Brambory

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Brambory

#3496 Nový příspěvek od DYK »

Takže jedna 1.5kg bude tak akorát.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Brambory

#3497 Nový příspěvek od Deane7 »

Moja mamka ešte keď som bol malý spomínala že mali také fialové, priviezli im sadbu z Oravy zo Zákamenného, tie mali kilo, dlho ich ešte sadili a hovorili im kiláky. Ja som sa pred rokmi kontaktoval s pani keď ešte žila z tej rodiny ale už ich tam nemali. Mali dobrú chuť, pekné biele vo vnútri.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3498 Nový příspěvek od other-side »

Dyku, ještě jsem se k vyorávce nedostal, objednal jsem jednoduchý vyorávač, tak uvidíme, budu to dělat v pátek nebo v sobotu za týden.

snad tam nějaký brambůrek pro tebe bude

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3499 Nový příspěvek od other-side »

Obrázek

Dyku promiň, jeden brambor 1,5kg jsem nenašel. Pakliže se spokojíš se dvěma bramborami, můžu poslat poštou.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3500 Nový příspěvek od murár »

A ja toho roku mám ázijské zemiaky! Aké? Menšie ako ping-pong! :smich: V jari bola suchota u nás a pršať začalo až okolo medarda a veľa! Tak to chytilo pleseň. Tak zemiakov je veľa pod kričkom ale všetko malé ako čerešne. :-/ ešte uvažujem niekde zohnať sadzbu skorých zemiakov a zasadiť.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3501 Nový příspěvek od other-side »

jako střelivo do praku

já už mám letos útrum, za 3 týdny mrzne, druhou várku už jsem nedával, akorát mám někde u pole zarostlou přepravku se sadbou, žije si to tam svým životem, zatím

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3502 Nový příspěvek od other-side »

sadba už podle mě nikde nebude a ještě něbude

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3503 Nový příspěvek od murár »

Z tou sadzbou bohužiaľ máš pravdu. :-/
Vyorával som jednej pani 6 šorikou zemiakov kde bolo zásadných 50kg svadby a vyorali a pozbierali len 4 vedrá malých zemiakou. A to viacej takých pestovateľských úspechov a nás v dedine bolo! Ja som zasadil +-150kg sadzby a pozbierali sme 20 veľkých vriec zemiakou( asi 1000kg) Priemer tak býva okolo 30-35 vriec a rekord bol pred tromi rokmi 47 veľkých vriec na 8,5 árovej roli.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3504 Nový příspěvek od other-side »

já jsem před časem na pozemek dovezl přepravku s bramborama, původně k jídlu, pak už starý, výhony 20cm, včera jsem to vyhodil na kompost a beztak to za ten měsíc a půl stihlo udělat plody, kdybych to dal do země, ještě by z toho něco bylo

já pujdu na pole až to voschne, jsem zvědav, zatím to je tak, že pod kytkou jsou tak dvě střední brambory :)))))

nevím jak dlouho budu v jednom dělat 600m2, asi celý den

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Brambory

#3505 Nový příspěvek od DYK »

Madam má něco se zády? na děti bych to nesváděl . . . .
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3506 Nový příspěvek od other-side »

Dyku :))))))

to nechtěj pochopit, to tak prostě je

jednak já vydám za dva, tři lidi

a druhak, jak bych to diplomaNticky napsal

tahle moje holka netahá, a jelikož já nehodlám jíst furt těstoviny a kuskus tak kuchyni vládnu já, vládnu zásobování, polnostem, troubě, lednici, špajzu, tak to prostě je a dneska jsem zatopil v kachlích a hned jsem upekl pizzu a udělal kynutý s mákem a švestkama, mák vlastní (ruskej obří) a švestky taky naše

a zrovna tady je to výchovou, u nás se dicki vařilo, zavařovalo, plnej sklep, musí bejt, já to mám to samý, nepotřebuju čumět po večerech na média, raisovat po venku, zrovna teď zavařuju paradajky, mám toho 23 sklenic x 0,75ltr , v zimě jak dyž najdeš

a moje milá a její família, ne že by neměli přístup k zahradě, ale jejich život byl chudý a skromný, protože máma je skromná, takže vyrostli na drožďový polívce a hotovo, v životě nebyla v Tuzexu :)))) a já několikrát, a Lego mám, a MATCHBOXY taky

nevím no, moje tchýně v kuchyni to je masakr, to člověk umře hlady, voni ty ženský to maj takový skromný, samci to maj honosný, teda co já znám, prostě maso, lov, těžká práce, je třeba se najíst, lepší když zbejvá než když chybí

tahala moje exka, ta tahala skoro jako já a někdy snad aj víc, ale utahal jsem ji, takže "utekla", chtěla přežít :)))))

tahle moje tahat nikdy nebude, ona je taková, že sedí a co bude to bude, co nebude to nebude, ale poslat do prdele mě umí to jo

já jsem zase rád svým pánem, nevím no, v příštím životě chci nějakou kuchařku, pekařku, cukrářku, abych se najedl aniž bych musel furt stát u plotny

mně totiž k večeři "Chleba s něčím" fakt neoslovuje a já hodně jím a tak si musím vařit no

takže brambory si rád vykopu sám, pač EGOista :)))) Mačo Ego :)))

a těším se na to

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3507 Nový příspěvek od other-side »

a proto jsem alergickej na gender rovnoprávnost, moje milá teď na tohle téma dělá nějaký korektury nějaký knihy, nesleduju to, já bych to roztrhal a autora nakopal do prdele

voni chtěj rovnoprávnost jen tam, kde se jim to hodí, ale jít do lomu na kámen, rubat uhlí, hele to ne, ale když samec přebalí děti, nakrmí děti, nakoupí, uvaří, to jooooo

taková sexmise

kdybych chodil do civilizace a víc se zajímal, tak bych rád věděl, jaký maji takovýhle gender holky partnery, jestli teda není na baterky

a LGBT to je to samý

a vůbec....ať žijou domácí brambory

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3508 Nový příspěvek od murár »

Ešte pri vyoravaní zemiakov sme našli jedno myšacie hniezdo a takéto dve čuda
Obrázek
Nevedel mi nikto povedať že čo to je? Dnes sused tiež našli pri vyoravaní takéto larvy a jedna sa vyliahla v motýľa. Tak nakoniec sme prišli že je to Smrtihlav. https://cs.wikipedia.org/wiki/Li%C5%A1aj_smrtihlav

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Brambory

#3509 Nový příspěvek od thovt »

Pochlubím se taky co jsem našel
Obrázek

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Brambory

#3510 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

u mě dobrý,ne teda jak se chlubí na fotce thovt.tam je fakt obsypáno.to čumím.ale mám to lepší ,jak loni a předloni.déšt se projevil....tak já si to jdu zapsat,černej vrchovatej zednickej kbelík počítám 13 kilo.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“