slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#91 Nový příspěvek od fikejz »

Ti kříženci dokud jsou malí, asi tak do osmi / dvanácti neděl žerou hlavně různou žoužel a samozřejmě to co dostanou do krmítka. Směs pro kachny jedničku a později dvojku, nebo mix pšeničného ječného a kukuřičného šrotu zamíchaný do krouhaných kopřiv, kdy kopřiva tvoří hlavní část. Poměr upravuji tak aby kopřiv byla většina, ale aby to sežrali všechno - prostě přiměřeně, přiměřeně. Aktuálně dávám dvanáct plných víček (od spreje barvy) granulí kachna II ty navlhčím aby se rozpadli na šrot a pak to promíchám s krouhanými kopřivami - těch je pět vrchovatě nabraných hrstí takže asi osm až deset litrů. A když jsou starší začnou se víc pást, skoro jako husy. Jdou travou a je vidět jak ji zobákama škubou. V zahrádce by už asi nadělali neplechu. Ale bohatě stačí, že likvidují slimáky okolo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#92 Nový příspěvek od ibanez5 »

Já právě kolem pole a zahrady nemám plot,tak proto se ptám. No a běžci mi normálně běhají kolem kedlubnu a tak ... A v pohodě.... ale vším jsem si, že kachna má slimáky raději než kačeři...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#93 Nový příspěvek od fikejz »

Ta moje "mičurinka" má na zahrádce takovou "úrodu", že ani naprosto devastační nájezd kachen není nijak zaznamenán, takže to neřeším. Já si dělám zvířata a ona zahrádku, na tu už nemám dost času a když vidím jak to vede tak ani chuť musel bych se jen rozčilovat. Pleje až když je plevel vyšší jak to co tam pěstuje, skleník o ploše 6x3m zalije třemi konvemi vody ... darmo mluvit. Raději se tím směrem ani nekoukám. Dnes jsem zakopl o záhon s kanadskými borůvkami, říkal jsem jí, že je potřeba to vyplevat asi před třemi nedělemi a co myslíš?! :vztek: Keříky borůvek budou za chvíli v :zadek:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#94 Nový příspěvek od bourač »

4mm nerez drát funguje výborně, vzal sem cca 40cm na jeden konec přivařil vrut a sikovkama to zašrouboval do násady od koštěte.
Táhlou špičku - jehlu, pak jdou napichovat i malí.
Slimáků je brzy nabodnuto klidně 20ks (pokud má člověk na zahradě bordel jako já). Propíchnutí je nezlikviduje, když už sem jich měl asi dvacet jak rožeň :smich: tak jsem si je odložil - nevěda kam s nimi. Ty kurvy se normálně začaly rozlézat i když byly propíchnuté.
Takže je třeba vymyslet kam s nimi. Našteští mám v dílně splachovací záchod tak končí tam.
Ale kdo má furt lítat s plným rožněm a plýtvat vodou 100Kč/kubík. Příště vezmu kýbl dešťovky osolím ho a vezmu s sebou do bitvy.
Ty kurvy lezou i ze záchodový mísy - když se brzy nespláchnou.
Palobabo dík za inspiraci. 8)
Přemýšlím o "slimákovníku" s baterkou, abych mohl pohodlně bojovat i v noci.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#95 Nový příspěvek od ota »

Bourači musíš jak můj soused. Chodí s čelovkou po tmě, nazuje Pionýrky a dupe slymáky. Jde po zahradě a po době se vrací. Oni ti rozdupaní na sebe nalákají další, kteří se na nich přiživují. Tak je zdupe všechny pak naráz. Už jsem mu tuhle říkal, že si odrazí jednou patu. Nedá si říct a každej navečer chodí. No já to mám nějak podobně. Všude spoustu krásných věcí a pod nima je to semeniště pro slymáky. Zahrádka není, tak nemají co sežrat co by bylo škoda. A železo zatím nechávají na pokoji.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#96 Nový příspěvek od Deane7 »

Ste mi pripomenuli v tejto debate ako prebiehalo v Sovietskom Sojuze sympózium na tému "Ako zabiť blchu". Boli tam samé kapacity, doktori, docenti, profesori akademici a čo ja viem aké tituly pred menom, za menom... jeden radil v poľhodinovom prejave chytiť blchu a posypať ju dynocitom, druhý zase odtrhnúť jej všetky nohy a ďaľšie duchaplné rady. Nakoniec sa prihlásil jeden taký obyčajný ešte ani doktorát nemal, spýtal sa:
Páni profesori, keď ja už tú blchu držím v ruke, nemôžem ju rovno rozpučiť medzi nechtami?
Predsedajúci, Akademik Profesor Docent Jurij Alexejevič Kurilenko DrSC sa zamyslel a odpovedal mu:
Da Tovarišč, éto tóže varianta. Aj tak možno, aj tak móžno.

Kamarát mi povedal že on má nožnice na zahrade a každého prestrihne, ja som mu radil každému nasypať soľ na hlavu a on sa rozpustí. 😁
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#97 Nový příspěvek od Atlan »

Zobral som drot zabrusil koniec napichol ich ako na spajlu ako raznici a bolo vyrieaene, nechal zapichnute v hline ako vystrahu.
Prepichnuty nezdrhne a neuzdravi sa. Navyse sluzi ako potrava pre ostatne.
Tak ze hokaido som ubranil. Ked ma to prestalo bavit zbyl som ramcek z dreva natiahol na neho 2 vodice a pripojil na bateriu z vrtacky 18V akurat to bolo dost vela pac slima sa nestiahol ale uskvaril. Ale nevadi aspon som nemusel o desjatej v noci napichovat slimakov.

Tohto roku som take nesadil, navyse je sucho jak na sahare, takze tych 5 co som nasiel som ani nezabijal.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#98 Nový příspěvek od Deane7 »

Dobre si urobil, treba nechať pár na plemeno.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#99 Nový příspěvek od imaginaro »

Deane7 píše: sob srp 06, 2022 7:48 am ... ja som mu radil každému slimákovi nasypať soľ na hlavu a on sa rozpustí. 😁
Toto sice jde, ale bacha - po prvním posypání se španělák svleče ze slizu a peláší pryč! Až druhé posypání už nezvládne. Taky ať si nepřesolíte půdu ...
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#100 Nový příspěvek od Sadra17 »

já když to zkoušel tak to vzdal napoprve, ale dopřál jsem mu možná dost soli :D
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4810
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#101 Nový příspěvek od imaginaro »

Jak dlouho ses na něho díval? Já tk zkoušel na třech kusech a vždy po cca 5ti minutâch kroucení/5ti minutách skoro nehnutí/a následných 5ti minutách kroucení se vyslíknul a začal zdrhat. Druhou dâvku už nedal. Já je napichuju na špichál - píchnu do hlavičky aby to namohl přežít a mrštím na silnicu. Jak se jdou krmit jejich kolegové(jsou to kanibalové), tak je další jedoucí auto rozmajzne a můžou se připlazit další :smich:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“