Ruční postřikovač na záda

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Ruční postřikovač na záda

#1 Nový příspěvek od Piston »

V očekávání letošní slušné úrody ovoce a z toho vyplývající potřeby ošetření stromů postřikem, ať to nesežere hmyzí žoužel, vyvstala otázka koupě nového postřikovače. Starý Pilmet už to má asi za sebou, pesticidy unikají všemi netěsnícími otvory, hadice popraskaná... Chtělo by to něco nového, nejlépe s dlouhým nástavcem, ať dosáhnu i na vrcholy švestek. Máte někdo zkušenosti s levnějšími výrobky (třeba Hecht) kolem 500-700? Bo kupovat Solo za tři tisíce se mi moc nechce, ale koupit nějaký levný nefunkční bazmek taky ne. Další možností je přebrodit Olzu a v Cieszynie koupit v zahrádkářském kšeftu Kwazar Neptune, který je tak za půlku ceny Sola. Poradí někdo?
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#2 Nový příspěvek od adam »

Máme solo už asi 5 let a pořát drží. Předtím jsme měli nějakej myslim polskej a ten vydržel jenom chvíli.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#3 Nový příspěvek od milstav1 »

Piston píše:V očekávání letošní slušné úrody ovoce a z toho vyplývající potřeby ošetření stromů postřikem, ať to nesežere hmyzí žoužel, vyvstala otázka koupě nového postřikovače. Starý Pilmet už to má asi za sebou, pesticidy unikají všemi netěsnícími otvory, hadice popraskaná... Chtělo by to něco nového, nejlépe s dlouhým nástavcem, ať dosáhnu i na vrcholy švestek. Máte někdo zkušenosti s levnějšími výrobky (třeba Hecht) kolem 500-700? Bo kupovat Solo za tři tisíce se mi moc nechce, ale koupit nějaký levný nefunkční bazmek taky ne. Další možností je přebrodit Olzu a v Cieszynie koupit v zahrádkářském kšeftu Kwazar Neptune, který je tak za půlku ceny Sola. Poradí někdo?
Já taky čekám urodu trnek vloni nic moc a vždycky mají obrok ale ja sem před osmi roky koupil motorovku stihl a dostříkneto v pohodě až navrch tehdy mi solo prodejce rozmluvil

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Zádový postřikovač

#4 Nový příspěvek od Piston »

Já právě taky čekám mega úrodu švestek. Je třeba se připravit.
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#5 Nový příspěvek od milstav1 »

Piston píše:Já právě taky čekám mega úrodu švestek. Je třeba se připravit.
Tak se placni pres kapcu a kup motoroví stihl a pokud bude dobrá uroda ta ho máš za sezonu zaplacený jako já a používám ho furt jak na brambory tak na zametání

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Zádový postřikovač

#6 Nový příspěvek od Piston »

Na zametání?
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Zádový postřikovač

#7 Nový příspěvek od staník »

Jinak kup něco lepšího protože ty polský tady jsou na separáku co chvíle vyhozený :nene: Skoro pokaždý jsou zatuhlý protože je zežranej plunžr.
Naposledy upravil(a) staník dne ned led 23, 2011 7:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#8 Nový příspěvek od milstav1 »

Piston píše:Na zametání?
Jo mam na dvoře beton a od suseda mi tam padá listí a ořech tak to vyfukám ven mato o moc větší vykon jak solo

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Zádový postřikovač

#9 Nový příspěvek od Piston »

Zvážím to Solo. Motorový rosič se mi nevyplatí. Zase tolik toho nemám a bohužel, slivovice od nás ze severu není až tak jakostní, abych ji prodal za nějaké horentní sumy, takže se mi to nevrátí.
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zádový postřikovač

#10 Nový příspěvek od DYK »

milstav1 píše:
Piston píše:Na zametání?
Jo mam na dvoře beton a od suseda mi tam padá listí a ořech tak to vyfukám ven mato o moc větší vykon jak solo
To s tím výkonem nemyslíš vážně, že ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#11 Nový příspěvek od milstav1 »

DYK píše:
milstav1 píše:
Piston píše:Na zametání?
Jo mam na dvoře beton a od suseda mi tam padá listí a ořech tak to vyfukám ven mato o moc větší vykon jak solo
To s tím výkonem nemyslíš vážně, že ne?
určitě že jo stihl ma o moc vyši vykon !

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zádový postřikovač

#12 Nový příspěvek od DYK »

Stihl SR 430 motor 63.3 ccm množství dodaného vzduchu 1260 až 1300 metrů kubických za hodinu
SOLO 420 motor 72.3 ccm množství dodaného vzduvhu 1400 metrů kubických za hodinu
Napsal jsem od každé značky ty nej rosiče. Tak mi řekni kde je chyba?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#13 Nový příspěvek od milstav1 »

DYK píše:Stihl SR 430 motor 63.3 ccm množství dodaného vzduchu 1260 až 1300 metrů kubických za hodinu
SOLO 420 motor 72.3 ccm množství dodaného vzduvhu 1400 metrů kubických za hodinu
Napsal jsem od každé značky ty nej rosiče. Tak mi řekni kde je chyba?
Tak jo sori ja sem to kupoval pred 8 roky a solo byl uplnej šmejd tak se asi polepšili no a co je vubec solo čí je to vyrobek ? no a aby to stem vzduchem nebylo jak s činskyma traktorama piší vykon 25 koní a na brzdě naměřeno 17 koní

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zádový postřikovač

#14 Nový příspěvek od DYK »

Tak já mám SOLO rosič 12 let a nenašel se stihl, který by no pokořil. Jinak SOLO je echt německá firma s loni ne předloni myslím šedesátiletou tradicí. V postřikovačích jak motorových tak ručních a v rosičích je SOLO jednička. Na to nikdo zatím nemá. Je to fakt slušná firma. Ty jsi nikdy neslyšel třeba o pile SOLO REX? Říká se, že je to první jednomužná pila.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zádový postřikovač

#15 Nový příspěvek od milstav1 »

DYK píše:Tak já mám SOLO rosič 12 let a nenašel se stihl, který by no pokořil. Jinak SOLO je echt německá firma s loni ne předloni myslím šedesátiletou tradicí. V postřikovačích jak motorových tak ručních a v rosičích je SOLO jednička. Na to nikdo zatím nemá. Je to fakt slušná firma. Ty jsi nikdy neslyšel třeba o pile SOLO REX? Říká se, že je to první jednomužná pila.
No vidíš ne neslyšel jinak sem na netu nenašel tu cos uvedl byli tam s obsahem 70 kubíku a 1300 litru nebo jak to tam bylo takže stihl děla menší obsah při stejnem obsahu vzduchu ! a pilu buď husqvarnu nebo stihl a nebo dolmar jinou bych domu nechtěl

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“