Likvidace pařezu

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Likvidace pařezu

#1 Nový příspěvek od pepa.traktor »

zdravím kolegové ,zeptám se za kolegu z práce který má pokácenou lípu a pařez okolo 150cm ,chce dělat okolo něj podezdívku ze straceného bednění ale pařez začal znovu žít a obrůstá a tak se ptám máte někdo zkušenosti s nějakou chemií a nebo čímkoliv kromě bagru ten prostě nechtějí kvůli asi zničení pozemku nebo nevím

můj názor aniž bych viděl místo říkám obagrovat a vyrvat ,zlikvidovat

zkuste poradit vaše postřehy s hubením těchto pařezů ? předem díky :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#2 Nový příspěvek od cricket »

ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#3 Nový příspěvek od gastly »

Pokud nespěchá,je osvědčené prostředek. Hlíva ůstřičná se to jmenuje,ale trvá to tak dva roky,než ho sežere. Pepa.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#4 Nový příspěvek od Dvordy »

Co to zkusit vypálit a mechanicky (sekera, pila, krumpáč, lopata) odstranit.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#5 Nový příspěvek od Daddy »

Slyšel jsem, že také funguje navrtat do pařezu (anebo stromu, který má uschnout ???) dírky a nastrkat do nich měděné dráty, ale nevím :-/ . Kdysi také někdo říkal, že navrtal díry většího průměru (cca 16 mm) a nasypal tam ledek (ale nevím jaký).

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#6 Nový příspěvek od romus145 »

my máme pařez od jabloně a bylo to před zimou sem tam navrtal dírky a nalil vodu zmrzlo to a roztrhlo se to (spíš niž) a už to neobrůstá tak jako předtím. A nebo sekera vrták a je to hned :friends:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#7 Nový příspěvek od radas »

pokud chceš zlikvidovat výmladky použij totální herbicid . pokud je možnost ho vypálit navrtat díry do nich ledek nechat působit pár měsíců a na podzim posílit naftou a zapálit. ideální je bagr a vykopat :)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#8 Nový příspěvek od CBS »

Keď zavadzia, tak jedine motyka, rýľ, krompáč, sekera,... ale ak neprekáža, najlepšie kmeň nanovo zrezať a natrieť zo štetcom rondup, tuchdown, mama alebo niečím podobním, najlepšie 2x a hnať nebude, alebo spomínanú hlivu ustricovú, tá behom pár rokov zničí všetko len treba kúpiť dobré sadivo.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#9 Nový příspěvek od pepa.traktor »

dobré postřehy ,díky as bych to viděl na tu hlívu a nebo ledek ale jakej ? :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#10 Nový příspěvek od Tata »

a co třeba fréza na pařezy?
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#11 Nový příspěvek od Tom »

Taky možnost 8)
Přílohy
detail-udrzba-zelene-31.jpg
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
wasa11
Příspěvky: 326
Registrován: pon pro 07, 2009 6:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#12 Nový příspěvek od wasa11 »

U nás maj něco podobnýho ale maj to za velkym traktorem a to je rachot...Johndýra to dokáže v poho udusit a kamení od toho lítá 20 metrů :smich:

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#13 Nový příspěvek od pepa.traktor »

dnes jsme se bavili o možnostech co jsou tu popsány a prej to kvůli plotu chtějí zlikidovat aspon co tam zasahuje do bednění a prostě bagr a pořádnej traktor ohrabat a přežezat co půjde a vyrvat na to nechce moc slyšet že tam bude taková díra že to nezabetonují letos ,tak at to zašalujou a po nekolika měsících ,letech jestli udělali dobře :-/ čeho se bát ,mi na zahradě vyrvali 68 jabloní a ohrabal to bělorus a 7745 to vytrhala a bělorus mu ještě lžící pomohl a docela to šlo :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#14 Nový příspěvek od pepa.traktor »

wasa11: a nemáš tušení na kolik ta sranda vyjde peněz ?
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: likvidace pařezu -lípa --jak na něj ? prosím o radu

#15 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, s pařezama potvorama mám taky zkušenost! Koupil jsem kus placu, je to už pár pátků. Náletu všude tři prdele! Na jaře jsem zažádal o vykácení. Tenkrát fouknul vítr a jasan se sčesnul a spadnul na silnici. Dal jsem hned žádost na obec že to je nebezpečný. Štěstí že tenkrát nikdo nešel, bo by ho to zabilo. Povolili mi vykácení. Všechno jsme vykáceli. Břízy na pařezu 70 cm. Jasan měl 80 cm. Bylo tam snad 50 bříz a jasanů. Ptom jsem pozval pána s podkopem na honu. Všechno ohrabal a ty břízy všechny vytrhal. Byly to takoví balvany, okopali jsme všechnu hlínu z nich. Potom to nakládal na valník a tradá na čarodky. Některý pařezy nemohl zvednout, jak byly velký. Tak přijel s německym nakladačem a nakonec to naložil. Ale zůstal ten jasan. S ním ani nehnul. Tak přijel známej s lesním traktorem. Když přerval obě lana a pařez se ani nehnul, jel domů a povídal, aby jsme to ještě lepší odbagrovali. Odbagroval to honem tak hluboko, že už tam ani nemohl dostat. Když jsem vlezl dolů, měl jsem plac 70 cm nad hlavou, jaká to byla díra. Potom přijel chlapík s traktorem Steyrem velkým tak, že couval na plac a zrcátka měl ve výšce tašek na střeše! :D Byl to největší traktor co jsme sehnali. Zapřáhnul lana a zabral. Během 10 vteřin byl po nápravy a peřez se ani nehnul. Takhle s ním zápasil 40 minut. Sem tam a z druhé strany. Nakonec ho vyvalil. Otočil ho vzhůru nohama. Okopali jsem ho a zase nebyl co by ho naložilo. Tak ho přivázal ten chlapík na hona a nadzvednul ho co to šlo a odtáhnul ho po silnici na čarodky. Tam vydržel snad 5 let.
Potom vzal na hona lžíci a všechno mi tam srovnal. Paráda. Do té díry po pařezu padly dva valníky hlíny a ještě bylo málo. Jeden pařez byl zarostlej v plotě. Natřel jsem ho Rundapem a po dvou letech když hrabali kanalizaci, bagrista povídal, co s ním? Obagroval ho Ostrovkem a potom já podržel plot a on ho vyloup jako nic a naložil ho na káru a já s ním sjel do skály do zavážky. Byl spouchlej na sračku. Ten Rundap miu dal zabrat.
Jo pařezy, ty mastěji a daji práci.Par jsem jich taky stopil v kamnech roztřískal jsem je palicej a potom rozřezal. A to je palivo! Ale jen takoví ty menší.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“