Ruční postřikovač na záda

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Zádový postřikovač

#46 Nový příspěvek od tona20 »

Jaký má rozmetadlo rozptyl?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zádový postřikovač

#47 Nový příspěvek od DYK »

Výber značky SOLO pro postřikovače je myslím velice uvážený čin. Jestli membránu nebo pístové čerpadlo je na tobě, na stránkách se dočteš pro co je hlavně membránové určeno. http://gardim.cz/
A příslušenství? Na co si vzpomeneš a taky najdeš tamtéž. Stačí se seznámit a projít si to. Měl jsem záchvaty na jiné postřikovače a výsledek? Mám SOLO. Některé 15let. Já nevím jestli to či ono dělají v číně, nebo je to echt německý - neřeším to. Proč? Protože to funguje pořesně tak, jak výrobce slibuje.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Ruční postřikovač na záda

#48 Nový příspěvek od Nokia »

Včera jsem narazil na dvě varianty postřikovače SOLO 475. Jedno je BASIC a druhé COMFORT.

Prosím Vás, jakou kdo máte variantu a jaku by jste mi poradili ?

Jak už jsem psal, chci ho hlavně do lesa na stříkání kolem stromků a k němu si dokoupit tento zvon.

http://www.solo-zahradni-technika.cz/pr ... ny-4900430

Správně se to nazývá, kryt postřiku oválný.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#49 Nový příspěvek od DYK »

Je to nové dělení, které firma zavedla. Pochybuju, že má někdo postřikovač podle tohoto klíče. Doporučuju a odkazuji na mnou předem danou adresu, tam je to všechno vysvětlené. No a pak už musíš sám vědět, co chceš a co ten postřikovač mít nemusí. Přece nechceš aby ti to sem někdo kopíroval.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Ruční postřikovač na záda

#50 Nový příspěvek od Nokia »

Ne, kopírovat to určitě nepotřebuji.(:(:(:

Jen mě zarazilo to dělení. Měl jsem strach abych nekoupil nějaký hoby model a chtěl s ním stříkat hektar a on mi v půlce odešel.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruční postřikovač na záda

#51 Nový příspěvek od DYK »

Takže jsi to četl, jo? No já myslím, že když zvolíš kategorii PRO nic nepokazíš. Přece na sobě nebudeš šetřit? No a samozřejmě za nejvíc peněz nejvíc "muziky". Kdyby toto dělení nebylo, koupíš stejně hned jakoby PRO a ani nad tím nebudeš přemýšlet.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Ruční postřikovač na záda

#52 Nový příspěvek od Nokia »

Dyku děkuji. To oznámení mi úplně uniklo. Takže nejsou dvě kategorie ale tři. BASIC, COMFORT, PRO.

Ještě bych se chtěl zeptat, zda náhodou nevíte, co je myšleno tím pevná tlakovací páka a otočná tlakovací páka.

Pevná rozumím, otočná jako skládací ?

Určitě máš pravdu v tom že kdyby byl jen jeden model, je rozhodnuto. Za dřívějšího režimu byly pouze dlaždičky Erika (takové bubliny)ve třech barvách a také si každý vybral tu svou.

No šetřit na sobě určitě budu. Kategorie PRO to nebude.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Ruční postřikovač na záda

#53 Nový příspěvek od Nokia »

Tak jsem si dnes udělal radost a konečně si koupil vytoužený postřikovač SOLO 475 Comfort.

K mé otázce co je otáčecí páka je zde vysvětlení pro ostatní co si ho třeba budou kupovat.
Tlakovací páka jde otočit a tím jí dostanete jakoby dál od tělě a můžete postřikovač pohodlněji sundat ze zad.

Samozřejmě mi to nedalo a hned jsem ho sestavil a naplnil vodou.
No mockrát se pumpovat nemusí a může se hned stříkat, to je v tomto směru paráda. Trošku minus bych viděl v té plastové tyčce na které je ovládací pistole. Je to plast který je trochu pohyblivý obzvláště když na něj namontuji kryt na postřik třeba kolem těch stromků.

Ta plastová tyčka je ve standardu, ale nechá se samozřejmě dokoupit i kovová. Uvidíme.

Normálně je u postřikovače pouze jedna tryska, taková do červena.

Prosím Vás, stříkáte někdo stromky v lese proti okusu tímto postřikovačem ?

Zajímalo by mě jakou trysku k tomu používáte, jakou bych měl případně dokoupit.

Děkuji za každou reakci.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Ruční postřikovač na záda

#54 Nový příspěvek od Nokia »

Nějak to tu usnulo, a tak tu přidám první postřehy ze sobotního odpoledne s postřikovačem SOLO 475.

Udělal jsem určitě dobře, že jsem koupil model s držátkem. Je opravdu praktické. Náplň 15 litrů je také dostačující, hlavně pak pro záda.

Výhody otočné rukojetě jsem nevyužíval.

Stříkal jsem proti okusu, byla to paráda, hlavně rychlé. Samozřejmě je větší spotřeba oproti ručnímu mazání, ale to je asi také díky tomu, že nemám vhodnou trysku.

Na přípravku Aversol je napsáno že se má stříkat vhodnou plastovou tryskou s plným kuželem , nebo nastavitelnou mosaznou tryskou. Ani jednu samozřejmě nemám. Přikoupil jsem si pouze mosaznou nenastavitelnou, že prý mi bude stačit ta, říkal prodejce.

Je tu prosím Vás někdo kdo tento postřikovač používá na postřik stromků proti okusu ? Rád bych se nechal poučit jakou trysku používá a jak správně na to.

Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Ruční postřikovač na záda

#55 Nový příspěvek od vladman »

Ahoj, mám postrekovač Solo 425 piestový a postupne strácal tlak,muselo sa veľa napumpovať,aby to ako-tak striekalo.A ešte akoby sa do priestoru kde je piest dostávala voda,chod páky bol taký divný,akoby chytal podtlak.Kupil som celú sadu tesnení a manžiet do celého postrekovača a všetko vymenil.Problem ale stále trvá :vztek: ... Nemáte s tým skúsenosti? Vďaka
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Ruční postřikovač na záda

#56 Nový příspěvek od ladiki »

máme tento již nějaký rok a spokojenost........

https://www.akp-eshop.cz/akp/eshop/5-1- ... kovac-CP15

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#57 Nový příspěvek od kenybz »

zvažuju nákup zádového postřikovače. soused má solo ale praskla mu převlečná matice u rukojeti a hadice vytřelila samozřejmě postřiková kapalina zasáhla obsluhu
když jsem viděl tu matku jak je oslabená a průměr koncovky hadice je cca 12mm tak nato působí docela velká síla
stalo se to i někomu z vás?
mě se líbí tento typ a navíc za 500 komplet sada na opravu + široké popruhy a membránové čerpadlo.
Zkoušel někdo z vás ten vícetryskový nástavec?
https://www.akp-eshop.cz/akp/eshop/5-1- ... kovac-CP15
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Ruční postřikovač na záda

#58 Nový příspěvek od ladiki »

to kenybz: to je stejný co máme doma.........píšu to hned před Tvým dotazem :) :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční postřikovač na záda

#59 Nový příspěvek od kenybz »

no nato jsem reagoval já a je to můj favorit, ale zajímalo mě zda někdo měl problém s postřikovačem solo
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Ruční postřikovač na záda

#60 Nový příspěvek od vladman »

Ja som mal ako to tu popisujem vyššie.....vymenil som manžety a nič,netlakoval,musel som kúpiť aj nový vnútorný valec,oprava cca 40 eur,čo je dosť,ale zasa bude na dllllho pokoj.
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“