Sady, stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Sady, stromy

#1 Nový příspěvek od Leo »

Stříhání ovocných stromů - videa


V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Sady, stromy

#2 Nový příspěvek od Mikas004 »

to druhé nemá chybu :)

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Sady, stromy

#3 Nový příspěvek od Paťas »

Leo díky za odkazy! 8) Chtěl jsem založit téma na řez ovocných stromů. Mám doma deset druhů jabloní několik let nestříhaných. Tata si je nasadil před patnácti lety že se s něma bude hrát v důchodu a už sa ho nedožil. Shodou okolností byl zahradník sadař! Když sem po něm chtěl aby mňa to naučil tak říkával do toho sa mě neser. No a už to potřebuje hodně prořezat. Ještě že jsem teď ukecal kámoša z Podvorova který to prý umí a dojede v sobotu na to mrknůt. :shock:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Sady, stromy

#4 Nový příspěvek od Leo »

Chtěl jsem tu dát i nějakou literaturu či rady o stříhání ovocných stromů, ale zatím jsem nic nenašel. Ale jak jsem četl na nějaké diskuzi, nejlepší je stejně dívat se pod ruky toho, kdo stromy umí stříhat, a nejen stříhat, ale celkově se o ně starat a tak sbírat zkušenosti.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Sady, stromy

#5 Nový příspěvek od Paťas »

Leo píše:Chtěl jsem tu dát i nějakou literaturu či rady o stříhání ovocných stromů, ale zatím jsem nic nenašel. Ale jak jsem četl na nějaké diskuzi, nejlepší je stejně dívat se pod ruky toho, kdo stromy umí stříhat, a nejen stříhat, ale celkově se o ně starat a tak sbírat zkušenosti.
Literatury mám dost snáď třicet knížek o ovocných stromech,botaniky a sadovnictví a stejně máš pravdu v tom že je nejlepší se dívat na ruky kdo to umí. 8) Vysvětlí co a jak a proč to tak dělat a né jinak! Na všecko sa potřebujů odborníci a pokud sů rozumní tak předávajů rady,zkušenosti a fígle. Tady sů klučiska šikovní a spoustu věcí sem sa naučil které v knížkách nejsů ať už je to v elektrice,stavení,motóroch atd. 8) 8)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Sady, stromy

#6 Nový příspěvek od Leo »

Sběr ostříhaných haluzí v sadě

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Sady, stromy

#7 Nový příspěvek od Paťas »

Toš to je mazané! 8) U nás je spoustu hektarů vysázených jabloňových sadů nejaká Italská firma a přemýšlal sem co s tým odpadem dělajů. No Jabloně pěstujů ve stěnách tak že sa vyřezávajů jen tenké větvičky. Jabka majů nádherné ale kůpit by sem si jich nešel. Tolik postřiků co tam valíjá sem ještě nevyděl. Když vydím toho rumuna na traktóře bez kabiny jenom v pláštěnce a s respirátorem jak ten postřik po něm teče tak je to hrůza. Tata říkaval že červivé jabko je zdravé jabko a nikdy moc nestříkal.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Sady, stromy

#8 Nový příspěvek od Deane7 »

Viete mi poradiť čo urobiť s kúpenými stromkami ktoré som nestihol vysadiť? Sľubovali mi že mi poorú a zkultivujú pozemok a jeden mi to pooral len minulý týždeň, no ani sa to nedá nazvať že pooral, skôr ugniavil. Teraz sa mi tam nikto nechce do toho pustiť, síce jeden sľúbil, no až o týždeň, možno o dva a to už stromky nemôžem nechať len tak prikopané, tak by som skúsil urobiť nejaké obaly a dal by som ich doma do polotieňa a na jeseň by som ich vysadil ak nevyschnú. Ide ma šľak trafiť z tých kopaničiarov. Nemám čas tam chodiť každý deň, mám to cca 20 km.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Sady, stromy

#9 Nový příspěvek od chobotek »

Uříznout vršek z 25l plastového kanystru (třeba co v něm bývá voda do ostřikovače), dolů navrtat pár děr a tam to zatím zasadit. Vyklopit to půjde dobře a máš to nachystané než opilci vystřízliví. Když s tím balem nebudeš při sadbě moc hýbat, je celkem jedno, kdy je přemístíš do sadu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#10 Nový příspěvek od kenybz »

Dobré téma no máme taky sádek kerý zme kůpili aj s barákem cca 60 stromů střihám to sám a bohužel chyby předchozího majitele nelze odstranit...a on byl prý tak šikovný a stromy střihal každý rok
dokoce zmaldil 3 jabloňě tak brutálně že chudery vyhnaly následující rok stovky zloďějů dlůhých přez metr a nejde s tím nic dělat to je prostě stará odrůda kerá sa tak naprudko nemože střihat...špatně zapěstované korunky u slivoní a stým nic nenaděláte když už má kmínek 8cm a nad ním do V 2 stějně silné větve a na každoé korunka...samozřejmě sa ty stromy po pár letech rozštíply...nebo v půlce kmenu zboku zapěstovaný další stromek to opravit šlo
nejhorší je že si negdo kůpí stromek a chce ho pak upravit k obrazu svému a z vysokokmenu prostě neduděláte zákrsek a tak to je...a co je horší tak dneska si kůpíte stromek aj v supermárketu a ten stromek je chudák uplně uschlý a v teple....nějak moc tomu nerozumím učím sa sám co jsem vyčetl /loni supr knážka ze 70-tých roků sadařství a sadovnictví a když nevím tak mám dobrého kamaráda a ten kdykoliv poradí má ovocnou školku aj prodejnu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Sady, stromy

#11 Nový příspěvek od Mikas004 »

Nenašel by se někdo poblíž Rožnova nebo Frenštátu, kdo by přijel a ostříhal mi stařičké ovocné stromy.
Samozřejmě za úplatu :-)
Je to džungle a nevím co s tím.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#12 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já vam udelam video jak kosim svuj sad :) odbornik by ziral :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#13 Nový příspěvek od kenybz »

včera jsem byl s kámošem co má kovoobrábění u něho v sadu cca 80 stromů tak jsme pokecali chvílu.... střihat věděl jak docela mě překvapil ale ta ochrana proti okusu moje nervy...
nevím kerý hňup rozšířil takové kraviny jako dávat petky na stromy???
Nejlepší je obyčejné drátěné pletivo co je pro králíky a zavčasu ho povolit a nebo sundat...díky petkománii a gdejakým plechom je kolem stromu mraveniště do půlky kmenu kůra ožraná a stromek skoro suchý. nekeré kmínky uplně plesnivé..dokonca tam měl na několika stromkoch jakýsi silnější alobal pod tým samozřejmě mraveniště a plíseň nekeré stromky neobalil tak byly ožrané jinde zase už zarostené plastové pletivo...tak zme odstranily ty slavné ochrany proti okusu a stromky nech bojujů...jinak korunky pěkně zapěstované řekl bych ukázkově 8)

aj gdyž jsem psal že si stromky střihám sám tak bych měl prosbu jestli tu je někdo z okolí kdo by mě pomohl dat do rozumného stavu ty staré jabloně které po brutálním zmlazení které dělal předchozí majitel vypadajů chudery jak obrácené koště se stovkama metrových výhonů
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#14 Nový příspěvek od kenybz »

:zapomel: hlavně že tu píšu že mám dobrého kamaráda zahradníka... tak jsem mu volal a už vím co s tím :)
máte někdo tuto pilku?
http://www.moderni-naradi.cz/aku-naradi ... 1900).html
sám používám ruční zavírací pilku od pilany a ta řeže dobře jenže taků haldu větví co budu muset odstranit to bude hrůza
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#15 Nový příspěvek od kenybz »

máte někdo tyto?
http://www.spacil.cz/prodej/nuzky-na-ve ... a-s-206622

nebo optám sa jinak co používáte za nářadí v sadu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“