Zavlažování, zavlažovací technika atd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#421 Nový příspěvek od z4011be »

Nebo klidně doporučte čerpadlo na vodu, traktorový pohon. Nádrž není tlaková, takže vývěva nepřichází v úvahu. Na netu jsem našel typově toto:

https://www.guede.cz/detailsklk.aspx?sklk_id=O2V6000101

Má někdo zkušenost, jak to chodí, jestli je problém s rozběhem/nasáním ? Nebo jiné řešení ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15823
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#422 Nový příspěvek od oco13 »

Mám ho chodí velmi dobre, nepoužívam ho na nasávanie, berie z nadrže za traktorom, takže je stale zavodnené. Trocha problém, že počas chodu čerpadla nemôžeš zavrieť vodu, tlačí tolko že vytrhá hadice zo spojok.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#423 Nový příspěvek od z4011be »

Taky neuvažuji o tom, že by to mělo nasávat vodu ze studně. Ale když odhadnu, tak cca 0,5 m od výšky čerpadla bude dno potoka a nasávací hadice s košem může klidně ležet jakoby proti proudu (voda by mohla "natékat" do nasávaci hadice.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#424 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já ho mám taky. Nasaje normálně ze studny. Kdyby 3-4 metry musí vytáhnout. Možná vic. Trvá mu to třeba půl minuty, minutu, ale nasaje. Kubíkovka načerpaná za 15 minut. Vývoďák zařazený na 1000 otáček a motor klápe na volnoběh
Jo a počítej že v tom potoce budeš muset mít zásobu vody a nebo dostatečný přítok, páč ono je fakt hladové (žíznivé).

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“