Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Křovinořez

#871 Nový příspěvek od Deane7 »

Peter, skoč za pánom Gablovským, on Ti poradí.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Křovinořez

#872 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdravím, mohl by, prosím, někdo napsat nějaké zkušenosti s HQ 545 rxt a 555 rxt, jde mi o jejich kvalitu, o pár stránek výše psal Sniper o nákupu 545 a zdálo se mi, že asi to bylo horší než čekal, pak se diskuse zvrtla jinam a už bohužel nenapsal další hodnocení. Dík Kokeš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#873 Nový příspěvek od Killer Koly »

u strunove hlavy mi zacala desne rychle mizet struna. jedna se o ctvercovy prurez s ocelovym lankem, ale behem cca 10 minut prace mi zmizely asi 4 metry. dost nechapu jak je to mozne. je to poloautomat, takze s tim musim klepnout docela sine, nez se povoli. vysekaval jsemnormalni travu, nic hrozneho, jen co nepobrala sekacka. hlava je OK, nema zadne praskliny, pouzivana asi 4. sezonu, nikde nic neni ulomeneho. pro rejpaly, strunu na hlavu namotat umim, v tom problem neni. setkal jste se nekdo s podobnym problemem?
foto hlavy prikladam
Obrázek
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#874 Nový příspěvek od Sniper »

Kokeš píše: úte led 17, 2023 8:45 pm Zdravím, mohl by, prosím, někdo napsat nějaké zkušenosti s HQ 545 rxt a 555 rxt...
Zdar. Po roce mám nasekáno jenom pár desítek hodin, ale důležitý poznatek. Jak jsem s ním na konci léta jebl do kouta, tak teď jsem ho vzal a na páté potáhnutí chytil, zahřál jsem ho a naplno vyrazil do obkosení baráku. A jede jak drak :rally:
Už jsme si na sebe trochu zvykli, první dojmy jsou sice důležité, ale časem se ukáže mnoho věcí jinak.
Trochu mi vadí ta ergonomie řidítek, jenže měřím 196cm a panděro mám taky :smich:
Za mě neuděláš chybu ani se Stihlem, ani s touto HQ a jestli 545 nebo 555 zálěží jen na výkonu, ergonomicky a rozměrově jsou stejné.
Být tebou, vyzkouším si ho na prodejně alespoň na sucho a uvidíš sám, jak ti padne do ruky.
Známý mimo jiné dělá údržbu komunikací a vždy na sezónu nakoupí pár kusů nových 555-tek. Kdyby byly špatné, tak jim je omlátí o hlavu, on je na to hovado. A to u něj dostanou dobře zabrat. Tím nechci říct, že je Stihl špatná, právě naopak.
Stihl se mi zdála taková agresivní a ostrá do záběru oproti HQ ( přesně opačnou zkušenost mám s pilami ), ale nakonec jsem z mnoha důvodů šel do HQ.
Killer Koly píše: sob kvě 20, 2023 4:48 pm u strunove hlavy mi zacala desne rychle mizet struna.
Mizet, nebo se vymotávat? Jedeš s deklem, který má nůž, nebo bez deklu? Nevalíš s tím podél zdi, kamenů, kopřivy a něco tvrdého?
Jak stará je struna? Tohle vše ovlivňuje spotřebu struny...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#875 Nový příspěvek od Killer Koly »

kryt ma nuz, strunu jsem koupil minuly tyden, jeji stari na to vliv urcite nema. kdyby se vymotavala, tak bych ji nekde nasel. nikde ale nic nebylo a fakt bych si 4 m struny vsiml. navic jak uz jsem psal, bez poradneho klepnuti se nepovoli. ostatni viz muj dotaz.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#876 Nový příspěvek od Sniper »

Takže ji při kosení musíš často vytahovat z cívky, ano? Nebo jak mám pochopit to mizení?
No tak je ta struna asi šmejd, no :-/ Předchozí zkušenost s ní nemáš?
Zkus cívku jiné struny ve stejných podmínkách a uvidíš.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Křovinořez

#877 Nový příspěvek od Atlan »

Nemas velmi opotrenovane voditko, tej struny co ju tam nasekne, a potom ked kosis tak ju skor urve. Ked vysunies strunu tasa v mieste voditka nasekne, zase vysunies strunu o 2cm lebo sa ti kosenim skratila lenxe ona po cuvilke kosenia uleti na tom naseknutom miedte o 4cm...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Křovinořez

#878 Nový příspěvek od Standa T »

Pod pružinu vevnitř dej podložku 2-3 mm a uvidíš
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#879 Nový příspěvek od Killer Koly »

Sniper: nic nevytahuju, proste secu a najednou tam zadna struna neni, civka je prazdna. pokud si pamatuju, klepnul jsem s tim jen jednou. struna smejd neni, sece vyborne a mam ji uz nekolikate klubko. na druhem krovinaku prakticky neubyla. navic se mi to nestalo poprve, takhkle mi uz zmizela asi 2x
Atlan: ne, voditka jsou v poradku, to bylo prvni, co me napadlo. jinak bych s tim porad klepal.
Standa T: vyzkousim
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Křovinořez

#880 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemůžeš mít prasknutou tu pružinu vevnitř? Že by stačilo jen lehké položení hlavy na zem? Já mám stejnou hlavu a je potřeba opravdu silněji klepnout o zem aby se struna vytáhla.
Struna s lankem. To mne zajímá. Co je to zač? Vydrží víc jak normální? Používám strunu stihl, tu žlutou kulatou o průměru 3mm, jo když se dostanu do nějakého echt bordelu tak taky mizí. Celkem dost se láme.
Co se týče Husqvarna, stihl, ani jedno asi není špatná volba, ale stihl má dost dlouhou násadu nebo jak to nazvat a v některých situacích je to dost náročné s tím kosit. Nějaké meze nebo svahy je celkem boj.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#881 Nový příspěvek od Sniper »

No tak to je mi teda záhada :smich:
Pokud by se vytahovala sama, tak se ti zadusí motor, když jí bude trčet hodně, to se stávalo třeba mi na špatné hlavě.
Pokud ji nevytahuješ ty sám z důvodu úbytku, tak mě opravdu nic jiného nenapadá :-/
A 4m za 10 min, to bys po ní musel šlapat.
Za mě bych zkusil druhou hlavu, ale to pořád nebude řešit, kde se ti poděje za takovou chvíli takový kus struny.
Jen se zeptám, nehulíš náhodou? :joint: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Křovinořez

#882 Nový příspěvek od padesátka »

Tohle se mi párkrát stalo a bylo to tím že byla zanešená celá strunová hlava hlínou s trávou---tak že po odklepnutí se mi vytáhlo hodně struny než zaskočila hlava zpět---rozebrat a pořádně vyčistit.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Křovinořez

#883 Nový příspěvek od peyrak »

Hlava neunese větší odstředivou sílu struny s vyšší gramáží a struna se pomalu vysunuje a zkracuje o ostří na krytu, jiné vysvětlení asi není, ale to zkracování bude určitě slyšet.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Křovinořez

#884 Nový příspěvek od jean »

KillerKoly, nie je to lanko Extol Premium 3mm hviezdica? S tým som sa už odrbal 2x (pamäť ako akvarijná rybička, tak som ho po rokoch kúpil zas). Síce kosí výborne, ale je krehké (alebo ako to nazvať) a viac som navíjal, ako kosil.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Křovinořez

#885 Nový příspěvek od Killer Koly »

struna je tahle
https://www.hobynaradi.cz/struna-zesile ... 7mm-demon/
mam s ni dobre zkusenosti. jinak uz jsem asi na stope problemu, ale strunou to neni. vic zitra ;-)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“