Elektrická sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrické sekačky

#16 Nový příspěvek od Leo »

Mám elektrickou sekačku už přes deset let, pořád drží, musím to zaklepat. Jen pár pojistkových talířů na nůž padlo za nějaký kámen v trávě. Kastla plastová, drží, jen na okrajích je trochu zubatá od kamenů. To ježdění dopředu a pak dozadu taky musím občas dělat, protože hustá větší tráva dovede slabší sekačku i zastavit. A dělám to i pro to, že sekačka tak tu trávu i víc rozseká. A když je tráva dost vysoká, tak beru jen půlku záběru sekačky, aby to v klidu posekala.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Elektrické sekačky

#17 Nový příspěvek od Niko01 »

Jakub píše:Ahoj, no mě na jedno kopyto teda nepřijdou, liší se dost tím nejdůležitějším - motorem, máš různé druhy elektromotorů, jejich otáčky, chlazení, uložení ložisek, případně převod, atd...

Ta benzinová vřetenovka je trochu mimo téma, ale to nevadí. Je to úplně jiný princip sečení, tráva se vlastně střihá proti ocílce, jak u bubnu řezačky, používá se to hlavně na pravidelné sečení velmi udržovaných ploch - fotbalová, golfová hřiště, atd.
Vidím, že jezdíte i v horším terénu, tráva není nijak extra hustá, ale občas se zapráší od krtince, nemusíte to příliš často brousit? Máš už nějakou zkušenost, co s tím udělá kámen?
Ahoj Jakube,asi sem to blbje napsal,OMLUVAM se.
Jo rozdil v tech kosackach je,to mas uplnou pravdu,ja sem jenom chtel poukazat na to ze v dizajne no ale hlavne v -skoro- celkovej mechanike se to vubec nic zasadneho nezmenilo.+pohon pomoci klinoveho remena+,a ta brzda -,mam takovu skusenost z Boschkou ze teta kapanek strajchla nozem o obrubnik a celej mechanizmus se rozletel na nekolik kousku,objednal sem N.D.a vyslo to pomali jak nova kosacka :vztek: .
No a k te mojej vretenovce,jeste sem to nebrusil,tam to zalezi jak to nactavis,u mna je to tak ze kdyz dam papir A4 tak to projede jak nuzkama,s kamenim bohuzel nemam zadne zkusenosti,u nas je pisek,ale prednedavnem sem sni trefi malej pnicek od ceresne,prumjer cca kolem 5-7cm,rozflakala to ta kosa na trisecky,uz sem se lekl ze je v p..i... :rohy: .No a dam jeste jeden odkaz na ti vretenovky http://kosacky.heureka.sk/f:10165:118576/ http://www.pluska.sk/izahradkar/online- ... rnika.html - to bude spis pro ti devcata jak popisoval Kenybz 8) .
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické sekačky

#18 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, v pohodě, je pravda, že na principu jako takovém se u rotačních sekaček toho moc nemění, ale i tak si výrobci hrají s detaily:
Máš různé tvary nožů, to souvisí spíš s vyhazováním trávy a lepením na spodek. Pak máš různé přídavné funkce, jako to mulčování - samozřejmě to nebude nikdy, jako od čistokrevné mulčovačky, je to jenom kompromis a potvrdí to i prodejce, ale na nižší trávu to jde, pokud není moc hustá.

Kvalita práce závisí u rotačních sekaček na řezné rychlosti (obvodová rychlost nože) a všimni si, že to žádný výrobce ani neudává, musíš si to sám spočítat. Tady už je rozdíl v motorech, protože u asynchronní klasiky nakrátko se dostaneš pod 3000/min , já mám s komutátorem a převodem 3300/min nože. A to si vem, že u menších záběrů bude rozdíl větší - při kratším noži.

S tím rozbitým Boschem, stát se může, jaký měli řemen, ozubený nebo klínový vícedrážkový?

K těm vřetenovkám - jsou i menší elektrické, ale nejsou tady vůbec rozšířene a šíleně drahé. I sami výrobci říkají, že se nehodí na vyšší trávu, že jsou na ideální rovné plochy, pravidelné sečení, atd. Useknou trávu v celé délce, sběr nemají nebo jenom malý koš před sebou a hlavně musíš séct pravidelně. Takže sem to zkraje zavrhl.
Jsou tady na to dvě témata: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 52&t=10060
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... A9#p426889
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

martinmartinmartin
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 08, 2015 4:41 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Elektrické sekačky

#19 Nový příspěvek od martinmartinmartin »

Zdravim vsechny, NIZE zkusenosti s BOSCH ROTAX. PO cca dvou letech zadreny remen, ktery ojel plastovy napinak. Opraveno vlozenim kusu plechu a slepenim. Uvidime, jestli vydrzi.
S pozdravem vsem Martin -
Přílohy
P7030048.JPG
P7030047.JPG
P7030046.JPG
P7030045.JPG
P7030044.JPG

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Elektrická zahradní sekačka

#20 Nový příspěvek od mastnacek »

Premejslim o el. zahradni sekacce. Motorova Husqvarna stavkuje a obavam se, ze po 10 letech tvrde sluzby bude oprava brigse draha. Tak jen tak nahlas premejslim o elektrice. Pojezd by byl dobrej. Pouzivate nekdo?

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Elektrická zahradní sekačka

#21 Nový příspěvek od xxmm »

babča si koupila baterkovou z mountfieldu a dětem se to moc libí, chodí jí teď sekat trávu :) Já jsem ještě neměl šanci ...
cena hrozná.
v recenzích celkem dobře vychází i ty na 2 baterky z Lidlu, kde je cena celkem pěkná.

Ale záleží kolik m2 chceš sekat.
A taky jak často, protože od toho se bude odvíjet životnost baterky a její cena je občas taky hrozná...

Nebo jsi myslel sekačku na kabel?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Elektrická zahradní sekačka

#22 Nový příspěvek od Veteranista! »

Mám receptař z minulého měsíce, kde testovali tyhle bateriovky, nejlíp výkon/cena vycházel nějaký Einhel, pokud chceš mužů to zkusit najít a vyfotit
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Elektrická zahradní sekačka

#23 Nový příspěvek od DYK »

Můj typ asi nebude pro každýho, ale pojezd plynule laditelnej na extra "motorek" a u AKKU sekaček platí, že se to hodí jen s více stroji. Pořídit jen sekačku a aku je to nejdražší řešení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Elektrická zahradní sekačka

#24 Nový příspěvek od mastnacek »

Na kabl. Aku jsem ted koupil babicce Ryobi vyzinac, hybrid i na kabl. Sece tak 20 minut. 2,5ah baterka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Elektrická sekačka na trávu

#25 Nový příspěvek od DYK »

Jo na kábl?! Tak to jde mimo mě.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Elektrická sekačka na trávu

#26 Nový příspěvek od mastnacek »

Co cert nechtel, nejspis se uvolnily usazeniny z bio prisad a brigs vcera polital celej dvur. Uff, jak ja nerad vybiram novy veci!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Elektrická sekačka na trávu

#27 Nový příspěvek od DYK »

Tak tuto vlastnost popisované úsady nemají a je problém je uvolnit nechanicky - chemicky. Natož aby se to "samo". To byla jiná drobnost.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Elektrická sekačka na trávu

#28 Nový příspěvek od mastnacek »

Kazdopadne jsem rad. Mas pravdu, u mfky jsem nevyjelkarbos a ma to jak poblity sadlem. Musim pohledat co na to. To se me jeste nestalo.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“