Brambory

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Brambory

#3631 Nový příspěvek od paulo77 »

Je to speciálně na hryzce od české firmy za 1250. https://www.likvidator-hrabosu.cz/ která je podle mě lepší a nebo německý originál w2 například u kentaura za 975. https://www.kentaurzbrane.cz/expanzni-l ... -model-w2/ Do obou je potřeba koupit náboje jak do porazkovy pistole, 9x17 ale do ty český se dají dát i silnější mám tuseni 9x19 nebo 9x21. Dává se to do země takže kočky a pes by měli být v pohodě. Podívejte se na YouTube, nevím jestli ta adresa bude fungovat https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&s ... tor+hryzcu

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3632 Nový příspěvek od murár »

Zemiaky toho roku som sadil ako prví v dedine 10.4 a po zasadení ich ešte 2x prikryl sneh. Ostatný sadili o 3-4 týždne neskôr. Vňať bola na nich vysoká skoro meter. Raz som ju stihol postriekať proti plesni. Pred dvoma týždňami z nich silný dážď zmyl zeminu tak aby nezozelenali tak sme pozberali z vrchu zemiaky asi 8 vriec 25kg. Ale šupka ešte bola slabá, lúpala sa a ešte sa zemiaky držali na vňati. Tak ešte ostali v zemi a von pôjdu až koncom tohto mesiaca keď sa vrátim domov. Tak budú v zemi skoro 6 mesiacov. Úroda vyzerá veľmi dobrá, dúfam že vydržia.

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brambory

#3633 Nový příspěvek od tucnakk »

Odrudu brammbor Bionta ještě někdo pěstuje :jazyk: ,----- .

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brambory

#3634 Nový příspěvek od padesátka »

Opět Lucinda a letos to vypadá dost dobře 8) Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Brambory

#3635 Nový příspěvek od Deane7 »

Lucinda vyzerá naozaj dobre.
Obrázekbetta in 30 gallon tank
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brambory

#3636 Nový příspěvek od padesátka »

Tohle je Brok :jazyk:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Brambory

#3637 Nový příspěvek od BourakBob »

Mám takový možná hloupý dotaz. Chceme poprvé pěstovat brambory. Máme komplet zatravněnou zahradu kde kdysi bývalo i malé políčko. Co teď potřebuji je vytvořit znovu nové pole. No spíš "pole" asi na 6 brázd brambor. Jak postupovat při zakládání nového pole na brambory? Mám teď na místo kde chci založit pole rozházet hnůj a zaorat?
A jak postupovat z jara? Jinak mám Mt8 mini zatím bez rotavátoru ale sháním.

Díky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Brambory

#3638 Nový příspěvek od DYK »

Zahrada? Tráva? Takže drátovec. Není to tak jednoduchý!! Na tom co popisuješ a co chceš jsi měl pracovat již celý letošní rok!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Brambory

#3639 Nový příspěvek od Fizz »

Povidej!

Já z jara bagrem do pul metru prohrabl neudrzovanej trávník, dal jsem do toho hnuj, a nejakej písek protože mi to přišlo dost jílový. Drny jsem vyházel. Brambory zak na zkoušku co bude, půl políčka je pod ořechem ve stínu, zasazeno cca bedna brambor, teď máme vykopáno 6. Odhaduju že ještě jedna slabá tam bude. Pod ořechem mely brambory cca o týden opožděný vývoj (podle natě).

Plevele teda pekelně, ale je fakt že spíš než tráva to byl takový bordel všehochuť. Jinak rekl bych pohoda. Mrkva cibula, rajcata, jahody, hrášek, kedlubny, ředkve, dobrý, okurky trochu divný krátký a tlustý, a kurevskych slimáků. Jediný co se vůbec nehlo byly borůvky, ale do těch mi chodí chrápat slipky bažantů a dycky to rozhrabou.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Brambory

#3640 Nový příspěvek od BourakBob »

Letos na tom místě byla ještě hromada dřeva (odřezky z vazby) takže jsou tam nezatravněný fleky tak půl na půl. Říkal jsem si že bych to aspoň zkusil vím že to není jednoduchý. Nebo jinak když bych chtěl mít do budoucna brambory jak tedy nejlépe teď postupovat?

Fizz bagr nemám takže se musím spokojit s pluhem 😂

Tak nevím zkusit nezkusit každopádně brambory a to pole tam chceme jen nevím jak začít jsem uplný laik

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Brambory

#3641 Nový příspěvek od Fizz »

8)

Já nemám pluh.

Já to bral tak, je tam hlína, v hlíně rostou kvítka. No chcu víc bramborový kvítka.

Cokoliv víc než zasadím je úspěch. Za me dobrý, cibule dost, zeleninu žena už půl roku výhradně naší využívá. Prcek ví že neco roste, že to musí dozrát, ze se trhá plevel a zalívá. Nic nestrikam. Hrabal jsem bagrem proto že ho mám, protože tady čtu výhody hluboký orby, chcu tam zadržet co nejvíc srážek, a taky tam byl bordel, beton cihle, co jsem našel šlo ven. Na zimu to poryju.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Brambory

#3642 Nový příspěvek od BourakBob »

Ajo takhle, no tak já to prubnu asi to zasypu hnojem a otočím to. Nebo hnojit až na jaže a pak to rozmlátit rotavátorem?

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brambory

#3643 Nový příspěvek od padesátka »

Tak já po zkušenostech se zahradou--pokud to nezrotavátoruješ tak se z těch drnů zblázníš jako před lety já :( já už bych takovou chybu neudělal nejdřív přejet rotavátorem nejlépe teď(předem posekat) pak třeba v listopadu zaorat a na jaře máš připraveno k bramborám a žádný drn tam už nebude. Pokud to zoráš a pak třeba použiješ ten rotavátor tak se ti ty brambory budou blbě do těch drnů sázet tak-že ty drny budeš muset vybrat ručně :zapomel:

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Brambory

#3644 Nový příspěvek od fikejz »

Pokud máš rotavátor za Mtčko tak bych taky nejprve po posečení rotavátoroval tak na hloubku drnu (mělko), pak dal hnůj a nakonec zaoral. Na jaře znova rotavátor - co to jde hluboko a pak zasadit.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brambory

#3645 Nový příspěvek od padesátka »

Pokud bylo políčko několik let ladem tak bych na první rok ani nehnojil až druhý ale to je na každém jak kdo uzná za vhodné.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“