Navracení pozemku

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Navracení pozemku

#106 Nový příspěvek od trago105 »

tak to máš jediný štěstí že nemáš ve smlouvě sjednanou výpovědní dobu. Tady u mě v okolí mají všichni 5ti letou, takže 5 let čekam.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#107 Nový příspěvek od frturek1 »

unas to fici i na 10 vypovedni dobu

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Navracení pozemku

#108 Nový příspěvek od Rolník74 »

Nabyvatel podle NOZ kupuje pozemek v dobré víře. Jestli mu prodávající zatajil nájemní smlouvu, tak může nabyvatel půdu hned užívat!! Problém si musí vyřešit prodávájící s uživatelem pozemku např. zem. organizací. Dříve měl kupující při zatajení náj. smlouvy jenom možnost slevy popř.zrušení kupní smlouvy. A zem. družstvo si v klidu pozemek užívalo...

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Navracení pozemku

#109 Nový příspěvek od frturek1 »

to je hezka teorije, ale zas je to pokud prodavajci smlouvu zataji jak kdo prokaze, ze ji zkutecne zatajil, ze se treba kupujci s prodavajcim natom njen nedomluvili aby docilili okamziteho vydani a moznosti uzivani, a i kdyby sme na AZV sli s tim, ze jsme novim vlastnikem a chcem prevect do LPIS, musi u toho bejt bejvalen najemce a rici kde bude vidano kolik a predevsim s tim souhlasit a sme asi tam kde sme byli do tet, jako me bylo receno kdyz sem sel pro svi pozemky ke kolchoznikovi, podal mi ruku popral hezkej den a dodal, jestli pome neco chcete, sejdeme se u soudu
je to asi krucek kupredu, ale asi nic zavratnyho

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Navracení pozemku

#110 Nový příspěvek od Rolník74 »

Já vím,ale dal jsem to sem pro zamyšlení,je to zkopírovaný z diskuze na stránkách svazu vlastníků půdy.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Navracení pozemku

#111 Nový příspěvek od Sedlák »

Zdravím pánové možná by jste mi mohli pomoct, zrovna řeším že jeden místní mi pronajal několik Ha ale když jsem se díval do Lpis tak na těch pozemcích hospodaří jeden místní statek i když podle majitele pozemku s ním nikdy neuzavirali žádnou smlouvu a vlastně doteď ani nevěděl kdo se o to stará tak přemýšlím Co s tím :-/
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Navracení pozemku

#112 Nový příspěvek od tomous »

Měl jsi to řešit dřív. Teď už mají podanou žádost. Jestli nemají s dotyčným náj.smlouvu,tak na pozemcích nemají co hospodařit-nemají právní vztah. Zajeď na nejblyžší agenturu kde podáváš dotace a řeš to tam.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Navracení pozemku

#113 Nový příspěvek od PEST »

pokud na to nemají právní nárok...tak jsou tak trochu víš kde, zašel bych tam a zkusil se s nimi dohodnout, pokud nebudou svolní, hod jim to na SZIFu do sporu, protože ty nárok máš, rozsvítí se jim to červeně a zastaví jim komplet dotace, pak už se řešení najde...

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Navracení pozemku

#114 Nový příspěvek od Citron »

Že by majitel nevěděl kdo mu obhospodařuje několik hektarů polí,... trochu zvláštní.
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Navracení pozemku

#115 Nový příspěvek od vitex »

To není vůbec zvláštní.Jsem majitelem hodně pozemků a platím pouze daně.Po pronajímateli nic nepožaduji,protože se mě ty starosti nevyplatí.A vůbec nevím,jestli to neposkytl k obhospodařování někomu jinému. :-/

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Navracení pozemku

#116 Nový příspěvek od Vlasatej »

sedlak: je to uplne normální. zvlast kdyz je to v lánu. spousta lidí seco pozemky ktere drzi vubec nezajima. pokud na to chteji dotace tak poslou dopis majitelum a v nem smlouvu o pachtu, pokud majitel reaguje tak si plochu zahrnou do dotaci, pokud nereaguje tak nezahrnou ale obdelavaji to. kazdej metrak urody se hodi. nemuzou zadat dotaci na plochy na ktery nemaji smlouvu o pachtu, na to jim prijde kontrola.
jinak to co popusujes se resi tak ze se zajede s vytistenou katastralni mapou s oznacenymi pozemky za tim kdo je obdelava a domluví se s ním kdy tam sklidí a treba aspon podmítne. rozhodne se nikomu nic ciziho nesklizi nebo nepostrika roundupem, porad ta uroda je neci majetek byť na cizim pozemku.
rádi asi nebudou, ale chce to s chladnou hlavou sednout, treba se da vymyslet i nejaka smena pozemku na hubu abys mel celej kus a blíž. je to diplomacie.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Navracení pozemku

#117 Nový příspěvek od tomous »

Vitex. záleží kolik je hodně pozemků...... Jestli ti třeba nájem 5000kč z Ha nestojí za to vyřizování.......

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Navracení pozemku

#118 Nový příspěvek od oco13 »

Vyčistenú časť džungle som len tak na dobré slovo posunul kamarátovi - aby ju obrábal a aby znova nezarástla bordelom. Či to robí on alebo jeho deti alebo zaťovia- to mi je šumafuk. :typek:

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Navracení pozemku

#119 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak nakonec jsem byl na té místní agentuře a zkusím to nejdřív domluvou a kdy ne tak se zahájí řízení o vydání pozemků, ono dotyčného chápu tady je malý nájem oproti tomu co napsal tomous :) aspoň od těch co tam hospodařili a nejspíš ty pozemky propachtovali dávno rodiče dotyčného a i po skončení smlouvy je nevydali a bez nájmu jeli dál :vztek: . Dotace na to podané nemají takže to urgentně zkusím diplomaticky vyřešit :smich: . Když to nepůjde diplomaticky tak tenhle rok budu na dotacích kratší ale co se dá dělat :friends: , dřív to řešit nešlo protože známý s pozemky za mnou přišel až teď ;-)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“