Brambory

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
other-side II
Příspěvky: 1247
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3931 Nový příspěvek od other-side II »

brouk amerikanksi jest na obzore

teď bude měsíc sucho, takže z brambor bude asi zase houbeles, závlahovou hadici co jsem měl půl roku nataženou na poli bokem rozkousalo nějaké zvíře, ono je to děsně baví, to pak zapneš závlahu a máš vodotrysky
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1247
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3932 Nový příspěvek od other-side II »

vyměkl a objednal 200m "děravé" hadice.....
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Brambory

#3933 Nový příspěvek od thovt »

Zalejvej na večer.

other-side II
Příspěvky: 1247
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3934 Nový příspěvek od other-side II »

zalejvám na soláry, takže přes den, vím že to není ideál, ale co nadělám, "musím", s konví ani hadicí do toho nepůjdu, dám hadici děravou jako předpředvloni a bude klid

mandelinky zatím pod kontrolou, celkem asi 20 ks

až začnu platit školné dětí, tak přestanu dělat tyhle experimenty, kdybych nedělal zemědělství, které ročně sežere 150-250tis za investice, tak jsem už milionář

u Liťáku je to se srážkama stejný, co, kdo nemá vodu z Labe, nebo potoka/rybníka, je nahranej, já už na Perštejně plnil sudy z vodovodu

u sebe na hospodářství u Plzně mám vrt a soláry, takže spotřebu vody neřeším, spíš řeším investice do rozvodu vody, elektroniky a tak, chystám se na malý přečerpávající systém, abych měl vodu samospádem ke kytkám, to bude dalších 300-400 peněz fuč.....

hlavně, že se směju amatérským sportovcům, že kupujou kola za statisíce :)))))
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1247
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3935 Nový příspěvek od other-side II »

kdybych nedal závlahu, mám jen krásný zelený lupení, už teď jsou brambory vytvarované podle hrud hlíny, nic moc, tak ještě aby to narostlo z vody, jinak korálky, dneska jim pustím vodu na celej den, včera jsem je asi naposledy projel radličkama, kupodivu nekosím zelený, ještě se v nich dá jezdit
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Brambory

#3936 Nový příspěvek od palobobo »

Tak uz som aj ja zakopol do zemiakov
Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Brambory

#3937 Nový příspěvek od Deane7 »

Neprovokuj záhorák 👌
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3938 Nový příspěvek od murár »

Aj moje zemiaky sadene v apríli už sú na jedenie ale zatiaľ len pre mandolinky! :D

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Brambory

#3939 Nový příspěvek od jojo7011 »

No mna ide urvat od nervov. Sadil som v polke Aprila. Najmenej som dal fajtu Agria ta poschadzala perfektne. Potom som posadil ocosi viac ruzovu fajtu Laura, ta poschadzala uspokojivo. A najviac som posadil fajtu Soraya a ta nespochadzala takmer vobec :vztek: Kde tu nejaka zisla co meter meter a pol. Toho roku bude so zemiakmi bieda uz to vidim. Co som sa bavil aj s inymi, tak Soraya neposchadzala nikomu. Divne po minule roky nebol so Sorayov problem. Tak neviem :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Brambory

#3940 Nový příspěvek od ota »

Švagr mi dovezl teď před chvilkou nové letošní brambory. On je ,,z kraje" Polabí. Letos sázeli o hodně dýl. Povídal že ty co byly volně jsou velký a málo pod keříkem. Jsou pěkné, tuhé. Ty co měli pod folií jsou malé. Teď je co nepršelo zalívali kapénkou pod folii a povídal že hrozně hnijou. Asi se zapařily. Z těch asi bude prd. Jinak výkup je 10 Kč/kg co povídal. Zájem by byl, ale je jich málo oproti jiným rokům. No už se těším až budou k obědu. Letos jsou to zatím druhý pytlíček od něj. Ty první byly drobné kuličky a byly moc dobré. Vždycky je to hroznej rozdíl oproti kupovaným z dovozu. Ty dovozové jsou takové vodnaté. Tyhle od něj jsou pěkné, chutné a tuhé, bez té přebytečné vody.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brambory

#3941 Nový příspěvek od murár »

Ja čo som bol doma pred týždňom a som bol na roli plečkovať zemiaky tak ta Soraya už sa pekne ukazovala. Mám 18 riadkov po 40 m Sadbu som mal svoju, akurát ako som tu niekde písal že som to sadil zo studenej pivnice do studenej zeme začiatkom aprila. Len u nás bolo po tom veľmi málo zrážok. Až teraz ich poriadne polialo. Ešte mám 6 riadkov novej sadby a tam bolo doporučene že sa má predklíčiť. A ja tu sadbu od kuriéra som rovno vysypal do sadzača a posadil. Aj tak pekne schádzala. Keď sa trocha vyčasí tak musí ich syn postriekať proti mandolínkam.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Brambory

#3942 Nový příspěvek od pavel sk »

Nam zase zemiaky spasla vysoka zver :vztek: :vztek: :vztek: . Dnes sme to boli oplotit. Tak mame plot v plote. Polovnici u nas stoja za KKT!!!

other-side II
Příspěvky: 1247
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Brambory

#3943 Nový příspěvek od other-side II »

dával jsem je na Josefa a už bych je mohl jíst, ale jsou drobounké, počkám ještě týden, dva, pustil jsem do nich děravou hadici, ale už teď jsou hlízy hrudkaté jak bylo sucho, mandelinky zatím nic extra, takže letos budu mít asi extra bio brambor

sucho je ale u mě hrozný, na obilí super, ale to je tak vše
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Brambory

#3944 Nový příspěvek od Deane7 »

jojo7011 píše: ned čer 11, 2023 12:12 pm Co som sa bavil aj s inymi, tak Soraya neposchadzala nikomu. Divne po minule roky nebol so Sorayov problem. Tak neviem :-/
Ja som zasadil Sorayu z vlastného chovu a zišla mi pekne, len jej to o týždeň dlhšie trvalo. Dnes som ju obhrnul.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Brambory

#3945 Nový příspěvek od oco13 »

Celkom zaujímavý nápad
čo vy na to? :typek:

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“