Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Křovinořez

#886 Nový příspěvek od thovt »

Nejlepší profil struny je trojúhelník nebo čtverec. Sekám s tím podnože švestky.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#887 Nový příspěvek od Killer Koly »

tak zahada mizejici struny odhalena. pojistna pruzina je ohnuta a vzprici se o steny toho modreho protikusu a tim ho zablokuje v otevrene poloze. je tam ale velke treni, takze se civka otaci jen pomalu a struna se staci usekavat o nuz. jelikoz to jsou jen male kousky, tak to neni moc slyset, spis to vypada jako brnknuti struny o zem nebo silnejsi trs travy
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Křovinořez

#888 Nový příspěvek od bourač »

dík za objasnění, to se hodí, ta pružina o které píšeš to je ta vinutá pružina cca 40mm průměr?
Jak může dojít k jejímu ohnutí?

Včera jsem vzal můj 20let starý křoviňák Hecht a chtěl sekat. Nejde to, mám dokurvený levý rameno.
Objednal jsem v Bauhausu lehkej vyžínač aku. Worx. 1650Kč. Bez baterek, těch mám hromadu.
Uvidím jestli půjde nějak sekat "jednoručně". Hmotnost necelé 3 kg. Aspoň pěšinky. :vztek:

Jo - ty kulatý struny s ocelovým lankem stojí za prd, ubývají rychleji než 4hranná klasika a nesečou.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Křovinořez

#889 Nový příspěvek od Atlan »

Aka je sanca ze to 4 hrane lanko nebude sekat prave stenou a nie hranou :D t. Padom horsie ako oruhle.
Subjeltivne sa mi zda ze ten 4hran seka lepsie ako okruhla struna, ale to moze byy len pocit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Křovinořez

#890 Nový příspěvek od bourač »

ne není to pocit, 4hranka seká podstatně lépe než kulatá. Půjč si někde křoviňák, kup kulatou aj 4hranou strunu.
Vyzkúšaj a uvidíš. :friends: :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Křovinořez

#891 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdar. Po roce mám nasekáno jenom pár desítek hodin.....

Dík za opověď, tak jsem nakonec koupil tu HQ 555 a příští týden se s tím pustím do práce. Jsem zvědavý, jak bude fungovat v porovnání se trarou 245.

Hezký večer Kokeš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#892 Nový příspěvek od Killer Koly »

bourač: ta ohnuta pruzina je asi jedina zahada. vazne nevim, jak k tomu mohlo dojit, nejsou tam zadne brutalni vule, aby se to mohlo ohnout. podle me to bude asi vyrobni vada, cinan (nebo kdo to vyrobil) proste tu pruzinu ohnul a aby neprisel o premie, tak to poskladal s ohnutou pruzinu. ono to fungovalo, ale po tech nekolika sezonach se to proste zacalo zadrhavat

jinak diky vsem za rady, co me nasmerovaly spravnym smerem :pohar:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Křovinořez

#893 Nový příspěvek od bourač »

Obrázek

jsem nadmíru spokojenej, zase se mi jednou podařilo koupit věc která plní moje požadavky.
Benzínovej křoviňák to není, sekat píci pro dobytek teda ne, ale seče to obstojně.
Je to lehoučký, bez postroje. Celková délka je snadno stavitelná, snadno stavitelný úhel naklopení hlavy + hlava jde otočit 90°pro sekání podél obrubníků atd. 4A (20V) baterka půlhodinovou práci téměř nepoznala, seče to i hustou trávu a motor to nezastaví.
Už mám velkou rodinu aparátů Worx a zatím ani jeden nezklamal.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Křovinořez

#894 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jakou používáte strunu, koupil jsem HQ 555 a byla tam trojka šedivá struna X-treme, zapomněl jsem se podívat) a když s tím sekám nějakou hustší trávu, příp. chytne o krtinu nebo kámen tak velice rychle ubývá, ve srovnání s mým straším strojem HQ 245 R je spotřeba struny asi dvojnásobná. Vím, že je to spíše na kotouč, ale členitost pozemku a občasná kamenitost neumožňuje ho použít.
Děkuji za odpovědi.

Kokeš

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#895 Nový příspěvek od Sniper »

Já používám 5cipou červenou hvězdu 3mm.
Vyzkoušel jsem jde co a tahle je asi nejlepší kompromis.
Samozřejmě, že v tvrdé hmotě a okolo zídek a kamení ubývá. Známý zase nedá dopustit na žlutou hranatou 3mm od Stihlu.
Struna se ti buď bude zapékat v cívce, nebo lámat venku :-/
Já vyzkoušel plno materiálu a profilů, až jsem skončil u hvězdy.
A taky nezapomeň, že tvůj stroj má oproti předchozímu dvojnásobný výkon a větší záběr, to ovlivní životnost struny hodně.
Co popruh Balance XT, poradil sis s ním? ;-)
Tak ať ti dobře a dlouho funguje 8)

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Křovinořez

#896 Nový příspěvek od Kokeš »

Dík za radu, na těch kšandách jsem se poprvé málem oběsil, ale pak se to už povedlo lépe seřídit a bude to teď už fungovat. Dodělám ještě zbytek té šedivé struny, ale už tenhle týden koupím tu hranatou a uvidím, jak to bude fungovat. Ten starý měl 2 kw a já chtěl něco silnějšího, aby to trochu odsýpalo. Hezký den

p.s. nenapadne Tě nebo někoho, čím by mohlo být u té 245R, že při práci, když jede chvíli na plný plyn začne ztrácet výkon, v porostu začnou klesat otáčky, začne tu trávu spíš namotávat než sekat. Souvisí to i s vnější teplotou, čím byla vyšší, tím to bylo horší, ale teď už to dělá i při 12°. Palivová hadička a tohle všechno vyměněno, zadřený není, dle servisu HQ je vše v pořádku, ale je to trochu stylem, když si volně půjčím jeden citát "chodí to, ale neseče to"
Kokeš

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Křovinořez

#897 Nový příspěvek od Slávek55 »

Stává se,že lidé hledají problém v motoru,ale může to být tím,že se zadírá hřídel náhonu,nebo převodovka.Hřídel se otáčí v kluzných ložiskách,a ty jsou uloženy v gumovém silentbloku.Hlavně tam nelít olej.Ten gumu rozleptá.Ta Husqvarna je již dost stará,takže bych oddělil motor,vyndal hřídel a namazal.Též prověřit úhlovou převodovku.Nehřeje se něco,když stratí výkon?Mám jednu Husqvarnu již rok rozebranou a tam je hřídel tak zadřená,že ji nevytáhnu ven.Jenomže majitel hledal závadu v motoru a ten zcela zničil.Mám ještě rozebraného Oleo Mac a ten zadřenou hřídel ukroutil za drážkama.Obsah 35 ccm.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Křovinořez

#898 Nový příspěvek od Vedra »

Když mi Stihl ztratil výkon tak se urval kus karbonu a přicpal výfuk.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Křovinořez

#899 Nový příspěvek od sustodp »

mne to na 2145 zapchava take male sitko v karburatore, je pod deklikom na tej strane kde neni membrana myslim. ma asi 8mm priemer a bolo na nom nalepene take cierne blato. zo zaciatku som ho cistil raz do roka a vlani uz po vycisteni nevydrzalo ani jeden den. tak som ho vybral a odvtedy je pokoj :smich:

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Křovinořez

#900 Nový příspěvek od Kokeš »

Právě, že se nic nijak nadmíru nehřeje, nedře nepíská, prostě po jisté zátěži to začne slábnout, ta hřídel byla venku a namazaná asi před rokem, nikde nebylo vidět, že by tam byl problém, od té doby se to jen zhoršilo. Zkusím znova palivovou soustavu vyměnit všechny hadičky a těsnění a výfuk, Díky Vám za rady, až se k tomu dostanu tak podám zprávu. Rád bych to dal dohromady, protože stroj mám od nova na sekání kolem baráku.
\Hezký večer Kokeš

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“