Louka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Seno 2014

#271 Nový příspěvek od tomous »

Já to mám skoro z 16ha. Někde trávy málo ze 3 ha 20ks a taky z 1,8ha 23ks. 8)

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Seno 2014

#272 Nový příspěvek od trago105 »

Jestli tu zítra nezaprší tak budu mít seno ve stoje. Takový sucho jako letos dlouho nepamatuju. I močály na loukách který byly vždycky mokrý tak jsou letos na prach.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Seno 2014

#273 Nový příspěvek od jirka_holub »

Hotovo. Ze 4ha celkem 39 baliku 130cm. Vse svozeno a ulozeno v boude. Uff, skoncili jsme v 23:30 hod. Lis prijel az po 15te hodine. A pak uz se jen vozilo a ukladalo..

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Seno 2014

#274 Nový příspěvek od Peetan »

Trago, to jsou nějaký jiný Pardubice ne? Já to mám vzduchem tak 50km a tady pršelo pořád.... Nebyly 4 dny bez vody
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Seno 2014

#275 Nový příspěvek od trago105 »

Jsem z orlických hor a jak byly ty bouřky (druhá půlka května) tak všude ve vedlejších vesnicích průtrže a u nás ani kapka. Vedle vesnice je kopec, kterej když jdou mraky od jihovýchodu (jak tenkrát šli) je rozthrne a jedna bouřka jde vlevo a druhá vpravo. Aby u mě pršelo musí to jít západu. Výrazněji pršelo naposled někdy začátkem května, a od té doby jestli max. 10 až 20 mm. Snad se dočkám dnes nebo zítra, ale nic moc deště nehlásej.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Seno 2014

#276 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

trosku jsem mel velky voci.nakonec jen dva horalky v pvni etape sena.mam to pred senikem a ted to jdu zakryt.zacina se to kabonit,ale zatim nehrmi.a kluci!!ja si pak dam PIVO!!!uz se chladi.v papamobilu to bylo tezky.vubec se mi do nej nechtelo.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Seno 2014

#277 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ja sem delal uz zahumenky ;-)


mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Péče o pastvinu, louku.

#278 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, jakym zpusobem se starate o svoje pastviny nebo louky na seno? Krom jarniho branovani, dosivate? Jake travni semeno pouzivate? Strusku ze sena nebo kupujete specialni travni smesi? Je jich neurekom. Cena taky pekna. Zkousels jste nekdo sekat cca 10-15cm strniste aby trava dorustala stejnomerne a dobytek nebo ovce meli lepsi pastvu? Kdy nejlip dosivat? Nebo napiste vase postupy.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#279 Nový příspěvek od mastnacek »

Jeste dotaz, na jak dlouhy strniste secete? Me se zda, ze kazdej kdo ma bubnovku, tak to bere skoro na drn. Nekde jsem cet ze idelani je 5-10cm. Tech 10 me prijde uz moc, kor, kdyby se to melo rucne obracet a hrabat. Tech 6-7 by mohlo byt pro travu podle me dobry. Jak to mate nastaveny?

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#280 Nový příspěvek od jirka_holub »

Secu bubnovkou. Nastavené je to od výroby. Plazy jdou po zemi. Nůž je tam kde je. Maximálně to jde naklopit třetím bodem trochu kupředu. Výšku strniste takhle teoreticky neres... o nějaké cm tu přece nejde...je to ohlodane všelijak.. prind se podívat..to není anglicky trávník a zahradní sekacka.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#281 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak my mame jednobuben varinu Lucinu, tam je to jasne dany. Myslel jsem ze u traktoru se to da nastavovat podle libosti. Trochu to resim, kdyz je to vzany na drn a je po prvni seci sucho, tak to pak slunce vypali.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#282 Nový příspěvek od jirka_holub »

Da se to naklopit trochu kupředu, jako na tomto obrazku:
Obrázek, pak to dela nižší strniste. Jinak vyska strinste je dana konstrukcne vyskou noze nad zemi. Nuz je mezi bubnem a spodnim plazem
Obrázek
Obrázek.
Jestli chces nejake extra vyssi strniste, tak jsem mozna jednou slysel ze na RZS160 se delaly ještě nejake vyssli plazy, snad na len nebo co..uz si to nepamatuju, mozna to někdo upresni.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#283 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Chci zasít vojtěšku teď na podzim protože je to písčitá půda a vzhledem k průběhu léta si myslím že má větší šanci vyrůst a zakořenit,je na to čas do konce září?

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Louka

#284 Nový příspěvek od gastly »

Sedláci na Hané,seli nejpozději těsně po žních ( teď je pět minut po dvanásté) .Jinak prý pořádně nezakoření a hodně vymrzá. Pokud bude zima bez mrazu , nebo dost sněhu,tak by mohla přežít. A je pravda,že sem nikdy neviděl nic jinýho, než jarní výsev.Buď s podsevem, nebo čistosev a tak 50/50 Pepa.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#285 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Dědek jí sel na podzim,vím že už je asi pozdě,jenže sem čekal na déšť abych se dostal do země,bylo to jak beton,práce k ničemu,budu sít po travině která zmizela,takže disky,potom orba no a setí mi vychází tak na konec září,takže to asi nechám brzy z jara abych chytil vláhumale jestli budou zase vedra jak letos tak stejně zajde,to se mi stalo letos

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“