Krmná řepa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Krmná řepa

#76 Nový příspěvek od gastly »

Pro mě pozdě, včera sem to zasel.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Krmná řepa

#77 Nový příspěvek od Pavel »

tak tady je na nej mob mirek vrabec selgen

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Krmná řepa

#78 Nový příspěvek od Pavel »

dopr ja tam nenapsal číslo 721864006

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Krmná řepa

#79 Nový příspěvek od mazhor »

Kontaktoval jsem prodejce ze Selgenu, semeno prodavaji jen po baleni na pul hektaru a ja planuji osit jen 1/4. Mohu si polovinu semen z balicku nechat i na pristi rok, nebo me uz nevyleze? Jinak za ten balik chteji okolo 1800kc, odruda Monro a Jamon.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná řepa

#80 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vyleze, nesmi ale zmrznout.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Krmná řepa

#81 Nový příspěvek od mazhor »

Mluvis o semenech, co zbydou :)
Jak dlouho by se vlastne dala semena skladovat,aniz by to melo zasadni vliv na jejich klicivost? Skladovani pocitam v suche tmave komore.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná řepa

#82 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ano, o tom co by sis nechal. Co vím tak rapidně klíčivost neklesá. Zkusím ti to zjistit, ale onehdy byl dokument o semenářské bance na Špicberkách a tam to skladují roky. 8) ale to je trošku něco jinýho.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Krmná řepa

#83 Nový příspěvek od vašík »

Klíčivost druhý rok dobrý a ten další už ni moc.Vlastní zkušenost ale jak bylo semeno staré před nákupem nevím.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Krmná řepa

#84 Nový příspěvek od Pavel »

mam tu seminko krmky kdyby někdo chtěl na presev nebo chrast jeto obrus francie

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Krmná řepa

#85 Nový příspěvek od Nelinář »

Zdarec, mám takový malý problém s řepú, v jednom místě kruh cca 3m v průměru ně černajů listy. Trochu sem gůglil ale ani po radě strýca gůgla nejsu chytrý. V létě v tom místě byly listy také nadrchlané. Čím to? mšice, plíseň? jak s toho ven? Říkal sem si že řepu vyvezu všecku pryč a listy vyhodím úplně mimo pole ať sa ten prevít dál nešíří. Ošetřit to pole neak? Na jaro nebo eště fčíl? Jináč ty nadrchlané listy v létě sem přikládal suchu, jak zapršalo, toš sa to zlepšilo. Toš nevím :-/

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Krmná řepa

#86 Nový příspěvek od tona20 »

mazhor píše:Kontaktoval jsem prodejce ze Selgenu, semeno prodavaji jen po baleni na pul hektaru a ja planuji osit jen 1/4. Mohu si polovinu semen z balicku nechat i na pristi rok, nebo me uz nevyleze? Jinak za ten balik chteji okolo 1800kc, odruda Monro a Jamon.

Taky bych si chtěl koupi obalované osivo, ale tak na 10 aru. Nenašel by se tu ještě někdo, že bychom se dohodli a koupili jeden balík společně?

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Krmná řepa

#87 Nový příspěvek od sim111 »

Nelinář píše:Zdarec, mám takový malý problém s řepú, v jednom místě kruh cca 3m v průměru ně černajů listy. Trochu sem gůglil ale ani po radě strýca gůgla nejsu chytrý. V létě v tom místě byly listy také nadrchlané. Čím to? mšice, plíseň? jak s toho ven? Říkal sem si že řepu vyvezu všecku pryč a listy vyhodím úplně mimo pole ať sa ten prevít dál nešíří. Ošetřit to pole neak? Na jaro nebo eště fčíl? Jináč ty nadrchlané listy v létě sem přikládal suchu, jak zapršalo, toš sa to zlepšilo. Toš nevím :-/
A teraz nie je u Vás sucho? mne to tiež trochu robí ale repa je už dozretá a dnes som 500 kg predal a bulvy sú v pohode.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Krmná řepa

#88 Nový příspěvek od tona20 »

Kontaktoval jsem prodejce ze Selgenu, semeno prodavaji jen po baleni na pul hektaru a ja planuji osit jen 1/4. Mohu si polovinu semen z balicku nechat i na pristi rok, nebo me uz nevyleze? Jinak za ten balik chteji okolo 1800kc, odruda Monro a Jamon.


Taky bych si chtěl koupi obalované osivo, ale tak na 15 aru. Nenašel by se tu ještě někdo, že bychom se dohodli a koupili jeden balík společně?

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Krmná řepa

#89 Nový příspěvek od Pavel »

napiste do fta dobrovice prodavaj semeno krmky nebo chemikor obrubce take prodava malo odberatelum v tom fta bych se mohl mozna stavit a vizvednouto

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Krmná řepa

#90 Nový příspěvek od tona20 »

Ale já sháním obalované osivo.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“