Sady, stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Sady, stromy

#256 Nový příspěvek od Deane7 »

A nebudú tie rezy poškodené tými zúbkami? Ja mám tiež nejaké z Lidla ale moc sa mi nepáčia. Používam staré ako dal hore Kenybz ale už sú trochu poničené a ja nemám k dispozícii brúsku na ktorej by som ich prebrúsil a dať si to robiť a zaplatiť keď nemám kamaráta čo by mi to urobil by nebolo efektívne. To keď so robil vo firme na CNC a vedľa bola magnetka na ktorej mi kamarát nabrúsil to bolo iné.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#257 Nový příspěvek od kenybz »

tyto nůžky mám nejradši mám dvoje ty co jsou na foto mají navařované ostří protože to nějaký jouda nabrousil z vnitřní strany a vypadl z tama taky gumový doraz
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Sady, stromy

#258 Nový příspěvek od Deane7 »

Kúpil som tieto:
Obrázek

Hľadal som nejaké informácie ako sa zbaviť hryzkov, kamarát sa mi sťažoval že mu ničia aj veľké stromky, mne tiež padla jedna jabloň, už vlani zarodila a minulý mesiac pozerám že je nejak divne naklonená, chytím ju a korene odhryznuté. Kamarát kúpil ten na baterky, ale hryzci sú tam stále. Kedysi vraj pomáhal naftalín proti moliam, no ten sa už nepredáva.

A keď už o tom hovorím, vedeli by ste poradiť ako sa zbaviť mačiek na pozemku? Na plašič ony kašľú. Suseda sa stará o všetky mačky, mne by ani nevadili, ale keby nesrali po trávniku. Mám tam akýsi plašič na baterku ale na ten mi serú.
Naposledy upravil(a) Deane7 dne pát bře 22, 2019 8:25 am, celkem upraveno 1 x.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sady, stromy

#259 Nový příspěvek od Britt »

Já se bojím, že všechno pomrzne. Pupeny jsou těsně před rozkvětem a na dnešek bylo zase -1°C.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Sady, stromy

#260 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To máš eště dobrý, tady bylo na včerejšek -6 a zamrzlo mi venku i napajedlo pro dobytek. Ale zase jsem pořídil ráno přihnojit ozim. pšenice.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Sady, stromy

#261 Nový příspěvek od Deane7 »

No vidím to tak že tento rok marhule nebudú. Už rozkvitli a v stredu má mrznúť. :'(
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#262 Nový příspěvek od kenybz »

no unás má meruňka též fest napučené poupata enom rozkvést...zkůšal negdo zakrytí třeba netkanů textýliů stromek je zatím malý tak co by jste doporučovali na zakrytí?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sady, stromy

#263 Nový příspěvek od palobobo »

U nas uz marhule kvitnu. Samotna ta tenka biela tkanina moc neuchrani. Jedine tak pridaj pod plachtu sviecky. Ja som tak mal pozakrivane jablone mam drotenku pred dvomi rokmi a co bolo zakrite a pod tym sviecky prezilo a bola uroda. Uz odkvitnutu hrusku z plodmi som nezkrival a vsetko opadalo zmrznute.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sady, stromy

#264 Nový příspěvek od Britt »

Já mám velký strom a nezakryju ho ale sadaři je zakrývají a rozdělávají pod nimi malé ohníčky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Sady, stromy

#265 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak túto noc malo mrznúť ale už je upravená predpoveď a podľa nej mrázik k nám nepríde. Tak dúfajme že to vydrží.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Sady, stromy

#266 Nový příspěvek od radas »

hoj kluci kolegovi se po nedávném větříčku nalomila historická třešeň dala by se nějak ještě zachránit odrůda /roubování, očkování/? nejsem si jistý, jestli se během roku nezlomí úplně a nějaké plaňky tu po lese na pokusy máme. na rouby už je asi pozdě ty se berou před vánoci dík

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sady, stromy

#267 Nový příspěvek od Atlan »

Tak neviem ale rano na aute zamrznute kvapky vody.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Sady, stromy

#268 Nový příspěvek od alchstuip »

radas: Ja vrublujem tak, ze v obdobi pred kvitnutim beriem vruble a hned vrublujem do vhodneho podpnika/planky.

Uspesnost asi 80%, zatial som robil marhule, ceresne, jablone a hrusky.
Ked ma to raz za cas chyti, tak si len tak pre zabavu povrublujem nejake veci v zahrade, ziadne komercne mnozenie.

Najlepsie je vyskusat, ked mas dost planok, vezmi material a zavrubluj 10, 20 ..... na kolko budes mat chut a cas a nieco sa urcite podari.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1802
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Sady, stromy

#269 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Radas,
v období květu roubuj loňský letorost na loňský letorost stejného průměru. Řez dělej co nejdelší a udělej je tak, aby si po přiložení měl pupeny proti sobě. Dej bacha, aby si na řez nesáhl. Potom to stáhni roubovací páskou. Ránu nahoře zadělej štěpařským voskem, nebo balzámem. Na ten roubovací řez vosk, nebo balzám nedávej.
Já používám v době květu anglickou metodu roubování a mám skoro 100% úspěšnost. Roub s podnoží se do sebe zaklesnou a drží sami. Potom mám obě ruce volné na zatažení páskou.
Obrázek

Očkování se provádí na přelomu červenec/srpen
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Sady, stromy

#270 Nový příspěvek od bourač »

v Litoměřicích právě probíhá prodejní výstava Zahrada čech - není to opravdická slavná veliká, ta je až na podzim (jako každý rok)
Tato je od 10.dubna do neděle 14.dubna denně od 9°°h do 17°°h.
Jel jsem dnes okolo a lidi odtamtud nosí stromky. Snad se to někomu hodí...
http://www.zahradacech.cz/rub-trznice-zahrady-cech-2019
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“