Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#676 Nový příspěvek od Spagre »

Zdravím pánové a dámy,

chtěl jsem se zaptat, jestli někdo máte zkušenosti s křoviňáky od HQ. Řežu kotoučem zbývající pruty vyrašené z pařezů na mých plantážích a loni jsem zvládl 4 hektary s hračkou Alko 125 za 4000,- Kč. byl to teda masakr, pač popruh jen přes rameno atd, ale upadl jen výfuk, který jsem si zase přivařil.

Každopádně letos už toho mám skoro šest haktarů, takže pro představu asi 50 000 obražených pařezů a tak jsem si chtěl udělat radost a koupil právě profi mašinu viz nahoře. Dal jsme na to zase řezný kotouč a tři hodinky makal a super. Sice trochu víc žere, ale má sílu. Po dolití čtvrté nádrže začal hřídel křoviňáku od otáček na aretaci chvílema dost vibrovat. Výchylka cca 0,5 cm, že to rozhýbe tělo. Takhle se to dělo pět minut, taxem nechal práce a jel s tím k prodejci, jestli je to OK. Upozorňuji, že jsem nechodil během práce pod tyto aretační otáčky, ale spíš jel tak od 70ti% výš.
Tam se vystřídali tři prodejci a dva technici a s divnými na sebe pohledy, jako že je to asi ok. Říkám tohle se ale první tři hodiny nedělo. No nebojte, to je asi ok. Jako fakt mě nepřesvědčili. Alko za 4 tisíce nic podobného nedělá (jestli, že ma slabší výkon) a mašina za dvacet vrtí tělem jako prase. Tak sem dělal další tři hodiny a jedu teda asi radši 90+% výkonu, ale jak pustím plyn, když přecházím a následně pomalu rozjíždím, tak asi ve třech úrovních se to rozvibruje jako prase a až u maxima to jede gut. Kotouč je Ok, měnili jsme i za jiné atd.

Netušíte tedy někdo jestli je to vážně normální, případně jiné zkušenosti? Zítra to asi ještě vezmu do jiného orig. servisu, ale každá rada dobrá.

Díky, Petr.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#677 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, právě proto sem se HQ zbavil.....měl sem 245RX a ohla se hřídelka v trubce a pak vyčubil i převod......absolutně nevyužívanej stroj a stejně to udělalo....never more. mám Stihl FC410 a spokojenost. Pro Tebe by byl asi slabej.....měj se 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#678 Nový příspěvek od jenicek »

Taky si myslim, že je problém s hřídelej v trubce.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#679 Nový příspěvek od Spagre »

Jj to sem jim říkal, že jestli se tam třeba neuvolnilo nějaká ta vložka, nebo co tam je.Borec mi řekl, že právě ta nejsilnější 555 má kvůli tomu i kratší hřídel, aby se tak nevrněla. Fakt přístup jako prase... Jenže já od nich mám pilu 562 a ta je super, taxem koupil i tohle... Asi s tím budu dělat ještě pár dnů a pojedu tam znova, až to bude neúnosné.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#680 Nový příspěvek od jenicek »

Jednoduchý...
Oficiálně to reklamuj, abys od nich dostal papír. Pokud se to bude opakovat, tak to samý znovu. Pokud zase, tak chtěj zpátky peníze.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#681 Nový příspěvek od Spagre »

No asi to tak udělám. Problém je trochu v tom, že mám teď tři týdny abych těch 6 ha ořezal a bojím se, že to Alko u toho shoří:) Takže tomu dám ještě pár dní a pojedu na vysoké točky a pak šup s tím, jak píšeš.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#682 Nový příspěvek od DYK »

Prosím tě, nic tím nesleduju je to jen nevinná otázka. Co tě vedlo k volbě této značky?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#683 Nový příspěvek od Spagre »

No ze sem si tam koupil tu pilu a ze HQ byvalo a asi ano, byvalo dobre... A cekal bych ze masina za dvacku musi byt fajn od kohokoliv.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Křovinořez Husqvarna 545 rx vibrace

#684 Nový příspěvek od vitex »

DYK píše:Prosím tě, nic tím nesleduju je to jen nevinná otázka. Co tě vedlo k volbě této značky?
Omlouvám se za svoji připomínku ve Tvém vláknu kolego ale mě strašně velice zajímá DYKův dotaz(nevím kam tím míří),protože z toho vyplývá,že nemusí Husqvarnu.On to ještě neví(pouze tuší),že mě bude muset dát dopořádku pilu Partner.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Křovinořez

#685 Nový příspěvek od staník »

Jednou jsem v záchvatu lakomosti koupil takovej levnej křoviňák. Synátor na něj narazil trojhrot a vyrazil čistit kraj pole. Jen jsme si neuvědomili že s ním nesmíme moc brnkat o ty malý náletový jasánky. Najednou se začal třepat a potom se začalo kouřit z tý hliníkový trubky. No zkrátka se začalo rozplétat to lanko.
Opravu nikdo nechtěl provést tak jsem za nějaký čas vytáhl z kovošrotu jinej kus křoviňáku s náhonem kulatinou a seševcoval ze dvou kusů jeden funkční.
Sloužil ještě nějakej čas v lesním družstvu a potom se zlomily ta hadičky z nádrže do karburátoru. Tak mi tady leží protože jsem si taky koupil Partnera.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#686 Nový příspěvek od DYK »

Já ale ctím každého volbu značky, jen mě zajímají ty důvody. Tady je to koupí pily tak chtěl asi zůstat u jedné značky. Jsem přesvědčený a doufám, že ten křovinořez má hřídel a ne péro. Ale taky záleží jak silnou a kolikrát uloženou, protože je to namáhaný na krut a někdy se to někde "vyduje" při ráně prostě to musí někde uhnout. Vzhledem k tomu, že jde o nový u značkovejch odborníků koupený stroj je to věcí záruky, která jistě proběhne. Jsem schopen se postarat i Vitexovu Partnerku. Ekodvůr je zde otavřený třikrát do týdne. Uložení je zdarma, takže ho to nebude stát ani korunu!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Křovinořez

#687 Nový příspěvek od vitex »

TOS posral.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#688 Nový příspěvek od DYK »

Neboj, budu se snažit, ale znáš mě, nerozumím všemu a exkrementy taky po nikom nežeru. Doufám, že v tom je pořád benzín a čím dýl tím hůř.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Křovinořez

#689 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku - dnes som doslova vyhrabal v šopke Hechta - nielenže s vlaňajším benzínom ale aj s vlaňajšou trávou a bordelom okolo reťaze (kosím reťazovým adaptérom) Velmi škaredo som na neho pozrel a on na tretie potiahnutie chytil a vrčal. Vedel že viac ako 5 potiahnutí mu nedám. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Křovinořez

#690 Nový příspěvek od DYK »

Oco, to ale vůbec nic neznamená, pokud jsi tím chtěl něco říci. Tady nejvíce platí - všeho do času!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“