Ruční postřikovač na záda

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#61 Nový příspěvek od DYK »

Ptal ses na problémy se SOLO? Já za sebe a po dvaceti letech mohu říct že jedna velká nula!!! No problém. A to mám i motorový rosič. Nikdy s ničím žádný problém. Je to ale asi i konstrukcí použitého karburátoru a právě proto jsem ho volil. Takže co mám zkušenosti, já bych nic jiného než SOLO nekupoval. To co se tam komusi stalo beru, proč ne, ale proč se to stalo? Bylo to opravdu z důvodu tvé klasifikace konstrukce matky? Nepřetlačil ho třeba náhodou? Solo patří pořád do skupiny výrobců, co nedělají bezvadné výrobky a tak se sem tam a někomu něco vyskytne, Já to štěstí neměl. Co jsi si vybral ty, na to nemůžu říct ani popel, v životě jsem to ani neviděl. Je ale pravda, že jsem slšel, že třeba na zásobních nádobách SOLO nějak ubylo materiálu a tak. Posoudit to nemohu, leda až zase něco koupím z novodobé produkce a možná mě to vyškolí, nevím. Zatím je pro mne SOLO No1.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#62 Nový příspěvek od kenybz »

víš jak to je ...šetří i kvalitní firmy...tím samozřejmě nenaznačuju že je to šmejd
jestli s ním dneska budu, tak tu matku vyfotím spadnout to nespadlo no jestli byla přetažená to netuším.
stěna hodně slabá jinak si to samozřejmě chválí 8) a byla to první závada
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Ruční postřikovač na záda

#63 Nový příspěvek od chuck77 »

za mě jen SOLO - mám zádovy membránovy a 1A práce a spokojenost. polské barevné srágory z tržnice mám už za sebou.........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#64 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, šetří vždy všichni a všude a vůbec jsem vím, že jsi neřekl, že je to šmejd. Přetaženou matku jsem nemyslel, spíše přetlakovaný postřikovač pumpováním a z nějakého důvodu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ruční postřikovač na záda

#65 Nový příspěvek od ota »

Zrovna teda musím reagovat na ty Polský postřikovače. Kdysi dávno dávno jsem koupil v Polsku postřikovač na 10 l. Takovej ten oranžovej a na vrchu takové dvě velké černé matice na utahování rukou. Tenkrát jsme ho koupili na té tržnici za 1000 Kč. Používali jsme ho na postřik brambor. Dříve jsme měli lán brambor a ošetřovali to tímhle. Vzal jsem sebou na vlečce bandasku vody, postřik a tradá na brambory. Dále se stříkaly všechny ovocné stromy třeba 4x po jaru. A taky stříkalo randapem. Pořádně vypláchnout se ví! Za těch myslím víc jak 20 roků co ho máme jsem na něj nemusel s nějakou opravou chmátnout. Teď se s ním už stříká míň, brambory se před pár lety zrušily. Vyndám ho z kůlničky, neleju do něj postřik a jdu. Nestalo se mi, že by nějak nešel, nestříkal, byl ucpanej. Myslím jednou se trochu po jaru přilepila ta spoušť mačkání na držadle. Nějak jsem s tím párkrát zamačkal a uvolnilo se to. No postřiku vystříkal hektolitry a zatím nic s ním. Jo ten budíček jak je na držátku a ukazuje tlak, tak mu slezli čísílka to jo. A jdu a jen lehce pumpuju a stříká jako fík. Sem tam se stalo nahoře u rodičů, že tam pantatík nechal přez zimu zbytek čehosi a myslím že to v kůlně zamrzlo a nic se zatím nestalo. On se řídí heslem: co můžeš udělati dnes, odlož klidně na zítra! Takže nedostříká, nechá na potom a na jaře jejda tady je ještě z podzima postřik! :D
Asi na co narazíš, ale ten můj myslím zlatej za ty leta a vystříkenej matroš! :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#66 Nový příspěvek od kenybz »

špricuju jenom brambory zatím jen ten nezádový pětilitřák a když už jsme nakousli i další výrobce, tak proč sem nezaplést i "nezádové typy" a každý jestli chce nechť napíše, třeba i nafotí co má a jak je za roky spokojen...
tak začnu u sebe
mám 2 pětilitřáky s pumpičkou no je to nahovno co se týká pohodlí když je toho víc tak to člověk stejně drží v jedné ruce bo když neni tlak, tak to stříká všelijak a popruh je nepoužitelný bo to řeže do ramena jak hovado a nedá se vůbec pumpovat no a co se týká kvality jeden je takový červený ze zahrádkářské prodejny stál asi 600 a mám ho víc jak deset roků samozřejmě tam postřik několikrát zamrzl...má to teleskopické trubky asi hliníkové no jednou jsem s tím po x letech pohnul a začalo to téct, pak se to jaksi ustálilo od té doby s tím radši nehýbu tryska je plastová a vše funguje bez závad...všechny díly původní.
až letos to začalo ucházet kolem matice co dotahuje celou pumpu no je tam styřelý o-kroužek.
Pak jsem koupil druhý kousek taky pětilitřák z lídlu mám ho pár měsíců cena 300kč Má to manometr, mosaznou trubku i trysku.
Ta mosaz je sviňa a oxiduje a je poteba to vždy vypláchnout a trysku odšroubovat a nechat zaschnout jinak zoxiduje a tvar vystřikovaného kužele kužel moc nepřipomíná jinak funguje dobře...pro dobrý rozprach to chce 2 bary a uplně dotaženou trysku...
pak mám 3ks ručních tlakových postřikovačů na 2l vody to je tak ideál na trochu postřiku na sem tam mšicu na růžách a na menší plochy
první kousek mám asi od roku 1996 a stál tehdá snad 6 stovek je to nějaký ital, mosazná tryska, vše funguje bezvadně a všechny součásti původní jen plasty už jsou vybledlé ale né popraskané.
pak jsem koupil nějaký v OBI výrobce lux nebo tak nějak ten funguje ale mám ho jen na herbicid na sem tam kus plevele v betonu on ten postřikovač nejde rozumě seřídit a spotřeba je obrovská / tryska mosaz/ mám ho 5 roků
no a pak mám ještě jeden ruční dvoulitřák ze zahrádkářské prodejny a ten funguje dobře tryska mosaz rosprach v pohodě a spotřeba malá.
fotky dodám později
Všechno to jsou hobby postřikovače a některé no name
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ruční postřikovač na záda

#67 Nový příspěvek od Daddy »

Mám jeden plastový 5-ti litrový (no name) a je to podobný styl, jak píše Zbyňa: věčně pumpovat, popruh nicmoc, hadička plast, trubička nějaký kov a tryska - ani teď nevím. Ale zatím vždy posloužil. Pak jsem měl dva ruční, které postupně začaly protestovat, tak byly odložené ve skříni "na někdy". A jednou jsem musel skříňku přestěhovat z Hradce na chalupu na vozíku za autem. Tyto krámy se mi nechtělo vyndávat, takže skříňku na záda na vozík a tradá. Jenže: stav českých silnic je nám známý, občas to zhouplo, záda na skříňce se uvolnila, vznikla mezera - a na chalupu jsem dovezl skříňku vyklizenou. Pokud to tehdy někdo zahlédl, možná mu doteď slouží anebo to ještě leží někde v příkopě mezi Hradcem a Novým Bydžovem. V úplném bezvědomí jsem nebyl, vím, že ty věci mě postuipně opouštěly, ale nechtěl jsem dělal šaška na silnici a sbírat cetky.......

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Ruční postřikovač na záda

#68 Nový příspěvek od chuck77 »

Plastová oranžová hračka z Polska přestala záhy tlakovat a po poznání, že mají nějaký atypický těsnící o-kroužky, který nebyly schopný ani ve specializovaným skladu určit co to je za rozměr sem tam nandal něco, co to jakžtakž utěsnilo, ale už to bylo o ruce, než to člově´k natlakoval.........pak praskla plastová (jak jinak :) ) spojka mezi táhlem pístu a ruční pákou...........netěsní, všude teče...šel do sběru.v poměru k Solo naprostá srágora k ničemu............
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#69 Nový příspěvek od DYK »

Jistě všichni, teda skoro všichni, pamatujeme Pilmet Sono2. Tehdy to bylo snad jediný co se dalo používat. Mělo to i slušný příslušenství, snad všechno, na co se dá vzpomenout. Ovšem bylo třeba se o něj starat. Problém byl píst a jeho koroze ve "válci". Ač chromovaný bylo třeba důkladně čerpadlo zbavit nejen postřikové kapaliny, ale i výplachové vody a přošku oleje ve spreji byla tutovka, že se s tím dá zase někdy v pohodě pohnout. Těsnění celkem odolávalo všech chemikáliím a když ho nevydřel vorezlej píst netekl. Taková byla doba, postřikovač při péči fungoval dobře. Ojnice byla sice taky plastová, ale kdo nebyl kokot a nerval pákou přilepenej píst zvládala svoji úlohu dlouhá léta. Plasty nijak zvlášť nepodléhali stárnutí a tedy křehnutí. Fligna byla zatlačit píst do "HÚ" tím se eliminovalo vyžrání stěn válce. Když to teklo, tak rovnou na paty obsluhy. Mám dojem, že dnešní kovové díly postřikovačů jimiž protéká postřiková kapalina jsou v rozporu s některými doporučeními výrobců postřiků. Prostě nedoporučují styk s kovem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Ruční postřikovač na záda

#70 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm, toto byl Kwazar z tržnice Kudowa- Zdój...........ještě nyní se ošívám, když si na něj vzpomenu. údržba byla dle mě moje standardní - tzn. vyčistit propláchnout a máznout kroužky a občas pohejbat, ale stejně ............
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4258
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ruční postřikovač na záda

#71 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

včera dorazil oregon za patnáctsetpade s dopravou https://www.oregonobchod.cz/ostatni-pri ... GwodGTsE_A neznám postřikovače,je to můj první.má to bejt nákej novej systém,že netlakuje do celý bandasky,jen do pracovní 0.9 lit. komory.bez puštěné trysky šestkrát pumpnu,pak jakoby páka ztvrdne,že se neodvážím dál pumpovat a můžu pracovat.včera zatím zkoušeno vodou,dneska vyrážím do brambor.mohutný střik přeje sekalsemmalo.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#72 Nový příspěvek od DYK »

Nedovedu si představit natlačený celý objem nádrže postřikovače.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

sekalsemmalo
Příspěvky: 4258
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ruční postřikovač na záda

#73 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

práci udělal,jednou se přicpal na trysce,asi jsem málo rozmíchal.....jen mi nák nevycházi ta spotřeba u acrobat https://www.prohopo.cz/cs/p-2416-acroba ... 20g/?cat=1 že jako 6. litrama roztoku nastříkám 100m čtver.asi jsem to bral moc do poschodí na vzrostlé nati,nebo malý dopředný pohyb.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#74 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chtělo by to naštudovat co znamená "systémový účinek pesticidu". A napovím - netřeba stříkat rostlinu od kořenu až po květ, stačí po horní části listů. Systémový účinek znamená, že si rostlinna účinnou látku rozvede svými pletivy, uvnitř. Kontaktně tzn celou rostlinu sakum prásk má smysl stříkat při projevu plísně a právě na zasáhnutá místa...

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#75 Nový příspěvek od elbarto »

Stale resime co obycejneho na postirky krovu. Ted zakoupena na zkousku v Horbachu znacka ci neznacka Flori. Smejd bude vsechno, tady alespon nehroti reklamce. Provedeni 5l (vejde 8litru) cenovka kolem 600kc a to same jen na 15 l cenovka 3 tis. Logika pravopodivna. Zatim to funguje.

Jeste jedno, tentokrat opravdu prijemne info. Hornbach se domluvil s Boschem a zacal prodavat za nejnizsi ceny v CZ. Veci v modre rade kupuju za nizsi nebo stejne nez jsou internetove. Kdyz prijde novy model, tak dokonce doprodeje uplne za pusu. Bral jsem ted GBH 8-45 a GBH 2-28. Oba stroje jsou naproste pecky a legendarni modely Bosche. Nechci tady delat reklamu marketu, ale tohle si pochvalu opravdu zaslouzi.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“