PAPRIKY od semínka až k plodu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#271 Nový příspěvek od kenybz »

tak jak letos? kdo už má vyseto?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#272 Nový příspěvek od Britt »

Není to moc brzo? Vytápšnej skleník nemám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#273 Nový příspěvek od kenybz »

myslel jsem semínka do minipařenišť na parapet do baráku
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#274 Nový příspěvek od Britt »

To je mi jasný ale co potom s nimi? Nebudu je mít půl roku za oknem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#275 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tuhle kratochvíli s nejistým výsledkem nechávám odborníkům.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#276 Nový příspěvek od kenybz »

většinou je vysévám koncem ledna ale někteří i dřív když si to prolistuješ několik stran zpět...
nic natom neni to vypěstovat, jenže to máš pak 200 rostlin paprik přez stovku rajčat
něco rozdáš pak to všechno nasadíš uděláš pár kečupů nebo zavaříš a zbytek napodzim do hnoja :jazyk:
tak si koupíš v obchodě po pár rostlinách a nemusíš mít strach že toho bude moc....ale šak to znáte musím toho sadit hodně aby měli co zavařovat i sousedi zloději
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#277 Nový příspěvek od Pavlajs »

Snad nebudu první?Od pátku se chystám hodit semínka do země,tak snad dnes mi to už konečně vyjde...zatím jenom papriky.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#278 Nový příspěvek od Baťa1 »

loni sem to sel až koncem unora a do zemi to šlo už to mělo pul metru a už kvetli takže zatim čas a možná se na to vyseru eště podle nálady ale mě to nedá, to každé rok že už to přístě nebudu a tó a nakonec to zas naseju
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#279 Nový příspěvek od Britt »

Já koupím sazenice.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#280 Nový příspěvek od Baťa1 »

no to je sice néjednoduší ale to pak neví čovek co to vlastně bude co tam naroste předloni taky otec kópil jakési stromek teda dva jeden je to co mělo byt a druhé jak to na jaře vypučelo tak měl maličko jiny listy už to bylo podezřeli ale nekonec uplně cosi jinyho co ani sme nezjistili co to vlastně je, kupoval ten černé jeřáb, a pak dyž by s teho náhodó nebylo nic muže byt blby počasi a není ani paprika nebo rajčata to je snaď eště chólostivěší jak ty papriky, paprika chce akorád správnó teplotu a vodu a celkem škudce žádné jednu chvílu teda byli listy jak cedníky ale nemělo to na nic vliv našel sem tam takovi malinkaty hoseničky zeleny ale na za tyden už tam nebyli tak ani nevim jestli to tam požrali nebo né, ale rajsky to je pliseň a z každé druhé rostliny de jedno dvě rajsky a zbytek dva metráky černé hmoty de do popelnice tak pak by mě mrzelo že se to kupovalo
loni byli papriky krásny sice bylo moc horko tak se to zaseklo pak teprv po měsícu to znovu zakvetlo ale paprik bylo z osmi rostlin tak dva kyble s teho sice pulka zelenéch ale z teho eště pulka za oknem zčervenalo a aji ty zeleny se cosi uvařilo vyhodili se tak štyry rajsky že bylo sucho tak bylo taky dosť ale papriky vydrželi dýl rajsky pliseň a šli vytrhat a papriky se uklizeli až měsic po nich
kdysi rajsky to bévalo rajskéch a ty zálistky co se vyštipali tak se sázeli ešte vedle a na tech taky zaplodilo dnes koncem srpna pliseň a konec, sósed to šplichá pětkrát má to pak plny jedu ale stejně je to zbytečny my nešplicháme nic a ty sósedovy šplichany ty naše nešplichany přežijó tak o čtrnáct dní takže zbytečná práca a jedovatina a stojí to peněz, jo loni sem šplichal kapustu to byl hnus co se tam nalíhlo za hevěti, prvně molice ty sem zlikvidoval tabákovym odvarem pak dřepčík na teho už to nefungovalo tak sem kópil postřik a nakonec na to nalezl bělásek teho už sem neviděl tak dvacet let tak řikám už si to teda sežer stejně s teho bude už hovno protože ty stonky na koncu srpna měli tak třicet centimetrů a nebyla tam jediná kulička to byla kapusta ružičková no ale nakonec se to eště spamatovalo na na koncu října tam pár kuliček bylo sice takovy menší ale nazbiral se pitlik do nejaké polivky na chuť bylo
Naposledy upravil(a) Baťa1 dne ned led 07, 2018 5:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#281 Nový příspěvek od Britt »

Musíš vědět kde nakupuješ. Na trhu bych je nikdy nekoupil. Mě stačí 3 keříky a každý jiný. Když si budu kupovat semínka, vyjde mě to dráž než sazenice.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

capino
Příspěvky: 248
Registrován: úte led 04, 2011 9:04 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#282 Nový příspěvek od capino »

v pátek jsem nakoupil semínka asi 5 druhů,ještě čekám až přijde odrůda Hamík-pro děti,a koncem ledna naseju,jako každý rok jen pár kousků,ta moje mi vždy nadáva,když na podzim zaváříme tak 30kg paprik,že musím příště nasadit mín,že je toho moc,a stejně to skončí na cca 60-ti rostlinách,děleno dvěma,sázím po dvou k sobě,prostě to jinak neumím,to samé rajčata,sázím odrůdu Tornádo do skleníku,tak 15 rostlin,užasi 13 let co jsme s tou mojí spolu nekupujeme kečup a zásobujeme rajskýma celé okolí,vše ve dvou sklenících,každé vzlášt,bez postřiku,jen voda a hnojivo,ale to musí bavit,Petr

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#283 Nový příspěvek od kenybz »

hoši nepodporujte kšeft ze semenama je to banda nenažraná šak v tom pytlíku je čím dál méň semének za čím dál víc peněz
loni jsem sadil 6 odrůd a všecko byly nasbírané semena z našich rostlin a nebo z papriky kůpené v obchodě normálně na jídlo kůpíš si v obchodě papriku a máš v ní tak 100 semen už máme vyzkůšané odrůdy a vyroste z toho to co bylo v obchodě kůpené
pokáď je to hybrid tak sa može stat že stoho vyroste jeden z původních druhů z kterého sa to vyšlechtilo
no a každý rok sadím AMY ty sů brzo a sů dobré aj zelené nejsů sice tak chuťově vynikající jak vyzráté kapie ale ty než dozrajů to dlůho trvá tak aby bylo aj nazačátku cosik do huby
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#284 Nový příspěvek od rosch8 »

co pouzivate za substrat na sadenie?
mne vzdy vyklicia, pekne rastu a potom zacnu zltnut listy, ale iba na niektorych. Polievam zospodu, kelimky od jogurtu su derave zospodu, takze vodu maju vsetky rovnako...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: PAPRIKY od semínka až k plodu

#285 Nový příspěvek od kenybz »

předloni jsem si kůpil výsevní substrát a stálo to zaprd ono v tom nejsů živiny, ale výhoda je že je to jemné to zase jo.
Sadím už x roků do substrátu pro pěstování zeleniny je tom aj humus a hned to má sílu ty rostlinky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“