Louka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Louka

#286 Nový příspěvek od gastly »

Tak na jaře zasej ječmen, nebo oves a přesej vojtěšku. Koncem května to všecko usuš na seno.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Louka

#287 Nový příspěvek od Matúš »

Presne tak, hlavne ten podsev tam daj. Inak tam budeš mať viac buriny, ako lucerky :) Ja som schválne tento rok zasial kúsok ďateliny s ovsom a kúsok bez. Rozdiely boli viditeľné 8)

Uživatelský avatar
petrbriza
Příspěvky: 752
Registrován: úte říj 04, 2011 7:56 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Louka

#288 Nový příspěvek od petrbriza »

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo poradí mám kousek pole a chtěl bych ho zatravnit. Teď to mám podiskované a plevel postříkaný randapem jak pokračovat dál?
všechny moje fotky zde ;)
https://www.rajce.net/a15087402

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Louka

#289 Nový příspěvek od Matúš »

Na jeseň zorať, na jar pripraviť, pohnojiť a zasiať vhodnú trávnu zmes ideálne s podsevom ovsa 8)

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Čím přihnojit louky

#290 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj chlapi, mám kolem 3,5 hektaru luk, chtěl bych se optat, čím přihnojit. Díky

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím přihnojit louky

#291 Nový příspěvek od exot »

Co treba hnojivem?? Ne vážně nejdřív musíš zjistit co ktera louka potřebuje.Vapno močovina ledek NPK hnojiv je mraky.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím přihnojit louky

#292 Nový příspěvek od Antony30011 »

Souhlasim s Exotem. Zaklad je zjistit pH. Pokud bude pod 6,5 tak to chce mlety vapenec (neplest s palenym ani hasenym vapnem!). Pak to chce vedet obsah P K Mg v pude. Podle toho se da vypocitat potreba hnojeni temito prvky - kdyz chybi. Ja mam tyto zakladni prvky na louce nad normou. Takze z jara jsem daval jen LAV v davce 150 kg/ha. Ale pozor, zalezi cim mas louku osetou. Hnojeni dusikem redukuje jeteloviny. Pokud mas jen travni, je to Ok, u jetelovin se musi opatrne. Navic, jeteloviny vazou vzdusny dusik a tim padem je zbytecne hnojit dusikem.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Čím přihnojit louky

#293 Nový příspěvek od Gurgul »

Je to louka bez jetelovin. Takže vzít kus zeminy, poslat na rozbor a podle toho přihnojit. Louky jsou to 3, takže 3 vzorky. Pohodit jen npk bez rozboru je nesmysl, když nevím co do země dodat. Nebude už pak pozdě přihnojovat, než se mi vrátí výsledky? Zatím se chystám louky vzít bránama, jak bude kapku počasí.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Čím přihnojit louky

#294 Nový příspěvek od Gurgul »

Hnojivem??? :smich: :smich: :smich: Aha 8)

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: Čím přihnojit louky

#295 Nový příspěvek od Juro123 »

Daj tam 2q liadku na hektár a budeš mať trávy a trávy.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím přihnojit louky

#296 Nový příspěvek od Antony30011 »

Měl bys z každé louky vzít 3 vzorky, aby to bylo reprezentativní. Každý vzorek z jiného místa, nebrat z krajů. Na louce odhrábni tak 5-10 cm, pak naber.
Já si nechávám vzorkovat v Agrolabu Troubsko. Nevím, kde se v okolí Pelhřimova něco takovýho dělá. Každopádně, když zavoláš do toho Agrolabu, žes jim poslal balíček a chceš rozbor půdy na P K Mg Ca a pH tak ti to do týdne udělají a pošlou na mail + dopis s fakturou výsledky. Když to uděláš hned, stíháš 8)
Ještě je otázka, jak je louka stará a jak plodí, jestli by nebyl vhodný jarní přísev?
To Juro: Klasická rada. Dej tam dusík a budou výnosy jak prase. Ale že každá rostlina má odběr P K Mg Ca a S + potřebuje vhodné pH, to se neřeší a furt se sere jen dusík :pohlavek:

Doporučuju k nastudování!

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Louka

#297 Nový příspěvek od Gurgul »

Prosím Tě na kolik vyjdou ty rozbory? Čím přiset, co sem zjišťoval, tak s tou mašinou velkou mi tam nezajedou a asi jen poházet je bezvýznamné.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Louka

#298 Nový příspěvek od Matúš »

Na koľko vyjde rozbor ti neviem povedať, ale myslím, že Antony 30011 niekde spomínal, že 900 kč, ak si dobre pamätám.
Čo sa týka podsevu, tak by bolo dobré niečím rozrušiť drn, napríklad bránami, rozsiať a uvalcovať.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#299 Nový příspěvek od Antony30011 »

Myslím 900 bez daně, v tom Agrolabu. Však tam zavolej a uvidíš. To předání přes poštu bys s nima stejně musel domlouvat po telefonu. A těch 900 je celkem slušná cenovka, co jsem slyšel tak renomované firmy to dělaj za 2-3 k, ale ti si to přijedou i odebrat atd. Ten agrolab je vlastně pod záštitou výzkumáku v Troubsku.
Mašinou asi nepřijedou. Bojově se to dá udělat tak, že narušíš plochu třeba bránama, pohážeš nebo pojezdíš sečkou s jetelákem (botky netaháš v zemi jako třeba u obilí, disky můžeš) a uválíš. Já to tak dělávám a funguje to.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#300 Nový příspěvek od Antony30011 »

http://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal ... a-pud.html
Tady ještě seznam certifikovaných laboratoří, které vzorkování půd provádí

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“