Rybníky,jezírka, umělé nádrže

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#106 Nový příspěvek od elbarto »

Pomalu pokracuju v kaceni naletu zde dna nadrze a soucasne hloubim sondu na cca metru2. Je to vetsi nez se puvodne zdalo. Pod vrstvou cca 30cm zaminy (shnile listi. atd) je cisty sedozluty jil. Jeste netusim zda voda doteka bokem nebo nejakou puklinouý ve dne. Po vykopani testovaci jamky se kal usadil dole a voda je cira. Znam smolare co vyhrabal v cervenem jilu a vodu ma pres vsechny pokusy stale zluto-cervenou.
Predstava je vyhrabat se cca 50-60 v melke casti, cca 1metr v hluboke a cele dno vyspadovat do jednoho mista. Nasledne dno vysypat sterkem vetsi frakce. Mozna naivne se domnivam, ze oddelim jilovou vrstvu a zabranim kaleni. Rad bych to spachal jako ciste prirodni, bez plastovych folii, atd. Muj dotaz na profiky zni: budu to zivotaschopne (jil+sterk) pro ryby a rostliny ?? S vysadbou kytek pochopitelne pocitam.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#107 Nový příspěvek od other-side »

nejsem sice profík, ale my jsme vydlabali díru jen v jílu, na začátku to bylo půl roku kalný, do roka a do dne se to "zazelenalo" rostlinama (něco rákos, něco nějaký traviny co se táhnou u břehu, pak takový štetky nízký zelený jak jehličí), plno vodního hmyzu a čistota až na dno, zakalí to akorát kachny co v tom občas hrabou, asi přidám fotky až kolem toho dneska půjdu

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#108 Nový příspěvek od Lars »

taky bych se toho štěrku nebál. u normálních rybníků se to sice nepoužívá ale nic tím nezkazíš
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#109 Nový příspěvek od sychrovak »

Mě se to zakalí po dešti nebo když řadi pes,jinak
Relativně čisté a zatím jen žáby.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#110 Nový příspěvek od alchstuip »

V nadrzi bez ryb sa vody vzdy postupne usadi a odkali. Ale ked tam nasadite ryby, hlavne kapra alebo karasa, tak koniec cistej vody, ryju v dne a v brehoch ako dive svine v lese a voda bude stale kalna...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#111 Nový příspěvek od Atlan »

sychrovak: Stym elektrickym stlpom nebol problem? Bluzkost vody,rozmoceny teren?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#112 Nový příspěvek od sychrovak »

Hoši mě to kalí tento vodomilec :))
Obrázek
Obrázek

Vedení nevedení sami úředníci chybou z toho udělali umělou vodní nádrž.Jinak vedle je na rybníku také vedení ale jen pro domy,tohle vede z trafačky.
Co se může stát??Budou tam měnit sloup ten co tam vidíš tak se jich optám.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#113 Nový příspěvek od sychrovak »

Dotaz na rybníkaře.
Mám v rybníku zatím napršených od 0,4-1,2m a už tam je 6 matečních kaprů a 2x cejn + ? nevím co mi tam kdo hodil.Když nemám přítok prý mě to v zimě vychcípá,tak pravil jeden škarohlíd.Strýc mě radil abych udělal otýpku rákosu na konec cihlu a nechal koukat na stojato aby mohli ryby dýchat.Já led vyřezávat budu ale né každý den se tam dostanu.
tak co vy na to? je to blbost že?

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#114 Nový příspěvek od v2000m »

Bych se spíš bál vydry, když ryby nechytí tak je vyplaší a to v zimě nepřežijí ..

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#115 Nový příspěvek od sychrovak »

Tu tam nemám a nebyla nikdy spatřena na vedlejších rybníkách.Je to u silnice.

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#116 Nový příspěvek od v2000m »

To máš dobrý, že vydru tam nemáš, se silnicí nemají problém...

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#117 Nový příspěvek od sychrovak »

Myslel jsem, že jim vadí ruch ,jinak v Jizeře jsou.No uvidíme jak dopadneme,řeším ještě přítok ale bude to oříšek.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#118 Nový příspěvek od sychrovak »

Čím krmíte ryby?
Obrázek
Obrázek

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#119 Nový příspěvek od alchstuip »

Pritok a zimovanie - Nas rybnik (melioracna nadrz?) je vykopany v zahrade a napaja sa spodnou vodou a zvodom zo strechy domu, inak ma len odtok. Hlbka max okolo 2,5 metra. Poslednu zimu ryby prezili bez ujmy aj ked mrzlo viac ako mesiac bez prestania a lad mal vyse 20 cm. Cast nadrze je zarastena rakosom.
Co sa tyka toho "dychania" ryb, oni ani tak nemaju velku spotrebu kyslika ako pri zamrznutej hladine hrozi otrava metanom, ktory nemoze z vody unikat a hromadi sa pod ladom - to su tie biele bubliny v lade, metan z hnijuceho sajrajtu na dne. Kvoli stresovaniu ryb vraj nieje dobre lad presekavat sekerou, snad menej hlucne je pouzit zemny vrtak. Zvykne sa pouzivat aj ten rakos, alebo hranaty balik slamy pre vacsie rybniky...
Vydra - aj ked je to v strede dediny a na oplotenom pozemku (klasicke plotove pletivo, vyska cca 1,7 metra, predvlani nam vydra vychytala vela ryb. Tu poslednu zimu sa k rybam nedostala prave kvoli hrubemu ladu.
Krmenie - odpad z kukurice, psenice, stare pecivo.... co pride, to tie potvory zozeru. Brehy su trava, dno bahnite, rakos, takze si urcite najdu aj nejaku zivu potravu.
Zlozenie ryb - miliarda karasov rozneho veku, cca 20 kaprov od 10 do 30 cm, pravdepodobne 1 alebo 2 stuky. Jednu som videl naposledy pred rokom.... mam slubene dalsie stuky, aby pomohli s likvidaciou krasov, moj sen je nasadit tam sumca.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Rybníky,jezírka, umělé nádrže

#120 Nový příspěvek od sychrovak »

Pěkný :) No sousední rybník se vyřezává led motorovkou.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“