Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Křovinořez

#841 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já normálně dávám hnůj na louky. Na jaře vyvezu od ovcí na hromadu a na podzim ji rozházím. Na jaře pak rozsmykuju zbytky a dělám v létě normálně sena. Žádný bordel se nekoná
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#842 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6: úplně stejně to dělám i já, jen co 2 roky 8) Tráva jak hovado, že ji rotačka má problém ukosit :smich: Letos teda seno nedělám, ale seču co 14 dní sekačkou, díky tomu hnoje netřeba.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Křovinořez

#843 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tráva jak hovadi se nekoná, páč sucho, ale někde mám leteckou fotku dědiny a je tam vidět jednu moji louku, která nebyla celá poházená, páč už nezbylo a rozdíl v barvě trávy je víc než zřetelný.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#844 Nový příspěvek od Sniper »

Tady na Odersku sucho není :-/
1x za 4 dny zaprší, mnoho lidí neusušilo, protože jim to zmoklo. Vjedeš do lesa a tam je mokro, na poli se práší, ale bodejť by ne, když se neorá, jen diskuje...
Já poseču a za 14 dní mám trávu ccav10-15cm vysokou. Už jsem sekl letos 4x
Soused neseče, suší a bylo krásně poznat, jak mám trávu hustší a zelenější po první seči sekačkou a hnůj 2 roky zpět 8)
Dneska už louky hnojí málokdo :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Křovinořez

#845 Nový příspěvek od ota »

No právě to je ten problém. Nahnojíš louku a trefíš mokrý jaro. Stalo se nám to kdasi párkrát. Tráva odspodu podehnije a krávy to pak nechtěly. Odspodu je to takový pak střapatý a oni to poznaji. Taky jsme kdysi RU5 naházeli hustej hnůj na louku, ne jednou. Zbylo, tak se tam nešetřilo. Tehdá bylo doma hnoje dost. Na pole i louku vyšlo. Trefil se vlhkej rok a osral by se z toho. A to louka byla rovná žádnej tankodrom a trochu po skopečku. Ale rotačka to měla co užvejkat. Tady se seká seno až na Antoníčka. Dřív by nikdo kosu do louky neposlal. To byly takový pořekadla, nebo spíš zažitý termíny. No kdo by sekl před Antonínem, koukali by na něj jak na blázna! tráva musela být vyzrála. A když pršelo, podehnilo to po hnoji na sračku. Tady vcelku není sucho nikde. Většinou drží vláhu všude. Jsou místa kde je mokro celej rok. Některé louky jsou proto jen mulčovaný. Však občas dám obrázek když mi synové pošlou utopenej traktor v louce. Ale oni ty místa už znají. Problém je, že se vytvářejí nová, neznámá. :D Ucpe se meliorace, nebo se někde přeruší drén a je to hned. Každý jaro to tady opravují, udržují. Jinak by bylo všude lavoru!
Tady z jara házejí prášek. Ale jen lehce a vyvážejí močku. Ta to umí rosvítit na louce! je to od oka poznat kde dával a kde ne.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Křovinořez

#846 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak tak, kde brat hnuj na louky, kdyz je potreba na pole. Ale hodne premejlsim o tretim policku na brambory a oziveni trojpolniho systemu se zarazenim ovci. Ale jako obvykle posledni roky, vlci me do toho hazej vidle.

Louku na seno pasu dlouho zjara, aby prvni seno nebylo prerostly. Ma konzistenci pekny otavicky.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#847 Nový příspěvek od Čárls »

Na vlky si jedině počíhat a světlici mez ně nebo dělobuch ze signálky pistole Bohužel brokovnici nesmíš :( Holt zelený zas něco dokonili a chráněj co nemaj na místech co je to nah... nejsme ani v kanadě ani v polsku kde na to jsou oblasti kde neškodí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#848 Nový příspěvek od Sniper »

Jak jsme se krásně dostali od křoviňáků k vlkům :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Křovinořez

#849 Nový příspěvek od jean »

Hoši, nebudeme prasata a nepojdeme na flka brokovnicou. Náboje do guľovnice nie sú zas tak drahé.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Křovinořez

#850 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady nejsou vlci,ale divočáci. Nevím co je horší...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#851 Nový příspěvek od Čárls »

Divočáky pokud jsi myslivec mužeš střílet 8) Vlka ne jen utrácet prachy za oplocení a nebo za psy ale musí být malinko větší a hlavně rváči co vlky roztrhají na kusy , ale ty je likvidovat nesmíš střelbou ani pastí:-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Křovinořez

#852 Nový příspěvek od fikejz »

... co je horší ...
To vím naprosto přesně: Nejhorší jsou prasata ekofašisti, co ti nařizují jak se máš k přírodě chovat, co chránit a co ne a to vše bez hlubších znalostí souvislostí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#853 Nový příspěvek od Čárls »

Bohužel jsou celoročně hájený jak ti vlci a na ně bych si i ten zbrojní pas pořídil 8) ,ale proč vlastně , dnešní kuše maj slušný dostřel a přesnost :D
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Křovinořez

#854 Nový příspěvek od Britt »

Karle, za vlka bys dostal větší flastr jak za člověka a doživotí bys dostal za černou zvěř, co si pravidelně chodí pro dávky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#855 Nový příspěvek od Čárls »

Jo je to postavený vše na hlavu :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“