spodni vodu a bylo vymalovano. Protoze jsem sam kupoval nejake polnosti a vypadalo to, ze je tam dlouhodoba najemni smlouva, tak jsem si chystal tohle palebne postaveni. Nakonec se to vyresilo dohodou.
Ten pozemek není můj, ale souseda který by mi ho pronajal, ale ta výpovědní lhůta 15 let je na nic. Je to 13 hektarů. Já bych to na takovou dobu nikdy nepodepsal. Jde o to, že on se kvůli tomu soudit nebude. Přidávám foto z dneška, jak se o pole hezky starají.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Navracení pozemku

#77 Nový příspěvek od tomous »

Nááááádhera. že by D1? :-/

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Navracení pozemku

#78 Nový příspěvek od citrusek »

Jsou to prasata. Dřív by si nikdo nedovolil vjet na pole v únoru když je mokro ani s holým traktorem, aby neutužoval půdu a dnes se tam lítá od rána do večera po jednom místě s 20 tunovým fekálem a vůbec to neřeší. Chtěl bych fotky ukázat tomu sousedovi, protože na těhle polích má i svoje parcely, tak aby věděl co mu tam provádějí. A ještě aby nebylo málo, tak jezdí po polní cestě kolem které mám pole a jak se vyhýbají dírám, tak mi zajíždějí do oračky a už tam mám místy taky tuhle dálnici.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#79 Nový příspěvek od lukasss »

myslíš že to bude řešit neřekne ti mají to v pronájmu tak at si dělají co chtějí

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Navracení pozemku

#80 Nový příspěvek od tomous »

To víš že nebude,protže blbost lidí nezná mezí. Kousek od nás mají lidi pole v nájmu a ty pole neviděli hnůj cca 22 let a zelený hnojení jak by smet. Už prodávají i slámu a pluh jednou za 4-5 let :-/

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Navracení pozemku

#81 Nový příspěvek od Chip&Dale »

tomasberry píše:celý jsem to tu nečetl, ale jestli jsem pochopil ty předchozí příspěvky tak šlo o tu změnu v občanským zákoníku že pokud něco dlouho užívám nevědomky že to není moje, tak by mi to mohlo připadnout. Nesmíte ale zapomínat pánové na to, že katastr nemovitostí je celý veřejný (i volně na internetu), takže říkat, že něco o co se starám a nevím že to je moje, je úplně zcestné a nikde s tím neobstojíte, v zákoníku tato situace sice je, ale reálně je to blbost. je otázka jak se k tomu postaví soudy, ale na katastru vám jasně řeknou, že je to blbost, ptž tyto informace jsou veřejně a zdarma dostupné tudíš si to může každý zjistit. A co se týká té digitalizace, tak tím se nájemní smlouvy neruší, ruší se pouze po parcelizaci, což je běh na dlouho trať.
1) Ze je neco nekde na Internetu, to neni argument. Zadny zakon (zatim) neprikazuje zadnou Internetovou vzdelanost. Takze: Internet neznam, nerozumim, neumim, Babicku jsem necetl. Po te louce jezdim 15 let, takze jsem myslel, ze ta cesta je tam odjakziva a tim padem mam marok mit na ni sluzebnost. A tak se veci maji. Takze pokud mi nekdo treba udela trubku do studny a ja se na to vykaslu, pak muze za deset let prijit dotycny s tim, ze tam ma vecne bremeno vydrzenim, protoze "to tak prece je furu let...". Nazor Vas neni smeroplatny (rikala Mana, co uklizi na OPBH...), podstatne je, co rika zakon a jeho vykladaci. A ti uz mnohokrat v minulosti dokazali presne to, co jsem napsal. Takze: vzdy ve strehu!

2) Samotna digitalizace nema na najemni smlouvy vliv, pokud behem ni nedochazi k zasadni zmene geodeticke mapy, nebo udaju v ni. Pokud se zde tonouci stebla chytaji, pak je vhodne se podivat na mapu sestaveni po digitalizaci. Uvedl jste, ze jste to cele necetl, pak chapu, proc jste napsal vyse uvedene. Vzdy je nutne vec posoudit z hlediska zakonem chraneneho zajmu. Tedy, pokud dojde k takove zmene predmetu pronajmu, ktery ma vliv na obsah smlouvy, pak je zrejme, ze smlouva pada. A je fuk, jak tento akt nazveme.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Navracení pozemku

#82 Nový příspěvek od Chip&Dale »

citrusek píše:Ten pozemek není můj, ale souseda který by mi ho pronajal, ale ta výpovědní lhůta 15 let je na nic. Je to 13 hektarů. Já bych to na takovou dobu nikdy nepodepsal. Jde o to, že on se kvůli tomu soudit nebude. Přidávám foto z dneška, jak se o pole hezky starají.
1) Do sporu musi jit majitel, ne jiny potencialni najemce. Stavajici najemni vztah je mezi najemcem a majitelem. Nikdo dalsi (s vyjimkou statu) do toho bohuzel vstupovat nemuze. Jedine snad, ze by majitel nekoho zplnomocnil k tomuto jednani. Presto ale by se v pripade sporu mohlo stat, ze ho treba soud vyzve ke svedectvi.

2) Podle mne tyto fotky na vypoved nestaci.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#83 Nový příspěvek od frturek1 »

to urcite nestaci, nevypada to pekne, ale nejak se tam dostat musi ale podle nejakejch fotek to nikdo nevipovi a kdyz muzete se jit soudit, a muze to dopadnout ze pulku vypovedni lhuty se budete soudit, prosoudite hafo penez a vysledek v dobrym priade dopadne ze se nejak domluvite na nejakym kompromisnim reseni, ale neverim tomu ze by ukoncili najmeni vztah na zaklade toho ze tam tet jezdi delaj cestu a jeste dobra vimluiva pro ne ze to hnoji

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Navracení pozemku

#84 Nový příspěvek od zikajay »

všechny cesty zvorali tak si ted udelaj cestu kde chtej 8)

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Navracení pozemku

#85 Nový příspěvek od citrusek »

Nemyslel jsem to tak, že se kvůli fotkám zruší nájemní smlouva, s tím nepočítám. Jenom jsem to chtěl ukázat sousedovi, ať vidí co se na jeho pozemcích děje.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#86 Nový příspěvek od lukasss »

Tak jsem psal s pani z jzd o navracení pozemku,tak začala že mě zvednou najem,dale potom že si vyměření budu muset zaplatit sam.A zeptal jsem se jestli je možne mě dat pozemky v kupě když mezi mojími jsou jejich řekla ne.tak musím je potom pouštět ja přes svůj? když si to můžou obět přes svoje louky? hlavně mě zajíma jak je to stím vytýčením.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Navracení pozemku

#87 Nový příspěvek od trago105 »

Vyměření platí ten kdo ho objednává, ovšem zvaž jestli je potřeba vyměření od geodetů, vše záleží na sousedech. Když mi vraceli pozemky místní jzd, tak jednoznačně trvali na geodetickém vyměření, v sousední vesnici jsme se domluvili s předsedou a společně natloukli kolíky s tím, že až budou nové ortomapy, tak se případné odchylky upraví a nic to nestálo. Máme tu už digitalizaci, tak to sedí dobře. Ono to vyměření od geodetů není zrovna laciná záležitost

Jestli chceš vrátit tvoje pozemky tak ti vrátí jen tvoje pozemky, nikoliv ucelený celek, pak záleží na domluvě jestli by nebylo pro obě strany výhodné řešit případnou směnu nebo pronájem pozemků tak aby jedna nebo druhá strana neměli např. pozemky na které se nedostanou.

Pokud se jzd na své pozemky dostanou po svých pozemcích nemusíš nikoho pouštět.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Navracení pozemku

#88 Nový příspěvek od sychrovak »

Soused to také řešil,bylo bububu :typek:

Vzal si mapu s údaji a kótami,na kárku kolíky,pásmo a měřil a tloukl kolíky,pak pozval mě,co na to říkám,a já že nic že pokud to budu chtít vrátit nechám si zaměřit.Tak jak vyměřil souhlasili a je to uprostřed lánu ale navazuje na jeho zahradu.o přesnosti nemůže být řeč. :D
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Navracení pozemku

#89 Nový příspěvek od nabocklish »

První vyměření pozemku platí stát.
To vím, ale podrobnosti už ne, to si bohužel budete muset zjistit sami.

lukasss
Příspěvky: 108
Registrován: stř zář 04, 2013 8:11 pm
Bydliště: litovel

Re: Navracení pozemku

#90 Nový příspěvek od lukasss »

poradte jak postupovat?díky

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“