Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#661 Nový příspěvek od Čárls »

Tak sem čerstvým majitelem https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Vy% ... FS-55.aspx
Na mý usržování okolo bytovky plně vyhovující co jsem dřív sekal elektrickou sekačkou tak mám nyní o 1/3 dřív hotovo a za trochu kraválu místo hlídání kabelu se vyplatil 8) asi zustanu u struny chtěl sem koupit to co má Brit ale asi od toho upustím a koupím náhradní strunovou hlavuJen aby byla zasada je u mne pokud nemám v zasobě zásadně se vysejří ,študoval sem kde se maže uhlová hlava a dočet sem se bezudržbová :chytry:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Vedra
Příspěvky: 1373
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Křovinořez

#662 Nový příspěvek od Vedra »

Bezúdržbový úhlový převod mám na FS 360 taky, asi je sralo že to lidi nemazali. Co mi vadí jsou závity na uchycení blatníku přímo v hliníku, jeden byl načlý už z fabriky a po dvou letech se rozloučil (často měním strunu/nůž/kotouč a tím i kryty) ale drží to i na dvou.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#663 Nový příspěvek od DYK »

No stejně, zajímalo by mě, kam by se s těch údržbovejch hlav mělo to mazivo ztrácet?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

JardaCNC
Příspěvky: 2350
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Křovinořez

#664 Nový příspěvek od JardaCNC »

Netěsnostma , proste se vyprska. Pak to treba kralik sezere a pak my (ja). Treba mu to i pak chutna :-).
Nemam krovinorez a tak nevim jak poradit.
Mam bubnovou 2dvou sekacku a tam nepozoruji unik.
Snad proto ze je tak tzv. trvala napln. Snad :smich:

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Křovinořez

#665 Nový příspěvek od Sadra17 »

já nepozoruju únik ani u křovinořezu :-/ když jsem chtěl mazat tak tam vždy mazivo bylo tak jsem jen trošku co mi díra dovolila vyštoural a dal nový :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#666 Nový příspěvek od DYK »

Uvědomme si prosím, v čem se ten úhlový převod točí, jaká tam jsou třeba ložiska je taky žádoucí, aby se nic nedostalo dovnitř, tak proč by něco lezlo ven?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Křovinořez

#667 Nový příspěvek od Britt »

Já mám křoviňák teprve 3 roky, ale držím se zásady, že pokud to funguje, nemám potřebu se v tom hrabat a tak ho umím akorát nastartit, dolít benzín a vyměnit strunu nebo hlavu za jinou, s nožema.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#668 Nový příspěvek od Čárls »

No ja mam dva návody jeden origoš a jeden stažený z netu abych věděl do čeho jdu no a neni vše jak je na netu Prostě je bezudržbová a šroub na mazání na ní není tak neřeším jak mazat Na podzim po sezoně pujde na seřízení do servisu a to samý i pilka 181 aby ji po těch letech prohlídli zda je vše jak má být
Sou věci do kterých se hrabu třeba ta Jonseredka co sem koupil a byl mázlý píst a sou věci co dám do servisu nemám otáčkoměr ani hudební sluch
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Křovinořez

#669 Nový příspěvek od PEST »

DYK: stará poučka: gufero, které neteče netěsní > překlad: je třeba aby břit gufera byl mazaný, jinak gufero vydře drážku do hřídele, vazelína se tedy ohřeje, zkapalní a maže gufero, samozřejmě jde přes něj malinko ven, to je celé :typek:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#670 Nový příspěvek od Čárls »

Co sem viděl byly tam zakrytovaný ložisko rs žádný gufero to jest pod strunovou hlavou na vývodu dál jsem nezkoumal musel bych uhlovou hlavu sundat a to u novýho dělat nebudu a žádný mazací otvor což docela chápu u RS ložiska pokud je víc mazadla než je zdrávo krytka vyletí ven takže nezkoumám až bude v servisu na doladění motoru zeptám se :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Křovinořez

#671 Nový příspěvek od jafi »

Zdravim Vas, chcel by som sa opytat. Mame cca rok a pol stary krovinorez Stihl .... nvm uz cislo, ale je to nejaky slabsi z profesionalnych. Dnes som nastartoval a ked som pridal tak ho stale dusilo az zhasol. Po niekolkych pokusoch som sa nato vykaslal a rozobral s predtuchou nejakej spinky. Bohuzial nie. Vsetko ciste novucke.Napriek tomu som vsetko pozrel prefukol ale stale ten isty problem. Jedine ked som.mu dal sytic a potom.ho drzal v otackach tak isiel. Ked som.ubral tak ho dusilo az zhasol. Neviete kde bude problem? Bohata- chudobna zmes? nastavit karburator?
V minulej praci sme mali tri podobne, ale ani s jednym.nebol problem a tie dostavali na prdel.(este raz opakujem, vsetko ciste prechodne bez spinky, benzin namiesany, tesnenia v poriadku) Dakujem za pomoc
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Křovinořez

#672 Nový příspěvek od vitex »

Jen jestli si nepletete únik maziva v převodovce s únikem moči. :smich:
Tento humor vysvětlím jindy.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#673 Nový příspěvek od DYK »

Čárls: O mazání ložisek nejde, ty tímto tukem nemají být mazány, jde o mazání toho soukolí. Ta ložiska jsou tam právě proto, aby nemuselo být gufero. Taky jsem v tom ještě neviděl gufero, ale neviděl jsem všechno. Tak když vím, že jsem úhlový převod namazal, nevím, nechápu, proč bych měl za sezonu doplňovat mazivo, když i po detailní prohlídce demontovaného úhlového převodu není ani z jedné strany vidět únik, náznak úniku, vazelíny. Jak ze strany nástrojů, tak drážkového hřídele. Ale tak výrobce to chce kontrolovat a mazat tak co už.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Křovinořez

#674 Nový příspěvek od kenybz »

tak ono mazivo degraduje že a další věc lidi to tam rvou jak do psa vidle a pak se jim převodovka upeče bo je to přeplněné vazelínou no další věc každý tam nakydá co ho napadne jinak ty převodovky jsou odolné a tak to výrobce udělá bez mazacího otvoru a je to nejvíc to dostává na prdel při rázech sekání zarostlé suti trojzubcem a podobné prasárny.
Zásadní je kontrolovat labirint a vyčistit ho občas někdo tu krytku stratí a dá tam obyč podložku a namotaná tráva s bordelem se v pohodě dostane do ložiska a tak ho zničí no a jede se dál dokud se nevysype klec na ložisku a následně to sežere převod
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Křovinořez

#675 Nový příspěvek od jafi »

Opat sa pripominam: Takze nakoniec bol rozostelovany kraburator :-)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“