Krmná řepa

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

kŕmna repa

#106 Nový příspěvek od mirage »

Na jar som zasial zo semena kŕmnu repu. Teraz som zistil, že niektoré rastliny mi idú do kvetu. Žeby bol prebiehol jarovizačný proces, nakoľko pár dni bola zima? Výhonky, ktoré idu do kvetu mám otrhať? Bude z toho ešte nejaká úroda?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: kŕmna repa

#107 Nový příspěvek od murár »

Listy z repy sa bežne odlamovalý a kŕmila sa z ním hydina alebo prasatá. Ja by som to odlamál aby išla výživa dole. Mne zase toho roku nenarástla. Ak sú na roli 10-15 ks z +-200 tak to je veľa.

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: kŕmna repa

#108 Nový příspěvek od špalek »

:-/ Ahoj, to je nějaký divný. Řepa je dvouletá rostlina a semena normálně rodí až druhým rokem kdy bulvy přezimují a na jaře vyženou silný stvol s květy. Každý rok se ale třeba jedna nebo dvě zblázní a vyrazí rovnou do květu. Nikdy jsem nezkoušel to zastřihnout, ta řepa co žene do květu je malá a poměrně tvrdá, ale nakrouhat jde. L

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: kŕmna repa

#109 Nový příspěvek od Pavel »

je beznej jev u repy bud to vytrhni a vyhod nebo stoho trhej listy a ty ted krm na uskladneni ta bulva nebude cos tomnel za osivo ze ti zmetala jeste si muzes nejakou nechat narus a pak vybrat semeno a to pristi rok zasejt ale je mozny ze se to bude opakovat vznikla ti tak zvana semenice co sem se ji namlatil nivou a e 512 pak osevanem ted to vozej cely na mlaticky

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: kŕmna repa

#110 Nový příspěvek od mirage »

Ja si už cca 10 rokov takto rozmnožujem semeno, že na jar si zasadím 2-3 celé repy a tie idú do semena, ktoré si ponechám na ďalší rok /mám ružovú odrodu a som veľmi spokojný/. Aj predtým sa stalo, že niektorá vybehla do semena, ale to bolo skôr rarita. Mám obavu, že keď otrhám tu vňať, tak mi narastú len malé buľvy, čo mne rástli skôr veľké. Rozmýšľam, či neposejem nanovo a túto priebežne skŕmim.

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Krmná řepa

#111 Nový příspěvek od mirage »

Tak už je zasiata nová medzi riadkami a táto ide von na skŕmenie.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Krmná řepa

#112 Nový příspěvek od Pavel »

mirage skus nekdy repu rozkrojit a zasadit jen pulky melo by ti to take narust na semeno takle se bezne mnozi na pokusnejch zahradkach

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Krmná řepa

#113 Nový příspěvek od mirage »

Repy mám dosť, zvyknem si zasadiť 2 buľvy na semeno a to mi stačí. Ešte sa mi zdá, akoby tie, čo idú do semena mali ostrejšie listy a bežné viac oblé, asi som už z toho paf.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“