Louka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Louka

#301 Nový příspěvek od chuck77 »

pokud toho tam není hafo nechal bych to bejt..........škoda peněz za sečení a mulčování..........pokud to není nějaké bordeliště tak bych to nechal na jaře a zkusil bych to aspoň potahat lučním smykem nebo něčím jako brány na tupo atp.....sám uvidíš že i to bude stačit :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

teklite
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 03, 2016 1:04 pm
Bydliště: český les

seno 2017

#302 Nový příspěvek od teklite »

tak bando,kdy začínáte? :) počasí je zatím takový všelijaký..........

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: seno 2017

#303 Nový příspěvek od Antony30011 »

V okolí už maj někteří posečeno a nahání mě s lisem :D Já to vidím až na začátek/půlku června

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#304 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Týden pěkného počasí sem p....l a na středu je tam déšť,tak doufám že ve čtvrtek posekám trávu,vojtěška to ještě vydrží

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#305 Nový příspěvek od mastnacek »

Zda se ze pocasi by mohlo vydrzet az do pondelka. Jeste vcera predpoved ze od uterka do patka chcanec, ted uz jen mracky a to jeste obden. Asi dneska polozim cast pastviny kterou ovce nestihaj zezrat.

teklite
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 03, 2016 1:04 pm
Bydliště: český les

Re: Louka

#306 Nový příspěvek od teklite »

No koukal jsem na několik předpovědí počasí a každá ukazuje jinak..tak a te´d si vyber člověče... :obchod:

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Louka

#307 Nový příspěvek od jo88 »

Ohledně předpovědi počasí jsem z toho taky hujer :D koukal jsem se na internetu na různé radarové snímky a modely, ukazují něco jinýho, třeba teďka u nás by mělo pršet a když se podívám ven skoro jasno (nějaký mráčky :) ) a zítra má být hnusně celý den a když se podívám na jiné stránky, tak je to zase jinak.
Naposledy upravil(a) jo88 dne úte kvě 23, 2017 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#308 Nový příspěvek od mastnacek »


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Louka

#309 Nový příspěvek od thovt »

Chlapi to patří do vlákna počasí

Zde je vidět jak postují mraky s toho jde odhadnout jak bude zítra.
http://en.sat24.com/en

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#310 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak jste to privolali. Dneska jsem byl lisovat. Prvnich 15 baliku 2017 :)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#311 Nový příspěvek od jirka_holub »

Sklizeno a svezeno... 39 kulatych .. :makarena:
Půlka už spinká v boudě, zbytek uložíme zítra...

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Louka

#312 Nový příspěvek od Citron »

Ty balíky máš o jakém průměru a z jak velké výměry?
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Louka

#313 Nový příspěvek od jirka_holub »

Tak dnes jsme i zbytek uspesne ulozili pod strechu, zítra uz ma prset.
Jsou to bežné kulaté baliky cca 1,25m prumer a cca 1,25m sirka. Letos lis Warfama. V okoli jsem jiné rozmery nevidel. (Jen jeden clovek tu dela prumer 1,6m baliky slamy.)
Výměra presne nevim cca 3,5ha.

Na koseni si zvu 7011 s 1,8m diskovkou.
Pak vyjedu s Fahr KH4 a Z4011 ( zarazen pohon hridele přes převodovku) , první rozhozeni na trojku, na další obraceni na ctyrku cca 1250ot/min na motoru, ano pospicham.
Na shrnovani vezmu TON (sp4-066) a Z4011 (hridel pohon od motoru) jezdim na trojku na nižší otáčky, at to seno moc nelítá. Kde je hodně sena, tak dělám řádek ze 2 šířek tonů (shrnuto k sobě), kde je málo sena dělám třeba ze třech nebo čtyř šířek tonu. Řádek vždy našlehaný z obou stran at to nejak vypada.
Pak přijede lis a udela baliky. Mezitím uz je svazim do boudy. Pudorys 3x5baliku, vozim je po jednom na delanem nosici baliku, cizi ilustracni foto zde https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... iku-p5645/ , do boudy nacouvu balik polozim, popojedu prizvedu a couvnu, tim ho postavim kde potrebuju. (Louky jsou u domu. Drive jsem je vozil na vleku 6ks, ale to je ztrata casu to nakládat a kurtovat, pomocnici uz nejsou atd.. Nejake stare video je zde https://www.youtube.com/watch?v=12nL2_6kYSQ ), Takto vznikne první vrstva 15ks.
Pak si navozim zbytek před boudu. Nasadim zvedák baliků ( zatím kratke rameno - viz to předchozí video), pomocnik nakuli balik před boudu, napichnu, zvednu, couvnu a polozim ho na tu první vrstvu, vytahnu jehlu. Vyskocim a s pomocníkem zakutálíme balik po te první vrstve dozadu a postavime. Takto se udela 2 vrstva z 15ks.
Pak nasadim na zvedak delší rameno (stare video z prvních pokusů 2011: https://www.youtube.com/watch?v=Y07-QE0hh8U z popisu koukam, tehdy také bylo 39ks :) Rameno pak bylo vyztuzeno a kousek zkraceno a slouží dodnes.) a po jednom postupne zvedam nahoru na tu druhou vrstvu a s pomocníkem pak zakutálíme dozadu, treti vrstvu uz nepřevracíme nastojato, zustavaji naležato.
Je to hodně ježdení a clovek si s balikama pekne zacvici. Baví mě to, skoro vse zvladam, jen na to ukladani 2. a 3.vrstvy prijde pomoct kamarad, kutaleni baliku po prstvě balíků fakt sólo nelze. Jednou za rok se to da prezit, ale az budu starsi tak to bude chtit celak, nechci zhebnout se zádama apod..

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#314 Nový příspěvek od Kapo »

Chlapi, mám teraz asi 3,5 ha lúky na sená. Ale je tam velké množstvo bodliaka a vratiča. Čo v sene nerobí dobrotu.

Ako by sa to dalo na tej lúke zlikvidovať či zredukovať? Mechanicky podla všetkého nijak. Takže jedine dáky postrek....
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#315 Nový příspěvek od mastnacek »

Vcas sekat, cas = pred vysemenenim bodlaku a ty druhy sragory.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“