Krmná řepa

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Krmná řepa

#1 Nový příspěvek od tona20 »

Rozhodl jsem se pěstovat krmnou řepu pro koně nebo kozy. Jakou byste mi doporučili odrůdu? diky

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Krmná řepa

#2 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Krmná řepa

#3 Nový příspěvek od Vlasatej »

Podobnej problém sem řešil vloni. Nakonec sem zašel do místní prodejny osiva a zeptal se jaké osivo berou lidi nejčastěji ( na váhu) , a to jsem koupil. Na podzim sem měl řepy, že sem nevěděl co s ní, půlku sem rozvezl kolečkama sousedům, zbytek sme si nechal ve sklepě a krmím s tím králíky. Odrůdu nevím, ale je nažloutlá. Na ochutnání je sladká, ale nepříjemně pálí vzadu v krku. Semtam se objevila i jakoby šedobílá varianta (asi zatoulané semínko jiného druhu) ale ta narostla vždy menší než ta žlutá.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Krmná řepa

#4 Nový příspěvek od fastrac8250 »

naj je ten buciansky zlty valec co si mal ;-)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Krmná řepa

#5 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Řek bych že pro koně i králiky je vhodnější krmná mrkev např. Táborská žlutá,lépe snáší sucha

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Sklizeň řepy

#6 Nový příspěvek od Antony30011 »

Pánové, nezkoušel tu někdo sklízet řepu v trošku větším množství? Je to jen teoretická otázka, ale nešlo by to nějak vyorávačem na brambory? :-/ Máme letos trošku víc řepy a všecko trhat rukama se mi moc nechce, tak vymýšlím jak na to :prace: v JZD maj kombajn na cukrovku, ale ten by mi neprojel bránou :D nemáte někdo nějakej nápad nebo radu, jak to dostat ze země? :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Sklizeň řepy

#7 Nový příspěvek od DYK »

No a ty máš taky cukrovku? Teda myslím řepu, nebo krmnou? Cukrovka se "doluje ze země, krmná jde jak nic. Jen se ohnout. Vršky budeš stejně zaorávat, ne? Tak se můžou nechat hned na poli. Hold chce to svůj čas.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklizeň řepy

#8 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nene krmnou. Ta jde lehce. A stačí se jen ohnout... jenže od určitýho množství už je toho moc :-/ dřív sme měli tak půlku a už tak to dělala celá rodina. Loni sem to dělal skoro sám a letos ženský zas nasázeli víc, tak hledám způsob jak to vydolovat ze země a nezničit si ohybací ústrojí :friends:

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Sklizeň řepy

#9 Nový příspěvek od creative »

To jsi tedy založil téma. Měl jsi napsat, rád jezdím traktorem, ale okopávat nechci.Jinak řepa se seje. Krmná jde tahat sama, vždyť je skoro celá ven a co já vím , tak jsme měli za koně podorávač. Něco jako se dřív vodil pluh za koně, ale jen taková jakoby radlička , tou se řepa podjížděla v řádcích.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sklizeň řepy

#10 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Cemu všemu to budeš dávat?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklizeň řepy

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Creativ: neveděl sem kam jinam to napsat, tak sem založil téma, vadí to? A nevadí mi okopávat, plevel v tom trhám i řepu protrhávám. Ale už loni sme měli 4 vrchovatý vleky a letos je toho ještě víc a sem na to sám. Tak mě dneska napadlo, jestli by to nešlo aspon nějak vytrhat strojem, čistit to stejně musím růčo.

Drapalíků: já prasatům, v zimě trochu králíkům a ještě to babička slibila svojí sestře pro prasata, ale od těch pomoc taky nehrozí :-/

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sklizeň řepy

#12 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Králikum je vhodnější krmná mrkev,ale ta se taky podorává takovim hákem-radličkou

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklizeň řepy

#13 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mrkev sme jim dávali taky, ale ta letos vubec nevzešla :-/ petržel taky ne. A podorává myslíš jako kypří nebo vydělává ven? Nevím jak tomu pojmu rozumět. Mě napadl zkusit ten vyorávač na jablouška, ale aby to některý řepy nevzalo v půlce :-/

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sklizeň řepy

#14 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Když se vyorává,je to nástroj ve tvaru jako háku a tím se podrývá a uvolňuje,potom jí lehce vyndáš ven

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Sklizeň řepy

#15 Nový příspěvek od DYK »

Říkalo se tomu vyorávač kořenové zeleniny a hodilo se to zrovna na tu mrkev nebo jinou hloběji kořenící zeleninu. Na krmnou řepu je to k ničemu. Vytrhnout jde v pohodě, ale kdo ji očistí a upraví na skladování? To stejně žádnej vyorávač nedělá. Jen kombajn - snad některej.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“