Motorový postřikovač na záda

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Motorové rosič Gardetech má ho nekdo ? skušenosti sním?

#31 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Jeden člověk už mi říkal že ho má a slouží kurnik tak za 3 tisíce to je slušný šak se stem nedělá každé deň tož to musí chvilu vydržet
TONIC

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#32 Nový příspěvek od mazhor »

Zdar, mam v umyslu koupit motorovy rosic. Ve vyberu zustal bud Stihl SR 430, nebo Solo 444/451/423.
Vyhoda Stihlu je, ze mam v miste bydliste prodejnu-servis a ted ho maji v akci za 12 990Kc. Za stejnou cenu koupim Solo 444, kterej je krome vahy ve vsech parametrech o neco horsi. Solo 451, nebo 423 jsou stejne, nebo lepsi, ale zase narust ceny je uz znat (15 490 resp.16 990). Do ceho byste me doporucili jit? Mel bych to hlavne na postrik brambor a obili. Rad bych s tim i rozhazoval hnojivo (NPK). Pujde to se vsema vyjmenovanejma? Treba na Solo 423 jsem nasel doplnkovou sadu na rozhazovani prasku. U ostatnich ani zminka. Diky za pomoc.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#33 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

kup still mam ho da se snim i prej rozhazovat granule .sem snim spokojen mam ho na strikani brambor a stromu strikam az 5m vysoke stromy jako jablone.sice je tezky jak ho naplnis ale rychle to vystrikas 8)

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#34 Nový příspěvek od Roman »

Mám stihla a max spokojenost, mám ho na stříkání stromů, erteplí a před oračkou na trávu 8) 8) 8)
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#35 Nový příspěvek od mazhor »

Nejvetsi vyhodu Stihla bych videl prave v blizkym servisu a v pripade nejakyho problemu to muzu resit prakticky okamzite. Taky ta cena ted neni uplne nejmarnejsi. Jak vlastne funguje to rozhazovani prasku? Vzdyt z postriknadrze vede jen tenka hadicka s postrikem, ne?

7011
Příspěvky: 66
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:04 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#36 Nový příspěvek od 7011 »

čau,mam dvě pily a křovinořez Stihl ale postřikovač jsem koupil SOLO 451
Přesvědčil mě vykon a akcelerace motoru jsem s nim opravdu spokojen.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#37 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ty ten still ma nejaku terubku a normalne fukam granule jako ledek a ruznehnojiva mas ktomu navod tak ho precti 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#38 Nový příspěvek od DYK »

Porovnej si třeba objemy dodaného vzduchu. Solo 423 má obyč. šoupátkový karbec, kde se snad nemá co posrat. Věřím, že všichni ostatní mají už membránový. mám SOLO Port i sadu na hnojení či dosívání. Je jedno co se do toho dá. Na fotbalová hřiště ideál. Díky tomu množství vzduchu to dohodí dost daleko, líp se dávkuje a nedělají se "vyhnojené" pruhy v trávě. I dosévání trávy jde bezvadně. Solo je špička ve všech směrech v postřikovačích či rosičích. Mám ho ale patnáct let a jen leju palivo a požívám. Za Stihl bych SOLO v tomto případě neměnil, to ať se pan Andreas nezlobí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#39 Nový příspěvek od mazhor »

Jj, Solo 421 je urcite lepsi - ma vyssi vykon a o 100l vetsi prutok vzduchu. Jenze je o 3tis. drazsi :-(

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#40 Nový příspěvek od DYK »

SOLO 423Port je nejlepší, SOLO to ví a proto je i nejdražší. Je to jediný rosič od SOLA, se kterým se dá foukat i suchý. A že je to drahý? Co teprve před tou dobou, kdy jsem ho kupoval já? Ovšem dodnes nelituju. Servis Stihl mám stokrát líp poruce přesto mám SOLO a díly? Zatím a doteď žádný nepotřebuju. Je trošku už schýza řešit servis dřív,než něco koupím. Jasně, člověk by měl vědět, že se o případnou závadu má kdo postarat, ale já chci za svoje peníze po stroji práci a co možná nejlepší, až pak se ptám po servisu. Pro mne tři tisíce nejsou argument, ale dokážu pochopit, že pro jiného to může být důležité. Takto se to všechno těžko popisuje a vysvětluje. Je třeba ty dva adepty vzít, nalít vodu, přidat plyn a fouknout a je jasno. To stejný třeba s granulama hnojiva a ještě lépe s osivem trav. Ty jsou ještě menší. Pak se projeví množství zduchu možnosti "dávkování" a "dostřel". Já tato srovnání ne cíleně a jak šel čas, absolvoval. Když pilu, tak Stihl, klidně, ale jestli chceš rosič od stejné značky, počítej s tím, že jsou lepší. Je samozřejmě na tobě pro co a jak se rozhodneš. Muj pohled na věc je - má cenu kvůli třem tisícům z celkové sumy odmítnout to nejlepší? Šidíš sám sebe.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#41 Nový příspěvek od mazhor »

Tys zkousel rozdil mezi Stihlem a Solem? Samozrejme, ze bych rad za svy penize koupil to nejlepsi. Proto taky uvazuju nad renomovanyma znackama a vypustil jsem ciny za polovicni cenu. Ovsem jde o to, jestli ja - prilezitostnej uzivatel - pripadnej rozdil mezi Solem a Stihlem poznam. Rosic potrebuju na postrik max. pul hektaru brambor, pul hektaru obili a pripadne nejake zeleniny. Rozhoz granulovanyho hnojiva je velice vytanym bonusem. Bude me na to stacit Stihl? Parada, proc ho nevzit. Zvlast kdyz je ted v akci. Nebo vzit Solo, ktery svou kvalitou, vetsim vykonem a spolehlivosti stoji za priplatek tri tisic? Chapu, kdyz nekdo ma rosic denne na zadech, ze rozdil 3 tisic neresi. Ale vyplati se to i me?

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#42 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

zalezi na tobe ale ja mam still a nenecham dopustit strikam pulce vesnice stromy brambory a jednomu chlapovy strikam desinfekci kotec pro kurata. 8)

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#43 Nový příspěvek od Lesa »

Solo 423 (Port) - váha 11 kg, náplň 12 l, 72ccm/3kw, práškování ANO, nutno dokoupit, dávkování standart 4 polohy, karb klasika plovák, pracovní dosah 12 m, průtok vzduchu 1 400 m3/1h
Výhody: stará klasika vyráběná snad už za komančů, 100 m3 navíc za 1 hodinu práce (?)
Nevýhody: vysoké těžiště, občas teče karb, občas se do něj dostane postřik, který rád ukápne při nalívání, válec dolů se rád ulívá, rády praskají držáky výfuku, relativně úzký záběr rozptylových mřížek oproti novějším strojům, vysoká spotřeba, starý systém popruhů, horší stabilita podstavce.

Solo 451 - váha 10,8 kg, náplň 13 l , 66,5ccm/2,1kw, práškování NE, dávkování standart 4 polohy, karb membrána, pracovní dosah 11,5 m, průtok vzduchu 1 400 m3/1h
Výhody: novější motor s nižší spotřebou, hodně dobré popruhy se zádovou deskou, zakrytý motor, membránový karb, 100 m3 navíc za 1 hodinu práce (?), slušné těžiště, výborná stabilita.
Nevýhody: nekřesťansky drahé filtry, občas vypadnou palivové hadičky, rychle netěsní průchodky do nádrže, dost nesmyslně dlouhá výfuková trubka se ráda zanáší, malé nalévací hrdlo na postřik, přístup ke svíčce jak k penězům.


Stihl 430 - váha 12 kg, náplň 14 l, 63ccm/2,9 kw, práškování ANO součástí stroje, dávkování standart 6+6, ULV na přání, karb membrána, pracovní dosah 14,5 m, průtok vzduchu 1 300 m3/1h
Výhody: z výběru nejmodernější motor s velmi dobrou spotřebou, rozumné těžiště, dobré upínací popruhy a polstr na zádech, větší pracovní dosah, velké nalívací hrdlo, velký rozsah nastavení průtoků, poprašování už v základu, možnost prodlužování trubky po 0,5 m podle potřeby, minimální vibrace oproti oboum Solům...
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#44 Nový příspěvek od Lesa »

Promiň Dyku, ale funguju ve vinařsko-meruňkové oblasti, kde je postřikovač potřeba pořád...
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#45 Nový příspěvek od mazhor »

Hmm, jestli jsou informace a zkusenosti od Lesy pravdive, neni co resit a Stihl je jasna volba.
Lesa: prosimte, jak funguje u Stihlu praskovani? Mel jsem ho loni pujceny od souseda a z nadrze s postrikem vede do rozprasovaci roury jen tenka hadicka, kterou by granulat hnojiva neprosel.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“