Ořech

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ořech

#121 Nový příspěvek od murár »

Tak toho roku orechy sú vylúskane asi10 kg. Sú chutné žiadna horká chuť ako minulého roku. :wink: Aj teraz sa z nimi napchávam.
https://uzitocna.pravda.sk/seniori/clan ... r_redakcie

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ořech

#122 Nový příspěvek od murár »

Tak toho roku na stromoch my obstáli len orechy. Žiadne jablko, hruška a asi 20 čerešní bolo. Len na orechoch vydno že nejaká úroda bude! Len neviem či plch už sa do nich pušťa? Za tento týždeň som našiel na zemi už asi 15 nadhryznutých orechov.
Obrázek


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ořech

#124 Nový příspěvek od murár »

Tak orechy už dozberane! :wink: Na prekvapenie celkom dobrá úroda, tak aspoň orechy keď nič iné nebolo na ostatných stromoch toho roku. Tento rok tie orechy dosť neskoro boli. Štandardne mi ten orech pri garáži opadáva koncom 8. mesiaca a toho roku to je až 10. mesiac. Čo som si všimol tak tie orechy - jadierka toho roku už boli dosť prischnuté! Tak sa nedalo pochutiť po rozlúsknuti na sladkom jadierku. Už ta šupka bola prischnutá. :-/

ibanez5
Příspěvky: 1589
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Ořech

#125 Nový příspěvek od ibanez5 »

Taky jsem včera dozbíral,ale naopak jich je létos míň :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Ořech

#126 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak u nás z orechov nič nie je, tak ako posledné roky :zly:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ořech

#127 Nový příspěvek od ota »

Už to ani nesbírám! Mám tu ještě loňské. Letošních ořechů zatím z jednoho stromu 3 velký 25l kýble. Dneska mrholilo, mlha a spadly další. Tak zase kýbl. Ani jsem ten sběrač nevyndal. Možná zítra seberu. Bo se to rošlape. Letos jsou menší ale zase hodně. U pantatíka žluto ořechů pod stromem. Myslím, že včera sebral. Ani nevím kolik. Ale bude to taky na kýble. :vztek:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ořech

#128 Nový příspěvek od murár »

Dnes som pratal lístie pod orechom a pribehla po ceste od susedov veverička. Desať minút sme sa naťahovali lebo chcela ísť na strom. Postavala pár metrov odomna a čakala kým neodídem. Tak som sa postavil k orechu a som tam stál a pokúšala sa okolo mňa dostať na strom. Hovorím že tu už nič neje na strome. Potom sa otočila a odyšla po ceste k ďalšiemu orechu o 50m vyšie. Orech si zo zeme nevzala ale vyliezla si poňho má strom.

jean
Příspěvky: 3040
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Ořech

#129 Nový příspěvek od jean »

Murar, aj ti nadavala? Raz som v lese prisiel k stromu, na ktory si robila narok vevericka. Ta vystrajala :) inak orechy u nas tento rok nic moc. Sice malo, ale zato zle :smich:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ořech

#130 Nový příspěvek od murár »

Ja som jej chcel len dobre! Zbytočne by sa tam driapala keď už tam neboli orechy. :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ořech

#131 Nový příspěvek od ota »

Přez noc pršelo, vylezl jsem z dílny a už jsem to viděl. Došel jsem pro kýbl a sebral to nadělení. Už je to letos 4 takovej kýbl! Jsou menší, ale dost. Koukal jsem na strom a ještě tam jsou. Trochu opadlo i listí. Ale jen tak na zkoušku. Za vsí co vysázel soused alej podle silnice je z půlky listí dole. A dneska i z těch 2 ořechů z asi 30 co tam jsou pustily ty velké ořechy. Jsou to papíráky. Tak jsem sebral od každeho plnou kapsu. A pak říkám sousedovi ,,šel jsem po silnici a souseda ořechy už padají. Koukej a ukazuju mu. Když by jsi chtěl tak si dojdi taky." :vysmech: Teoreticko prakticky jsou to jeho stromy. Mynulej víkend oklepal a sebral jedlé kaštany taky z jeho vysazených stromů u silnice. Dvě plastové přepravky. Doma je pak vyloupal.
Takhle mám 4 kýbl z jednoho stromu a ještě tam jsou!

Obrázek


Odpovědět

Zpět na „Zahrada“