Křovinořez

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Křovinořez

#856 Nový příspěvek od JARDY »

Malý záhonek s bramborami za plotem , každou noc má za ideální nocleh,asi srny. Vršky pravidelně ožrané.Asi by pomohla jenom brokovnice.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Křovinořez

#857 Nový příspěvek od mastnacek »

Mate osvedcenej tip jak krovinak zabehnout?

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Křovinořez

#858 Nový příspěvek od Tomas6 »

Normálně ho nastartuj a seč. Ze začátku ho nehoň jak nadutou kozu, kvalitní olej dle návodu. Víc s tím nevymyslíš.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#859 Nový příspěvek od Sniper »

mastnacek: První 2-3 nádržky dej směs 1:40 je to doporučeno a nedrž ho dlouho pod krkem.
A když už musíš kosit v hustém, dej častěji prodlevu a v ní několikrát vrkni po plném plynu, ať se namaže válec.
Zkrátka tak, ať se tepelně nenamáha a nezapomeň, že volnoběh sice chladí, ale tolik nemaže, proto je občas dobré vrknout po plyně.
Já mám už karbec autotune, ten je na záběh nastavený, pak budu muset jít přehrát jiný software.
Nevím jak Stihl, ale dříve byly Husqvarny v záběhu taky seřízené na bohatou směs.

Tak ať dobře slouží.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13110
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#860 Nový příspěvek od Čárls »

Stejně jak pilu a po 5 litrech benálu nechat v servisu seřídit klasika karbec se šroubkama Osobně novou pilku směs od začátku 1:50 a po nádržce nechat vychladnout nevypínat hned ale nechad chvilku brumlat na volnoběh nesekat na pul plynu a dávat pauzu nedělat brm-brm To mě muže čert vzít když slyším obec jak seče nedostupná místa
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Křovinořez

#861 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky panove, rad bych, aby ten stihl vydrzel more let, aspon tech 10 jako dosluhujici Jonsered. Tam si uz nepamatuju jak jsem ho zabihal, urcite jsem dal vic oleje, ale vic ani tuk. Nasel jsem ruzny rady, jako treba urcite zabihat s trojzubcem ( nebo jinym kotoucem ) kvuli setrvacnosti a urcite na ridkym porostu a nebo hustej brat zezhora ( rozsekat ). Nastesti mam toho ridkyho porostu kolem 0,5ha, takze to by mohla bejt idealni potrava pro zabeh.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13110
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#862 Nový příspěvek od Čárls »

Nový moderní strojky od stihl se nezabíhají jak se poruznu popisuje ( necht běžet naprázdno a pod píčoviny co jsou na netu) Prostě namíchat směs a hlavně nepoužívat starou směs benálu s olejem
nejlíp je namíchat to co ten den spotřebuji a vždy čerstvou směs 1:50 s olejem stihl Prostě se řídit návodem 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Křovinořez

#863 Nový příspěvek od mastnacek »

Carlsi od lonskyho podzimu co jsem si koupil michaci litrovku tak to tak delam, Driv jsem michal nejmensi mnozstvi 5l a zrovna u krovinaku a pily to pak dost dlouho stalo. Ted i do mfky a pfky micham takovyhle cinty.
Me z tech navodu co kdo kde popisuje prijde zajimavy mit na krovinaku pri zabehu ten tezsi nastroj s vetsi setrvacnosti, tak nejak me to dava smysl.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Křovinořez

#864 Nový příspěvek od ota »

Kluci já vám nevím s tím zabíháním. Když jsme asi před min 20 lety koupili křovinořez Johnsered povídal prodejce, že je tam takovej omezovač. Kdesi na výfuku? Křoviňák šel jen do určitejch otáček a pak už ne. Taky povídal, několik nádrží víc oleje. Poměr si nepamatuju, ani kolik. Po tom jsme k němu přijeli, on vyndal ten omezovač, takovej plíšek. Seřídil křoviňák a od té doby jede furt stejně. Od prvního dne čtyřzubec, na sekání trávy a strunová hlava. Ty čtyřzubce jsem si pak vysekal na CNC mašině větší průměr a takové upravené, aby dýl vydržely. Kdysi jsem dával tady i fotky. Od té doby se seká jen tím. Měl jsem i z 1,5 mm nerezu. To bylo jak břitva na sekání čistého pozemku. To máme zahradu. Ostatní klesika z 2 a 3 mm plechu. Podle marastu kterej sekáme.
Motorová pila, podle pokynů prodejce několik nádrží taky víc oleje. A normální řezání. Nedávám pozor, abych pilu honil v malejch točkách. Nehoním ji ani na max. To ne. U většiny strojů nedělám žádný ,,záběh". Jakože sledovat otáčky, malou zátěž. Kdysi kolega koupil 105 škodovku po starém pánovi. Ten ji ,,zabíhal" několik roků a pár tisíc kilometrů. Jesnou nás kamsi vezl a mysleli jsme, že nevyjedem kopec. Auto bylo líný jak lemra. Nikdy nejelo víc jak 60 km/h. Pak to kolega pár měsíců honil a motor se zlepšil. Ale stejně to stálo za prd. Mechanik povídal, že to chtělo trochu od začátku honit, aby to nebylo líný.
Nevím jak kdo, po začátku tedy pár těch olejů hustších a pak jedém jako normálně. Zatím mi všechno drží leta letoucí. Nešmudlám nic hodiny, nebo litry oleje. Je to stavěný na to a počítá se s tím. Kámoš kdysi koupil pionýra, Mustanga. Táta ho zamluvil v kovomatě. Klucí pak sedli na autobus a jeli pro něj. Koupili do kanistru benzin, vyzvedli pionýra v obchodě. Nalili nádrž sedli na něj dva a jeli s ním dom. Kdo to zná z Ledče nad Sázavou na Zbraslavice ví co to jsou kopce. Tudy ho valili co v něm bylo. Pak doma lítali do tmy s ním, aby si to užili poprvně. Když přijel s ním pak ke mě, motor tahal jako kůň. Lítalo to jak vítr. Nějaké zabíhání, zajíždění? Vůbec, co to sneslo s tím lítali. Jezdí to do dneška. Chvíli to stálo ve stodole a zase to vytáhli a na pojíždky super stroj.
Tož moje zkušenost se ,,zabíháním" těhle strojů.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13110
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Křovinořez

#865 Nový příspěvek od Čárls »

Mě když sem kupoval Ms 181 pilku prodejce když viděl co jdu řezat řekl kupte 3 litry benálu a dejte olej jak na 4 litry prostě ji pak dejte chvilku oddech při řezání a neřezejte na plnou lištu vente to na 1/3 lišty ty velký pruměry až to pořežete tak přijďte seřídíme ji Udělal a od tý doby nebylo potřeba nic seřizovat jen měnit spotřebák FS 55 křiviňaček sem už míchal jen 1:50 a Pokud sem sekal vždy na plný plyn na seřízení nebylo zatím třeba jede furt jak nový a zas tak moc s ním nesekám jenobseču kolem dokola u bytovky a nepřístupná místa pro sekačku :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Křovinořez

#866 Nový příspěvek od Sadra17 »

mastnacek píše: čtv čer 30, 2022 9:01 pm Mate osvedcenej tip jak krovinak zabehnout?
trošku víc olej do benzínu a nehnat ho do zátěže 8)
malej traktorista v malým traktoru

bigj66
Příspěvky: 186
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Křovinořez

#867 Nový příspěvek od bigj66 »

Na Husqarně 535 rxt jsem pár nádrží sekal kotoučem 250 průměr pak už normálně kotouč 300

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Křovinořez

#868 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte. Poprosím o radu.... dostal sa mi do rúk starý krovinorez kúpa za 25€, značku neviem, nejaká NONAME,... na také dokášanie po kosačke, lebo je ľahučký... ževraj treba vymeniť len hadičky...
A o tom to je, že niekto predomnou ich asi menil, len neviem či ich dal správne. Pumpička na nacucanie benzínu je samostatne mimo karburátora. Karburátor je Walbro WT434. Ako by to malo byť správne zapojené? Hadička s filtrom v nádržke má ísť dozadu na karburátor na trubičku na karburátore, a z prednej strany karburátora to ide na vstup na cucák a odtiaľ prepad do nádrže. hadičky som pomenil a neštartuje, stále je prechlastaný, tak neviem či to niekto neprehodil .. vstup do karburátora s výstupom... Ako to býva zapojené všeobecne?
Aká by malo byť základné nastavenie L a H?
Ďakujem za prípadnú radu.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Křovinořez

#869 Nový příspěvek od Peter768 »

Požičal som si obrázok... karburátor je podobný ako tento zpredu... Otázka: pozeráme sa na vstupnú trubičku pre benzín, alebo výstupnú?
Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Křovinořez

#870 Nový příspěvek od Sniper »

Peter768 píše: úte črc 05, 2022 9:23 pm Aká by malo byť základné nastavenie L a H?
Běžně se nastavuje L 1a1/4 - 1a1/2 u staršího motoru spíš více, pozná se podle startu a volnoběhu, který se pak ještě musí dorazem na klapce taky seřídit. H na 3/4 ot vše počítáno od dorazu zašroubovaných trysek.
Navíc H se pak doladí při plném plynu, kdy se motor vytočí na maximum a pak se musí tryska mírně utáhnout, nebo povolit tak, aby se čistý, ječivý zvuk 2T motoru změnl tak trochu v brumlání 4T motoru. To je moment, kdy se to má nechat být.
Zpětnou vazbou je správná barva na svičce, bývalá cihlová, dnes musí být taková tmavší šedá 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“