slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#76 Nový příspěvek od hugo3 »

teď jsem se vrátil z divočiny zpět do civilizace.
zkoušel jsem kávový logr a měděný pásek.
a zkušenosti - po posypání lsimáka logrem se zvesela odplazil do své chýše někam pod kytky. takže fiasko.
a měděný pásek - v podstatě totéž, měl jsem uříznuto několik kousků z okapové měděné roury, zkusno jsem slimáka do vnitřního prostoru uzavřel a po několika hodinách byli slimáci fuč, jenom ta slizká čára po nich zůstala. takže měď také nefunguje.
ráno obcházím latifundie, slimáky likviduju a další postup je jasný - sypat a sypat. myslím že sloučenina železa a fosforu zahrádce neublíží, pokud ve složení nění něco navíc, co neuvádí výrobce ve složení na obalu.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#77 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pánové tak co letos? Teď byl v 9 večer májový deštník...po půl hodině jsem se byl projít pred večeři a co jsem našel, to překvapilo i mně. Začali sekat ječmen, tak jsem se byl projít po poli. Tolik děr od myši jsem ještě neviděl a nasbíral jsem 2 litry slimáků. Potřeboval bych to likvidovat pravidelně a ve větším, co ty kachny běžci, fungují?

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#78 Nový příspěvek od vašík »

Fungují 8)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#79 Nový příspěvek od duchodce »

Panímáma se nemohla moc ohýbat tak měla v kapse obyč. kuchyňskou sůl a každého osolila. Vznikl z něj hnusný sliz a do prvniho deště pohled nic moc. V práci jednou při ůklidu jsme nosili "zoxydované " sklolaminátové desky píchali i zkrs slabé rukavice . Dva jsme objevili a hodili je na ty desky , odjeli z nich jako by to byla dálnice. Naházel jsem je do popelnice a a do lemu jsem nasypal sůl. No chvíli to ti parchanti zkoumali a když zjistili že jinudy cesta nevede tak prostě udělali takový "kočičí" hřbet a přelezli to . Někteří si sice pacinky připálili ale ujížděli po polenici dolů jako by se nechumelilo. Tak šli pracovat do solných dolů...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#80 Nový příspěvek od StaPo3011 »

nějak se nám ve vlhku za chalupou letos přemnožili slimáci. Žerou skoro všechno, máti si na ně objednala granule - ať to stojí, co to stojí, hlavně ať nám to nesežere všechno ve skleníku :)
Já jsem objevil, že hlavně vylézaj dírou ze staré nepoužívané díry na vápno, a k večeru jsem jich měl za půl hodiny skoro celou plechovku, a furt se objevovali další a další. Tak jsem plechovku uzavřel cihlou a šel hledat sůl. Než jsem se za pět minut vrátil, málem mi jich pár ufrnklo - nechápu, jak se mohli mezi cihlou a plechovkou protáhnout. Musel jsem to nafotit, aby mi to lidi věřili:
Obrázek
Sůl jsem narychlo nenašel, tak jsem je zalil vodou, "naředěnou" zbytkem starého odrezovače (aka kyselina fosforečná). Fungovalo to (v čisté vodě se předtím furt jen hemžili, utopit se nechtěli a ven lezli, tak jsem jim to "osolil"), a druhý den jsem vzniklou slizkou hmotu vylil do hnojiště. Doufám, že případné zbytky té kyseliny se v hnoji zreagujou na fosforečné soli a že jsem nezpůsobil znehodnocení hnoje...

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#81 Nový příspěvek od palobobo »

ja pouzivam ihlici nerezovu na ktoru ich napichujem po vecernej akcii to vyzera aj takto
Obrázek
A nemaju kam a ako utiect.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#82 Nový příspěvek od bourač »

to je dobrá metoda 8) mám tady nějaký nerez dráty Ø 4mm, udělám špičku a jdu na to 8)
Sůl je dobrá ale u toho je potřeba se ohýbat.
Neklouzaj ti palobobo z toho napichováku zpět?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#83 Nový příspěvek od palobobo »

Smykaju sa minimalne dolu ak je ich tam vela tak akurat zapichnem hlbsie drot do zeme aby sa ta kopa sliziako posunula vysie a opet mozem jednotlivo napichovat. Ja to mam len asi z dvojky drotu a je to troska slabe .

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#84 Nový příspěvek od StaPo3011 »

hezký :)
Jdu tedy shánět trojku nerez drát.
Ta čtyřka už se mi zdá moc, necháme bourače ověřit, zda ti slimáci takhle silnou akupunkturu vydrží, zda je to neroztrhne :) .

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#85 Nový příspěvek od palobobo »

rozrtha neroztrha len aby si tych malych trafil :smich:

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#86 Nový příspěvek od fikejz »

Na slimáky a jinou drobnou žoužel máme kachny. Jak běžce, tak křížence mulardy (barbárie). Je tedy pravda, že se jim musí dávat nějaké krmivo, ale běžci na oplátku snáší výborná vajíčka v množství až 190ks/rok a kus. Ostatně právě pro ty vajíčka se tu prý za první republiky drželi ve velkém množství.
Obrázek Obrázek
Nadbytečné kačery a všechny křížence, některé z kříženců už brzy, ostatní na podzim čeká elektrický "kachník" z něhož vychází s úžasně křupavou kůžičkou a celkově velice chutní :) Občas se najde někdo kdo tvrdí, že slimáky jiné kachny než běžci nežerou, ale těm našim křížencům to asi nikdo neřekl a tak se jimi "můžou udávit" jak na nějakého narazí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#87 Nový příspěvek od ibanez5 »

Běžci mají ještě jednu podstatnou výhoru. Můžou být normálně puštění v zahradce,protže narozdíl od jiných kachen nežerou zeleninu s pole. Max si občas zobnou list pampelišky asi na vytrávení,ale jinak nic. Prochází zeleninou a s pod listů uždibují housenky a ruzné larvy,vajička a tak,co se pod listama drží. No a samozdřejmě slimáky...
Fikejzi zajímalo by mě jak se chovou ti kříženci. Taky nejdou po zelenině,nebo žerou všechno jak ostatní kachny?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#88 Nový příspěvek od Fizz »

Ještě řekni že žerou i mandelinky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#89 Nový příspěvek od vašík »

Taky máme indiany v počtu 3 ks 2 kačky+1 kačer.Jsou volně puštěný na pozenku kolem baráku mají prostor 1500 m.Ohospořadují travnatou plochu + zeleninovou zahrádku. V té zahrádce na jaře občas něco ušlápnou ale to neva slimáky musíme hledat.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

#90 Nový příspěvek od ibanez5 »

Někde jsem četl,že i mandelinky žerou,ale to nemám osobně vyzkoušené.. Jinak mám ted zrovna 2 kačery a jednu kachnu. A kachna mi sedí na 14 vejcích tak uvidím jak to dopadne. Loni jsem měl super kachnu,ale zabil mi jí nějaký dravec,tak mám novou,tak uvidím co to bude zač.
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“